Skocz do zawartości

Problemy z kompem


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie chodzi mi o zworkę bo coś mi się zdaje że brak baterii nie da pełnego resetu :)

A objawy o których piszesz pojawiały mi się kiedyś przy przetaktowaniu procesora/pamięci, chłodzenie nie wyrabiało :(

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zworke też przekładałem i to nie raz, niestety bez efektu. Coś mi się też tak wydaje że chłodzenie nie wyrabia, ponieważ dużo podzespołów w moment jest gorące. Z procesorem jest wszystko ok, bo nałożyłem pastę i się nie przegrzewa.

I co zrobiłeś jak nie wyrabiało? Pewnie nowy wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak Ci napisałem sms'em.

Otwórz kompa, przystaw wiatrak wielkości kompa i powinno być dobrze. Jak mi się karta graficzna przegrzewała to tak robiłem.

Ps. Polecam pastę termoprzewodzącą z srebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem taktowanie magistrali na 141 MHz w BIOS'ie po wcześniejszym odczekaniu aż ostygnie ;)

Musisz poszukać drugiego kompa na którym protestujesz podzespoły bo to może być tak naprawdę cokolwiek.

Coś wymyślę, tym bardziej że niemam zbytnio skąd drugiego kompa wziąć. A ile można u dziewczyny siedzieć i z jej kompa korzystać :)

Łukasz skąd taki wielki wiatrak wezmę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wiatrak o średnicy 40cm (taki do użytku domowego). Starczył.

Gdy go wyłączalem to wystarczyło 20 sekund i komputer kaput... czyli monitor nie reagował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarkę do włosów na zimnym biegu :D

"A ile można u dziewczyny siedzieć i z jej kompa >suszarki< korzystać" ;P

Niestety bez efektu nadal to samo :(

To jest moja płyta główna:

zdjcie048j.jpg

Na czerwono zaznaczyłem miejsce którego 5minut po starcie komputera nie idzie dotknąć bo jest gorące. Na zielono jest zworka obok niej piszę JCMOS. Na czarno jest port do karty graficznej. Ogólnie to już nie mam pomysłu, co robić dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Irku, jest wystarczająco mocny ma ponad 2GHz. Chodził cały czas bez problemu, później zaczął się zawieszać po zalogowaniu, aż całkiem siadł i nie załączał monitora. Rok temu było w nim wszystko wymieniane, włącznie z płytą główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpina sie wszystkie dedykowane karty, dyski i napedy.

Nie wiem jak tam RAM jest obslugiwany w tej plycie ale zamien miejscami jak mozesz.

Jak pasuje sprawdz w kompie dziewczyny.

Jakby procek sie spalil to mialbys chyba 5 pikow wiec odpada.

Na RAM jest chyba jeden.

Z tymi pikami to teraz roznie bywa bo pozmieniali i dlugosc i modulacje tych sygnalow.

Najgorsza mozliwosc to plyta do wymiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności