Skocz do zawartości

Studia informatyczne lub podobne


Gregor27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was pytanie otoz juz jeste po maturze jakis czas ;] jeszcze wynikow nie mam ;] ale mam nadzieje ze zdalem mature xD

Interesuje sie ogolnie cala dziedzina informatyczna a najbardziej sieciami kompuerowymi, w mniej czy wiekszym stopniu.

Chcialbym rozwijac sie w tym kierunku, w sumie skzola mnie nic nie nauczyla jesli chodzi o informatyke i pewnie kazdego z was=.

Nie ma to jak samemu sie przysiasc i nauczyc czegos, samouk jest bardziej wartosciowy niz jakis mul kisiazkowy ktory tylko klepie na pamiec bez zadnej satysfakcji :] a samouk to samouk bedzie dalej sie rozwijal i wnikliwie rozwiazywal bledy ktore napotyka codziennie B)

Chociaz mam trudnosci z matematyka to i tak bym chcial studiowa infe ;) wiem ze sa nikle szanse ze sie utrzymam,chyba ze zaczne bardziej kombinowac :] Ale interesuje mie jakas uczelnia na ktorej mniej sie trzeba uczyc tej matmy :) Matematyka jest krolowa nauk ale niektorym osobom ciezko przychodza rozne rzeczy ;] Na studiach matematycznych nie jest latwo, to noe to samo co liceum czy technikum :}

Sa tam bardziej skomplikowane rzeczy jak calki, pawdopodobiensta itp.

Ale moze mi doradzicie jakies studia o tematyce informatycznej gdzie tej matematyki jest mniej :)

Z sieciami komputerowymi tez sie wiaze matematyka, ale nie wykorzystam tej calej matmy z nawet 1/3 czasem w zyciu codziennym :)

Nie mam na mysli programowania, :) w sumie interesuje sie projektowaniem stron internetowych :)

Narazie to mam na mysli studiowanie Inormatyki na WSEI w lublinie bo z tego co slyszalem to nie jest az tak trudno z ta matematyka :) jesli chodzi o egzainy :) nie wiem jak jest w rzeczywistosci ale moze sie dowiem od was o ile ktos slyszal czy studiowal/studiuje tam nadal :)

Moze troszke tekst brzmi jak jakis lament ;l] no aletutaj sa pogaduszki ;ogolne wiec prosze o wyrozumialosc :]

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa Ci doradzić bo nikt z radą Ci raczej nie trafi...

Pierwsza sprawa jest taka że dla jednego jest łatwo a dla innego trudno.

Ja na przykład studiuję na politechnice i matmę (analiza 1, analiza 2, algebra) zdawałem bez problemu i bez wysiłku...

Ale są też tacy co nie zdają choć podchodzą po kilka razy i zdać nie mogą...

Także skąd ja mam wiedzieć do której ty grupy należysz?

Druga sprawa to zależy jaka uczelnia i jacy prowadzący. Możesz iść np. na polibudę i Ci się trafią tacy prowadzący że wszystko zaliczysz... a moga Ci się trafić tacy że będziesz się 10 razy więcej uczył i nic nie zaliczysz...

Także niewiadomych jest tyle że już prędziej Ci powiem nie znając domeny czemu Ci stronka w serpach spadła....

Jedyna dobra rada to żebyś poszedł na to co lubisz.... choć zwykle i te sympatie kończą się z pierwszymi zajęciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem informatykę w Bydgoszczy na UKW. Pochodziłem niecałe 2 miesiące i zrezygnowałem, przepisując się na kierunek: Edukacja techniczno-informatyczna. Co do samej informatyki, na studiach jest raczej prosto i jeśli interesujesz się programowaniem i ogólnie komputerami to sobie poradzisz. Jeśli chodzi o matematykę.. tylko dlatego zrezygnowałem. Informatyka to typowy kierunek dla dziobaków, ludzi którzy nie mają prywatnego życia, a ich ulubionym zajęciem jest zapierdziel przy książkach z matematyki B) Ostatnio pytałem znajomego o zdawalność i z 90 osób do następnego roku przetrwało jakieś 30/40 osób (niektórzy z wrześniowymi poprawkami).

Obecnie męczę ETI (edukacja techniczno-informatyczna). Kierunek raczej prosty, matematyki nie wiele. Po kierunku tym nie dostaniesz raczej ciekawej pracy, jednak masz wiele czasu na samokształcenie.

Najlepszym jednak wyborem, przynajmniej moim zdaniem, byłoby wybranie się na studia płatne. Możesz wtedy wybrać śliślej dobrane do Twoich zainteresowań studia, jak tworzenie stron internetowych, grafika internetowa i inne. Z tym, że musisz płacić za to niemałe pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. jesli chcesz isc na specjalizacje sieci komputerowe na kierunku informatyka to bez matematyki nie masz szans ;) Chociazby dlatego ze na przedmiotach z samych sieci masz miedzy innymi roznego rodzaju teorie sygnalow itd.. Jest tam troche zagadnien matematycznych z ktorymi osobiscie nie chcialbym miec stycznosci (a z matematyki w LO bylem bardz dobry :) ).

Informatyka to typowy kierunek dla dziobaków, ludzi którzy nie mają prywatnego życia, a ich ulubionym zajęciem jest zapierdziel przy książkach z matematyki :) Ostatnio pytałem znajomego o zdawalność i z 90 osób do następnego roku przetrwało jakieś 30/40 osób (niektórzy z wrześniowymi poprawkami).
A to sie usmialem B)
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie uświadomisz ze infa to przyszłość i można mieć z tego świetną kasę robiąc coś interesującego i co lubisz to na pewno dasz rade B) ja jedynie żałuje ze zrozumiałem to po tym jak skończyłem 3 lata na finansach i bankowości aczkolwiek dyplom z 5tka mam, ale szkoda ze od początku nie robiłem informatyki, bo umiejętności były by o wiele większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem, że jeżeli iść n a informę i coś z tego wynieść to trzeba się solidnie do tego przykładać. Bez zaawansowanej matematyki nie ma szans ukończyć ten kierunek studiów, NIE MA SZANS. Matematykę masz praktycznie wszędzie, na każdych zajęciach wcześniej czy później pojawiają się zagadnienia matematyczne.

Jeżeli chcesz jej uniknąć to idź na Turystykę lub jakie pseudo studia B)

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak- gdzie byś nie poszedł, tam prawdopodobnie będziesz miał sporo matematyki. Ja na UJ, kończę drugi rok i do tej pory miałem ogromne ilośći matmy- ale postanowiłem, że zacisnę zęby i jakoś sobie poradzę ;)

Wszystko tak naprawdę zależy od podejścia- jeśli się zaweźmiesz i postarasz, to jakoś pójdzie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matematyki nigdy dobry nie bylem B) chociaz chodzilem na rozne prywatne zajecia to i tak bylo mi ciezko pojac ;)

Dobrego wykladowce mialem na korkach troszke zrozumialem jak lopatologicznie wytlumaczyl :) jechal tak spory czas ale i tak matematyka ciezko mi przychodzilo :) widac na to ze nie nadaje sie na informatyke :] chociaz nie znaczy to ze nie moge zarabiac na tym projektujac strony internetowe :] bo w tym zly nie jestem ale i tak jeszcze malo wiem i chce sie rozwijac w tym kirunku.

Tak samo interesue mnie dlubanie w sieciach, mozna powiedziec ze jako serwisant :)

Zastanawialem sie wlasnie nad Edukacja Techniczna informatyczna, jak wspomnial @kilas88

Ze uczy sie na niej :)

Ogolnie to mialem i mam nadal takie plany ze bede uczyl ludziska w szkolach ;]

A po zajeciach moge sobie dorabiac na projektach, stronach i innch graficznych dupereli :]

Nie wiem ile teraz dokladnie zarabia nauczyciel informatyki w szkole jakies 1500 czy jakos tak na reke.

Wakacje mam wolne wiec moje wyjechac do pracy za granice, ferie wolne wogle mam duzo dni wolnych i nie musze sie meczyc z dzieciakami jak inni nauczyciele od przedmiotow m.in polski czy matma :)

Myslalem o Edukacji tech. info w Rzeszowie na uniwersytecie :) pewnie z ta matma to byloby mi lzej ale zobaczymy jak to sie potoczy :)

Jesli nawet nie uda mi sie pojsc na stida informatyczne to skoncze ekonomie (chcoiaz tam tez jest matematyka, ale mam pewnosc i zagwarantowane ze sie utrzymam ) a nastepnie zrobie studia podyplomowe w Rzeszowie z Informatyki.

Czyli przekfakifikacje na nauczyciela z informatyki np. :)

Bo nie sztuka sie dostac na informatyke ;] ale sztuka ie utrzymac na uczelni :] i walsnie ttuaj sie zastanawiam ;] i chyba dam sobie z tym spokoj ( czyli studiami informatycznymi ) jesli zaprezentuje sie innym i zobacza po portfolio to i bez studiow tych bede mial prace :]

A Praca jako nauczyciel i dorabianie sobie pozniej to nie jest zly pomysl ;} przynjmiej takie jest moje zdanie :]

Moze troche glupie xD ale zastanawialem sie czy po Ekonomi licejcjacie moge zrobic mgr z informatyki xD czy jest wogle jakas taka specjalizacja w polsce ze ekonomista informatyk >?. hmmm nie mam bladego pojecia ale takie durnoty przychodza mi do glowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche glupie xD ale zastanawialem sie czy po Ekonomi licejcjacie moge zrobic mgr z informatyki xD czy jest wogle jakas taka specjalizacja w polsce ze ekonomista informatyk >?. hmmm nie mam bladego pojecia ale takie durnoty przychodza mi do glowy :]
Jest cos takiego jak "Informatyka i Ekonometria" B) Moglbys po licencjacie ekonomii zrobic studia uzupelniajace wlasnei z tego kierunku (tak mi sie zdaje)
pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na myśli mam studiowanie ekonomii na katolickim uniwersytecie lubelskim ( w lublinie )

I wlasnie czy gdzies w polsce mialbym mozliwosc robienia mgr z informatyki np. ekonomia z informaty ka lub cos podobnego :]

Zgadza sie ze ekonomia jest zwiazana z matematyka rowniez ale tutaj jak mowilem mialbym wieksza pewnosc ze sie utrzymam.

Jesli nie ma takiej mozlowsci to najwyzej po ekonomii zrobie sobie podylomowe z informatyki :} i tyle bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie myl ekonometrii i ekonomii bo to 2 różne kierunki i na różnych poziomach jest tam matma.

A po drugie niewiem jak Ty masz zamiar zrobić po ekonomii magistra z informatyki... przecież to raczej niemożliwe... A nawet jeśli to nielogiczne bo nie lepiej od razu iść na informatykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności