Skocz do zawartości

Pytanie dot. pozycjonowania subdomen.


Cestro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam uruchomić pewną stronę powiedzmy xyz*pl. Jak ją wypozycjonować wiem. Ale dręczy mnie pytanie, jak pozycjonować subdomeny. Czy traktować je jako osobne domeny? Czy zacząć odrazu wszystkie naraz pozycjonować czy pokolei? I jeszcze takie pytanie. Czy treść i zawartość stron w poddomenach ma wpływ na domenę główną? Od razu powiem, że treści zgodne z prawem polskim i nie erotyczne, i nie spamiarki.

Chciałbym dodać iż na każdej poddomenie (i domenie głównej) osobno będzie użyty AdWrods.

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dręczy mnie pytanie, jak pozycjonować subdomeny.

Subdomena traktowana jest przez Google jako nowa domena. Pozycjonuj ją w taki sam sposób jak każdą inną domenę.

Czy traktować je jako osobne domeny?

Tak jak już wspomniałem. Każda subdomena interpretowana jest jako osobna domena, jednakże jak ty będziesz ją traktował to już zależy od ciebie.

Czy zacząć odrazu wszystkie naraz pozycjonować czy pokolei?

Jak dasz radę to pozycjonuj wszystkie jednocześnie.

Czy treść i zawartość stron w poddomenach ma wpływ na domenę główną?

Potencjalnie przy głębokim wewnętrznym linkowaniu, tematyczność linku (jeżeli takie coś w ogóle istnieje) ma wpływ na przekazaną moc. Wiadomo także ,iż jeżeli subdomena jest dość atrakcyjna wzrasta szansa na to ,iż potencjalny klient zajrzy na domenę macierzystą.

Od razu powiem, że treści zgodne z prawem polskim i nie erotyczne, i nie spamiarki.

Miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subdomena traktowana jest przez Google jako nowa domena. Pozycjonuj ją w taki sam sposób jak każdą inną domenę.

Podobno jak jest powiązana linkami z domeną, to niekoniecznie.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W jakimś tam stopniu naświetliliście mi temat ;)

Powiem, że to będzie na podobnej zasadzie:

artykuly*xyz*pl

sklep*xyz*pl

dystrybutorzy*xyz*pl

xyz*pl (jako glowna strona firmy)

O subdomenach pomyślałem jako dodatkowa unikalna treść dla strony głównej (dobrze to traktuję? czy lepiej byłoby zawrzeć wszystko na stronie głównej?)

Chciałbym jeszcze dodać iż np. na stronie głównej będą wspominki np w nowościach o artykule na artykuly*xyz*pl i link do tego :)

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi a za następne będę wdzięczny :)

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać iż np. na stronie głównej będą wspominki np w nowościach o artykule na artykuly*xyz*pl i link do tego ;)

W takiej sytuacji przekazywać będziesz moc na subdomenę. Musisz się zdecydować co jest dla ciebie ważniejsze - domena czy subdomeny i obmyślić plan działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać iż np. na stronie głównej będą wspominki np w nowościach o artykule na artykuly*xyz*pl i link do tego ;)

W takiej sytuacji przekazywać będziesz moc na subdomenę. Musisz się zdecydować co jest dla ciebie ważniejsze - domena czy subdomeny i obmyślić plan działania.

Dziękuję za tak cenną uwagę zanim popełniłbym błąd :)

A czy jeśli będę linkował stronę główną z poddomeny np artykuły bez odwrotu, to efekt będzie odwrotny :)

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czemu nie chcesz zrobić wszystkiego na domenie głównej?? Tak jest chyba lepiej i na pewno podstrony dziedziczą PR.

Powiadasz? W jakimś tam stopniu chciałbym, ale nie mam pomysłu jak to zrobić aby wszystko ładnie działało ...

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czemu nie chcesz zrobić wszystkiego na domenie głównej?? Tak jest chyba lepiej i na pewno podstrony dziedziczą PR.

Powiadasz? W jakimś tam stopniu chciałbym, ale nie mam pomysłu jak to zrobić aby wszystko ładnie działało ...

Posiedź, pomyśl gdyż o wiele łatwiej będzie ci teraz wprowadzić jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności