Skocz do zawartości

Co robić przez wakacje?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej kolejny raz powtórzę - nie chodzi mi w tym momencie o zarobienie kasy. Chcę nabyć jakąś sensowną nową wiedzę (np. wspomniane PHP).

Co do zaplecz to pewnie coś się przyda mojemu serwisowi, chcę wbić się w stawkę pomiędzy dobreprogramy, programosy itp. - wiem, trudno będzie ale jakoś pójdzie na przestrzeni kolejnych lat...

Myślałem też przy okazji o trochę większym rozwinięciu swoich katalogów, by były bardziej wartościowe i było więcej wpisów na dzień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam podobną sytuację :)

18 lat, wakacje.

Ja czasu marnować nie zamierzam, czytam cały czas różnego rodzaju książki (głównie o e-biznesie), motywacyjne itd.

Polecam Bogaty ojciec. Biedny ojciec - https://allegro.pl/item670983983_kiyosaki_r...jciec_nowa.html

Programowania nie polecam, bo to IMO strata czasu. Masz stronę, skup się na niej. Stawiaj zaplecze mocne wartościowe, potem na tym zarobisz - ja się przez wakacje właśnie tym zajmuje, już wcześniej postawiłem kilka stronek wartościowych.

Jakie jest moje zdziwienie, kiedy jedna ze stron, nad którą pracowałem niecały jeden dzień, wydałem na nią 80 zł (serwer+domena+grafika za 50zł) generuje mi teraz ruch prawie 1k uu dizennie, bez praktycznie żadnego wkładu :)

Stawiaj zaplecze, zbieraj listę mailingową, przyda Ci się do promocji giga downloadu. Potem przyjdzie kasa, nie będziesz musiał umieć php, bo prace zlecisz innym :)

Tyle ode mnie,

pozdro ;)

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś nastawiony na przyszłe zyski to proponuję poświęcić koło tygodnia na postawienie solidnego zaplecza. Po czym zostawić to wszystko i wyjechać gdzieś daleko, aby oderwać się nawet od rzekomych przyjemności. Wiem, że mógłbyś przy tym siedzieć dniami i nocami, ale od hobby też trzeba odpocząć.

Na tych wakacjach tak to sobie rozplanowałem:

- najpierw porządkuje swoje serwisy, aby potem nie było płaczu, że domena wygasła albo hosting padł

- aby przez ten dłuugi okres wypoczynku czas się nie marnował, to opiekuje się pustymi domenami, które mi zostały i stawiam zaplecze tematyczne

- stworzę kilka mini stronek dla zarobku, żeby po powrocie nie martwić się kasą

- zabieram ze sobą 3-4 książki - PHP, CSS, o motywacji itp. ( na nudne wieczory lub czasem na łonie natury :) )

- biorę motor i jadę wypoczywać przez kilka tygodnii, a potem tylko kilkudniowe przyjazdy by sprawdzić czy wszystko gra

Jeśli chodzi o programowanie to tak na prawdę bardziej mnie interesuje e-biznes, grafika, więc tak jak przedmówca, jest sporo osób, które zrobią to za ciebie. Chociaż nie zaszkodzi, aby przez wakacje poduczyć się tego i owego, żeby potem mieć wgląd w to za co płacisz :)

Pozdro i życzę ci, abyś w pełni wykorzystał swe wakacje i potem niczego nie żałował.

"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rób to, co lubisz. Wybacz, ale lekko niepoważne są pytania typu "co mam robić?". Człowiek sam powinien wiedzieć, czym chce się zajmować, a uwierz - druga osoba rzadko kiedy wie, czego naprawdę chcesz. Masz wakacje? Ok. Chcesz je konstruktywnie spędzić? Zarazem fajnie odpocząć? Jedno drugiemu nie przeczy. Postaw konkretne cele, które chcesz osiągnąć i działaj w kierunku ich realizacji. Rozplanuj sobie dni, abyś znalazł czas na chwilę "pracy" (z przyjemnością!) i na odpoczynek/relaks. Nie masz pewnie większych zobowiązań, więc nic nie stoi na przeszkodzie byś odpoczął przez tydzień albo inny tydzień przez niemal cały czas pracował. Nawet nic nie robiąc przez pełne 2 miesiące nie odpoczniesz "na zapas". Pomyśl, co konkretnie chcesz robić i po prostu zacznij :)

Celowo nie daję konkretnych przykładów, bo jak pisałem, nie wiem w jaką stronę idą Twoje plany. Pamiętaj też, że praca to nie wszystko - to tylko część działań, które składają się na nasze życie. Jesteś młody - poza nauką i pracą, poznawaj świat, życie, ludzi... Powodzenia i miłych wakacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kursy PHP (dla początkujących) polecacie? Przy okazji jakie kursy o MySQL, bo nie samym PHP będę żył

Dla początkujących mogę polecić : PHP i MySQL. Filmy są ładnie wykonane, wszystko rzetelnie wyjaśnione i szybko możesz zastosować to w praktyce.

A jeśli będziesz musiał coś sobie przypomnieć, to stronka https://webmade.org/kursy-online/kurs-php.php , na pewno okaże się pomocna.

Programowania nie polecam, bo to IMO strata czasu.

Z tym się zgodzić nie mogę. Ucząc się jednego języka programowania, nabywasz umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w innym języku. Przykładowo przesiadka z C++ na PHP jest dużo łatwiejsza, niż nauka PHP od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukis, masz wakacje, odpocznij od komputera. Zamiast tego powyleguj się nad jeziorem, poimprezuj, zwiedzaj polskę, etc. W między czasie możesz czytać książki o PHP, zdecydowanie lepsze niż e-booki i blogi o tym języku - wprowadzą Cię w podstawy, pomogą zrozumieć obiektówę, nauczą dobrych nawyków, etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie książek i długich publikacji nie jest dla mnie - wolę treściwe teksty na konkretny temat. :)

Poza tym jak sobie poimprezuję, poodpoczywam to i tak w sierpniu zacznę się cholernie nudzić, tak ma zresztą większość uczniów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie książek i długich publikacji nie jest dla mnie - wolę treściwe teksty na konkretny temat. :)

Poza tym jak sobie poimprezuję, poodpoczywam to i tak w sierpniu zacznę się cholernie nudzić, tak ma zresztą większość uczniów...

Kukis, na temat PHP napisano wiele konkretnych i treściwych książek - kup lub wypożycz jakąś i czytaj po 1 dziale dziennie. Następnie testuj, samodzielnie programuj. W taki sposób uczysz się dobrych nawyków programowania, gdyż przez samą praktykę możesz jedynie zapędzić się w złe nawyki i przyzwyczajenia. Powinieneś mieć podstawową wiedzę o strukturze kodu, może o jakichs modelach danych, wzorcach projektowych. Inaczej Twój kod będzie chaotyczny i niepoukładany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgolob - Lepiej będę się bawić jak skończę te 18 lat :)

Poza tym co mogę sensownego robić za 3 lata z tytułem "technik ekonomista, spec. bankowość" bez większego doświadczenia w branży i bez zabezpieczenia (typu strona internetowa)....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grim - opieprzanie się i nicnierobienie nie jest w mojej naturze. Muszę mieć jakieś zajęcie (nie chcę sobie życia marnować), które polegało by nawet na zwiększeniu sprawności fizycznej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich :) Wszyscy starsi ci zazdroszczą, że już w takim wieku zabrałeś się za e-biznes i masz takie plany na przyszłość. Faktycznie młody wiek sprzyja opieprzaniu się, ale jeszcze bardziej sprzyja tej formie zarobku. Masz jakieś wydatki ? własne zachcianki... Kto ciebie utrzymuje ? rodzice... Masz jakieś obowiązki ? szkoła... jeśli ją olewasz to masz jeszcze 50% więcej wolnego czasu. Nic tylko brać się do roboty :) Ale wakacje to wakacje, przynajmniej te sobie odpuść ...

- nikogo ze starszych nie chciałem urazić, po prostu takie jest moje zdanie :)

"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności