Skocz do zawartości

Kopiowanie treści


nocentis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prowadzę pewien serwis technologiczny, konkurencja kopiuje moje teksty każdego dnia

i wkleja je do precelków i linkuje do swojej strony(mam dowód!).

Jak mam to rozwiązać, zgłosić sprawę na policje etc?

Wszystko moje teksty ok 155 jest kopiowane i linkowane do ich strony!

Proszę o pomoc jak mam podejść do tego problemu, aby konkurencja na tym ucierpiała?

Na jeden artykuł przypada kilkanaście precli na różnych ip!

P.S

W związku z preclowaniem stron przez konkurencje ostatnio spadły mi pr strony i ilość odwiedzających .

Jestem osobą prywatną.

[Pozdrawiam Michał ] Jesteś z Poznania - zapraszam agencja interaktywna poznań i pozycjonowanie stron poznań i tworzenie stron poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napisz do administratora hostingu na którym mają stronę o usunięcie tego, ja kiedyś napisałem do wielu firm i poskutkowało. A jak to nie pomoże to do prokuratury ;)

Kiedyś napisałem do agory, o usunięcie jednego bloga który stał na blox.pl, ponieważ kopiował moje teksty, i też bez problemu, po paru minutach blog zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę pewien serwis technologiczny, konkurencja kopiuje moje teksty każdego dnia

i wkleja je do precelków i linkuje do swojej strony(mam dowód!).

Jak mam to rozwiązać, zgłosić sprawę na policje etc?

Możesz iśc na policję ale nic nie wskórasz

W związku z preclowaniem stron przez konkurencje ostatnio spadły mi pr strony i ilość odwiedzających .

oj żeby to była prawda to by sie działo

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administrator hostingu może nie zareagować, może napisać, że od takich spraw jest policja, a nie On i co by nie mowić o tym, że kopiowanie treści jest be i hu i itd, to jednak miał by rację... od tego jest policja...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona z dnia na dzień ma mniejszy site, nie jest już na tych pozycjach co poprzednio etc. Ilość unikalnych dziennych wizyt które generowały wyszukiwarki na dzień procentowo spadło z 80% na 60% i ciągle spada a site znika jak poje****.

Nie wiem co robić :/ a miałem już mieć takie atrakcyjne reklamy ;/

[Pozdrawiam Michał ] Jesteś z Poznania - zapraszam agencja interaktywna poznań i pozycjonowanie stron poznań i tworzenie stron poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ostatnio patrzałem na teksty o gryzoniach z mojej strony - treść jest na dziesiątkach blogów typu onet.pl itd.

Dzieci kopiują całe strony - co mamy poradzić na to? Takie niestety życie...

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak rozumiem życie , ale jak ktoś robi to przez 3 miesiące dzień w dzień po 6 artów i linkuje na kilku preclach (spam blogach) do swojej strony + do tego jest to największa konkurencja, gdzie etyka etc?

[Pozdrawiam Michał ] Jesteś z Poznania - zapraszam agencja interaktywna poznań i pozycjonowanie stron poznań i tworzenie stron poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomaga umieszczenie na stronie wyraznej informacji o prawach autorskich do danej tresci, bezwzglednym zakazie jej kopiowania bez zgody autora oraz konsekwencjach nieprzestrzegania zakazu. Przypomnienie o grozacych kilku latach pozbawnienia wolnosci skutecznie odstrasza niejednego dzieciaka. ;)

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest napisane, boli mnie to ze nie był to dzieciak, jest to konkurencyjny serwis którego prowadzą osoby mające po 25-28 lat!

[Pozdrawiam Michał ] Jesteś z Poznania - zapraszam agencja interaktywna poznań i pozycjonowanie stron poznań i tworzenie stron poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] do swojej strony + do tego jest to największa konkurencja, gdzie etyka etc?

Nie którzy etykę mają gdzieś, i to że Ty poświęcasz wiele cennego czasu na to aby napisać te teksty.

Najlepsze w ty wszystkim jest to, że jak ktoś skopiuje masę Twoich tekstów to zachowuje się jakby się nic nie stało, ale jak Ty skopiujesz jego choćby jeden tekst to jest wielka afera.

administrator hostingu może nie zareagować, może napisać, że od takich spraw jest policja, [...]

Jasne, że może nie zareagować, choć jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem, i dla świętego spokoju zrobili to o co ich poprosiłem. Polskie prawo pozostawia wiele do życzenia, sam się przekonałem o tym na własnej skórze.

Krótko mówiąc, walka z osobami które kopiują treść to jak walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ExPloiT jakiś czas temu w podobnym temacie sam radziłem uderzanie do adminisracji hostingu, gdzie leżą kopie, ale po wypowiedzi własciciela hostingu, który sie tu udziela, "że se mogę" ;) już tego nie doradzam...

Xann no niestety tak juz bywa w tym naszym państwie prawa...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ExPloiT jakiś czas temu w podobnym temacie sam radziłem uderzanie do adminisracji hostingu, gdzie leżą kopie, ale po wypowiedzi własciciela hostingu, który sie tu udziela, "że se mogę" ;) już tego nie doradzam...

Jaki administrator taki hosting ;)

Niestety, są i tacy to mają gdzieś co robi ich klient na serwerze. Ostatnio nawet spotkałem się z firmą, która w regulaminie ma napisanie o zakazie prowadzenia warezu, a jednak ich klient ma warez ;)

nie pozostaje mi nic innego jak nagłośnić tą sprawę smile.gif, w serwisach tematycznych typu osnews.pl etc. Przynajmniej to ich nauczy smile.gif

Jak bym zrobił krótko, napisał w serwisie newsa o tym że kopiują treść, a jako dowód dał screeny i link do konkurencji :P Potrafią kopiować bez problemu, to niech i bez problemu usuną. Mając screeny z ich serwera, nie powiedzą Ci że ich bezpodstawnie oskarżasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię, mam też wielu znajomych redaktorów na di.com.pl osnews.pl webhosting.pl etc Więc umieszczę tam odpowiednią notkę :]

[Pozdrawiam Michał ] Jesteś z Poznania - zapraszam agencja interaktywna poznań i pozycjonowanie stron poznań i tworzenie stron poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności