Skocz do zawartości

Studia informatyczne lub podobne


Gregor27

Rekomendowane odpowiedzi

Jest cos takiego jak "Informatyka i Ekonometria" :D Moglbys po licencjacie ekonomii zrobic studia uzupelniajace wlasnei z tego kierunku (tak mi sie zdaje)

U mnie na studiach magisterskich miałem algebrę, analizę matematyczną, statystykę x3 i inne przedmioty matematyczne. Informatyki jak na lekarstwo, trochę więcej gdybym poszedł na specjalizację informatyka ekonomiczna. Ogólnie ekonometria to matma, matma i jeszcze raz matma pewnie inaczej wygląda to w innych miastach np. w wyżej wspomnianym Lublinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli chcesz się czegoś nauczyć to ucz się sam, przynajmniej u mnie to się sprawdza. Na kierunku informatycznym uczą wielu zagadnień, ale 90% tej wiedzy nie przyda Ci się nigdy w życiu czy pracy. Do tego 90% wiedzy, którą przyswoisz na studiach zapominasz. Więc tak realnie moim zdaniem wykorzystujesz 1% zdobytej wiedzy.

Najlepszym rozwiązaniem jest nauka we własnym zakresie, np. korzystając z Googli lub specjalistyczne kursy. Ja uczę się takim systemem i mam ponad przeciętną wiedzę z dziedzin, które mnie interesują i z których chce rozwijać się zawodowo. Od 3 lat prowadzę firmę i studiuje zaocznie [na wykłady nie chodzę wcale, chyba, że wykładowca jest starej daty, wszystko w systemie zakuć zdać zapomnieć, celem jest tylko papier]. Dzięki temu mam czas na prowadzenie firmy i rozwijanie się w kierunkach, które są dla mnie ważne. Jak skończę studia będę specjalistą z jednej-dwóch dziedzin z doświadczeniem w prowadzeniu własnej firmy. Natomiast ktoś po dziennej informatyce będzie kolejnym przeciętniakiem, który wie wszystko i nic z pierwszą pracą za 1000zł mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie chodzi bardziej o papier bo tak jak ty @Brad ucze sie sam czytajac fora, googlujac i rozne faq itp.

Chociaz nie mowie ze calkowicie ze studiow informatycznych nic mi sie nie przyda ;] no ale jesli chce byc w czyms dobrym to samemu tzreba sie ksztalcic ;] lub zapoznac sie z takimi osobami ktorzy mi pomoga ta wiedze rozwijac ;]

Jak bym sie uwziol to bym dostal ten papier ;] ale wtedy wchodzi w gre spora kasa jesli mam na mysli prywatna uczelnie ;)

Znam wiele ludzi ktorzy maja papier z dziedzin scislych i do dzisijeszego dnia pracy nie maja :)

po pierwsze nie maja znajomosci a to sie liczy w dzisiejszym swiecie :} druga sprawa to przedsiebiorczosc i kombinowanie ;]

nie kombinujesz to nic nie masz ;]

Po co zasrani politycy sie pchaja do rzadow ;] a po co aby miec korzysci z tego :] burmistrz ktory go**o robi ( przynajmniej ten u mnie w moim miescie) to dostaje 80 tys na mies, ale mniejsza z tym bo juz mieszam :)

Jesli ktos chce sie wlaczyc do dyskusji to zapraszam

z checia poczytam opinie dobre jak i zle :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz nie mowie ze calkowicie ze studiow informatycznych nic mi sie nie przyda ;]
Studia informatyczne to algorytmy i przetwarzanie danych. W webmasterce nie przyda się z tego absolutnie nic, chyba że robisz duże witryny albo zaawansowane rozwiązania. Z resztą na studiach i tak niczego się nie nauczysz, zbyt dużo materiału i nic porządnie - to tak jakby czytać encyklopedię.
po pierwsze nie maja znajomosci a to sie liczy w dzisiejszym swiecie :}

5 lat przesiedzieli na studiach i nie mają znajomości? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez matematyki na studiach informatycznych będzie ciężko. 2 pierwsze lata to głównie matematyka i to na niej odpadają ludzie ze studiów. U mnie oprócz tego były elektroniki, fizyki, systemy pomiarowe...

Tak czy siak - z moich doświadczeń wynika, że na studiach i tak Cię niczego przydatnego nie nauczą. Ja wszystko z czego zarabiam nauczyłem się poza studiami, przez 2 ostatnie lata studiów pracowałem. Patrząc na to w ten sposób, nie ma co iść na studia, na których jest bardzo duży odsiew, bo lepiej poza uczelnią mieć trochę czasu na inne rzeczy w tym naukę czegoś naprawdę przydatnego.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregor27:

Ja właśnie parę dni temu zakończyłem I rok na UE w Poznaniu. Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, kierunek Informatyka i Ekonometria.

Pokrótce mówiąc: pierwszy semestr, to zabawy z Excelem, HTML'em, CSS, itp. Do tego analiza i algebra na całkiem przyzwoitym poziomie. Oczywiście jak najbardziej do zdania, tylko trochę własnej pracy. Fakt, że na 210 osób do pierwszego terminu z analizy zostało dopuszczone ok 70 osób, a zdało 25, ale po przejściu tego, masz do wyboru ciekawe specjalizacje, a jednocześnie sporo czasu na samodzielną naukę :rotfl:

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich studiach (Politechnika Wrocławska), matematyka, a dokładniej analiza i czasami algebra jest kursem z którym problem ma największa ilość osób. Jeśli jednak trochę się jej pouczysz robiąc odpowiednią ilość zadań ze skryptu, to reszta studiów to tylko formalność. Trudność matematyki zależy od wydziału - na informatyce na wydziale elektroniki jest trudniejsza, bo potrzebna jest na innych kursach takich jak teoria obwodów, teoria sygnałów itp. i ludzie zdolniejsi ;p, łatwiejsza na wydziale informatyki i zarządzania, bo nie będzie im aż tak potrzebna.

Jeśli chcesz studiować coś związanego z sieciami komputerowymi to nie unikniesz trudnej matematyki, bo przed nauką o samych sieciach masz masę kursów im towarzyszących. Studiuję teleinformatykę i zanim miałem sieci bezprzewodowe, musiałem zdać teorie obwodów, elektromagnetyzm, teorię sygnałów i na nich była trudniejsza matematyka niż na samej matematyce :rotfl:

Najlepiej przed rozpoczęciem studiów sprawdź sobie na uczelni czego będziesz się uczył, żebyś później nie był niemile zaskoczony. Przykład teleinformatyki na PWr klik i informatyki klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia sa potrzebne do obozow typu komar. normalne (male srednie firmy) patrza na Twoje doświadczenie, umiejetnosci, profil golden-line, i co to co o Tobie mozna sie dowiedziec z forow. Wykształcenie jest chyba na ostatnim miejscu. W koncu teraz co roku produkuje sie tysiace magistrow a wiekszosc z nich do niczego sie wiecej nie przyda niz pisanie precli i katalogowanie w dziale seo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności