Skocz do zawartości

Duży transfer - hosting w AZ.pl czy ProHost.pl, a może macie coś lepszego?


CzarnyWEOL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tej nagonki na az.pl - ja mam serwer tam już trochę czasu i nie narzekam

w prohost też mam i również nie narzekam

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
wszystko tylko nie az.pl, szczerze odradzam :)

Dzięki, przed założeniem tego tematu poczytałem opinie o hostingu w AZ.pl i zmiękłem. Użytkownicy PiO także potwierdzili to także odrzuciłem tą firmę już na pewno.

Nie rozumiem tej nagonki na az.pl - ja mam serwer tam już trochę czasu i nie narzekam

w prohost też mam i również nie narzekam

Może trafiłeś akurat na dobry serwer? Z tego co wyczytałem jest ich wiele i z jednymi są non stop problemy, a z innymi nie...

AZ - wstrzymam się od opinii, bo dostanę procenty za bluzgi

a co do "jak najwięcej" to oczywiście spójrz w stronę USA.. ale naprawdę, staraj się nie wyrzucać kasy w sieczkę dla mas typu dreamhost : )

Może innohosting.com albo coś?

Następna osoba, która zdecydowanie odradza AZ.pl Kurde nie powiem cena kusi bardzo... Kupuję na 2 lata za 300zł i mam spokój, ale jak mam się non stop wkurzać, bo strona będzie leżeć lub zamulać to dziękuję. Byłem w home.pl to jest naprawdę marka, przypominają się tylko jak trzeba opłacić serwer, zero zamuleń, strona działa idealnie cały czas, tylko ta cena... :/

Sprawdziłem Twoją propozycję, czyli innohosting.com i kurde za niski transfer oferują. Potrzebuję minimum 5-6gb/dzień, a więc w skali miesiąca wychodzi prawie 200gb i na takim hostingu chciałbym się zahaczyć...

Kuszą te oferty firm z USA, które mają niby wszystko UNLIMITED, jakieś dodatki typu DOMAIN FOR LIFE ahhh...

Coraz bardziej myślę o tym Prohost.pl nie wiem, może ktoś jeszcze coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. w pewnej chwili już nie tylko o transfer może się rozbijać... nadchodzi po promocji taka chwila, że trzeba już zacząć porządnie płacić.. to, że home/nazwa i inne masówki dają magiczny transfer nie oznacza, że sobie to wszystko spokojnie possasz.. to jest marketing, overselling.. podejrzewam, że w Europie jeszcze może i dadzą te 200GB za powiedzmy 20 euro miesięcznie possać.. ale to jest 20 euro miesięcznie, czyli 90zł.. czyli tak z tysiaka rocznie trzeba szykować.. chyba, że nie zależy Ci na jakości.. 200 GB to bardzo dużo na polskie warunki (tu jest drogo).. musisz albo zwiększyć budżet i tysiak w Polsce.. albo np. spróbujesz jednak poszukać za np. 800zł na nasze, w Europie.. albo za tak 600 w USA.. tak to mniej więcej będzie wyglądać... no i patrz na konta resellerskie - wtedy po prostu jedno konto sobie w obrębie resellera utworzysz, ale te konta mają lepsze konfigi - https://www.innohosting.com/reseller.htm to jest 27 dolarów, czyli tak z 80zł na nasze.. no ale tak jak mówiłem.. nie da się bez promocji grubej, z oversellingiem marketingowym za 300zł ssać 200GB...

Prohost? No może i spoko są.. ale nie jestem pewien, czy za 300 czy 400zł pociągną 200 GB transferu miesięcznie.. sam transfer już dużo kosztuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeniesiesz się na nowy serwer zastanów się czy możesz zoptymalizować serwis tak aby zjadał mniej transferu: zmniejszenie rozmiaru obrazków i plików js, kompresja gzip dla plików css/js/html i wyjścia z php, zadbanie o odpowiednie wykorzystanie cache przeglądarek - możliwości jest kilka. Zainstaluj sobie FireFoxa (jeżeli jeszcze nie masz), i dodatki do niego: FireBug, YSlow i Page Speed. Za pomocą tych dwóch ostatnich przeskanuj serwis, pewnie dostaniesz garść wskazówek co warto poprawić. Page Speed optymalizuje nawet rozmiar plików, więc możesz od razu wrzucić je na serwer. Poza tym wrzuć do .htaccess takie linijki (przygotowałem je po sesji z YSlowem):

FileETag none

<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css text/javascript application/x-javascript application/javascript
</IfModule>

<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html A1
ExpiresByType image/gif A315360000
ExpiresByType image/png A315360000
ExpiresByType image/jpg A315360000
ExpiresByType image/jpeg A315360000
ExpiresByType image/x-icon A315360000
ExpiresByType text/css A315360000
ExpiresByType text/javascript A315360000
ExpiresByType application/x-javascript A315360000
ExpiresByType application/javascript A315360000
</IfModule>

<IfModule !mod_expires.c>
<IfModule mod_headers.c>
<Files ~ "\.(gif|jpe?g|png|css|ico|js)$">
Header set Expires "Thu, 15 Apr 2020 20:00:00 GMT"
</Files>
</IfModule>
</IfModule>

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicznych hostingow polecam al-inkl. Hosting w Polsce malo znany chyba. Jest to niemiecki hosting ktory posiada w niemczech bardzo wysoka renome, zaliczany jest do jednych z lepszych. Serwery maja w Dreznie wiec to prawie jak w Polsce.

Przykladowy pakiet:

  • 10 GB wspoldzielone na strone i bazy danych
  • Transfer bez ograniczenia
  • 25 baz Mysql
  • 5 zadan cron
  • 3 darmowe domeny w cenie
  • 250 subdoment
  • 64MB RAM
  • Na maszynie jest zakladanych 50 kont
  • Koszt 7,95 €
  • Jednorazowy koszt podlaczenia 14,95
  • Placac z gory na rok jest 10 % znizki co daje niecale 100 € na rok
  • Jest mozliwosc zalozenia darmowego konta testowego na 7 dni

Oczywiscie taryf i opcji jest znacznie wiecej podalem akurat ta z ktorej sam korzystam

Obszerniej opisane jest wszystko po polsku tu : https://www.darmowyhosting.eu/content/platny-hosting-all-inkl

Adres do strony firmowej :

Link z refem dla tych ktorzy docenia moj wpis https://www.all-inkl.com/index.php?partner=284734

Link bez refa dla calej reszty https://www.all-inkl.com/

https://www.ebooki24.org - ebooki, audiobooki oraz kursy internetowe, płatne i darmowe.

Cytaty motywacyjne - https://cytaty.ebooki24.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. w pewnej chwili już nie tylko o transfer może się rozbijać... nadchodzi po promocji taka chwila, że trzeba już zacząć porządnie płacić.. to, że home/nazwa i inne masówki dają magiczny transfer nie oznacza, że sobie to wszystko spokojnie possasz.. to jest marketing, overselling.. podejrzewam, że w Europie jeszcze może i dadzą te 200GB za powiedzmy 20 euro miesięcznie possać.. ale to jest 20 euro miesięcznie, czyli 90zł.. czyli tak z tysiaka rocznie trzeba szykować.. chyba, że nie zależy Ci na jakości.. 200 GB to bardzo dużo na polskie warunki (tu jest drogo).. musisz albo zwiększyć budżet i tysiak w Polsce.. albo np. spróbujesz jednak poszukać za np. 800zł na nasze, w Europie.. albo za tak 600 w USA.. tak to mniej więcej będzie wyglądać... no i patrz na konta resellerskie - wtedy po prostu jedno konto sobie w obrębie resellera utworzysz, ale te konta mają lepsze konfigi - https://www.innohosting.com/reseller.htm to jest 27 dolarów, czyli tak z 80zł na nasze.. no ale tak jak mówiłem.. nie da się bez promocji grubej, z oversellingiem marketingowym za 300zł ssać 200GB...

Prohost? No może i spoko są.. ale nie jestem pewien, czy za 300 czy 400zł pociągną 200 GB transferu miesięcznie.. sam transfer już dużo kosztuje..

Sponsi jeżeli oferują w jednym z planów hostingowych transfer 200GB/miesiąc to maksymalnie mogę wykorzystać te 200GB w miesiącu tak? Ja tak to rozumiem... Nie rozumiem tego, że wątpisz, czy mi pociągną za 300zł 200GB transferu, a co zrobią rozwiążą umowę? Każą mi zapłacić więcej? Przecież będę wykorzystywał tyle ile zaoferowali w swoim planie hostingowym za daną cenę w 100% legalnie...?

az? nie. nigdy.

Rozdział az już zamknąłem :)

Zanim przeniesiesz się na nowy serwer zastanów się czy możesz zoptymalizować serwis tak aby zjadał mniej transferu: zmniejszenie rozmiaru obrazków i plików js, kompresja gzip dla plików css/js/html i wyjścia z php, zadbanie o odpowiednie wykorzystanie cache przeglądarek - możliwości jest kilka. Zainstaluj sobie FireFoxa (jeżeli jeszcze nie masz), i dodatki do niego: FireBug, YSlow i Page Speed. Za pomocą tych dwóch ostatnich przeskanuj serwis, pewnie dostaniesz garść wskazówek co warto poprawić. Page Speed optymalizuje nawet rozmiar plików, więc możesz od razu wrzucić je na serwer. Poza tym wrzuć do .htaccess takie linijki (przygotowałem je po sesji z YSlowem):

FileETag none

<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/plain text/xml text/css text/javascript application/x-javascript application/javascript
</IfModule>

<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html A1
ExpiresByType image/gif A315360000
ExpiresByType image/png A315360000
ExpiresByType image/jpg A315360000
ExpiresByType image/jpeg A315360000
ExpiresByType image/x-icon A315360000
ExpiresByType text/css A315360000
ExpiresByType text/javascript A315360000
ExpiresByType application/x-javascript A315360000
ExpiresByType application/javascript A315360000
</IfModule>

<IfModule !mod_expires.c>
<IfModule mod_headers.c>
<Files ~ "\.(gif|jpe?g|png|css|ico|js)$">
Header set Expires "Thu, 15 Apr 2020 20:00:00 GMT"
</Files>
</IfModule>
</IfModule>

Dzięki za podpowiedź SirZooro :) Jak będę miał chwilę czasu to na pewno się pobawię. Ja już próbowałem ograniczyć transfer, np. wszystkie obrazki ze strony mam na innym serwerze i ustawiłem przekierowanie w .htaccess, ale i tak jest ciężko i dziennie idzie około 5GB... U mnie problem jest tego typu, że strona ma rozbudowane systemy rozgrywek i dość skomplikowane skrypty...

Z zagranicznych hostingow polecam al-inkl. Hosting w Polsce malo znany chyba. Jest to niemiecki hosting ktory posiada w niemczech bardzo wysoka renome, zaliczany jest do jednych z lepszych. Serwery maja w Dreznie wiec to prawie jak w Polsce.

Przykladowy pakiet:

  • 10 GB wspoldzielone na strone i bazy danych
  • Transfer bez ograniczenia
  • 25 baz Mysql
  • 5 zadan cron
  • 3 darmowe domeny w cenie
  • 250 subdoment
  • Na maszynie jest zakladanych 50 kont
  • Koszt 7,95 €
  • Jednorazowy koszt podlaczenia 14,95
  • Placac z gory na rok jest 10 % znizki co daje niecale 100 € na rok
  • Jest mozliwosc zalozenia darmowego konta testowego na 7 dni

Oczywiscie taryf i opcji jest znacznie wiecej podalem akurat ta z ktorej sam korzystam

Obszerniej opisane jest wszystko po polsku tu : https://www.darmowyhosting.eu/content/platny-hosting-all-inkl

Adres do strony firmowej :

Link z refem dla tych ktorzy docenia moj wpis https://www.all-inkl.com/index.php?partner=284734

Link bez refa dla calej reszty https://www.all-inkl.com/

Dzięki za propozycję. Zainteresowałem się tą ofertą i jeśli końcowo ją wybiorę to na pewno zarejestruję się z Twojego refka. Przeraża mnie tylko support po niemiecku... Nie trawie tego języka i go nie znam ;) Panel też pewnie w całości po niemiecku? :P Szkoda, że takie firmy nie mają angielskich wersji stron itp, aż dziwne, bo na swojej mam 28 języków ;)

Powiem szczerze, że coraz bliżej jestem przy ProHost.pl, nikt z Was nie pisał o jakichś problemach z nimi, a jak ktoś pisało tej firmie to wyraźnie zaznaczył, że wszystko jest OK. Ceny mają spoko, ciekawe czy przy przedłużeniu hostingu też jest 300zł za 2400GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z kontaktem z firma w jezyku angielskim nie bylo by problemu, w takiej branzy to jezyk angielski jest podstawa. Panel jest po niemiecku ale jest zakladka do wyboru jezyka angielskiego tyle ze u mnie nie dziala, mozliwe ze dopiero ja dodali bo wczesniej byl inny jezyk poprostu im niepotrzebny. Do niedawna dawali tylko jedna opcje oplaty, trzeba bylo miec zalozone konto w niemieckim banku i sami sciagali kase wiec mieli tylko klientow z niemiec. Teraz niedawno dopiero doszla opcja mozliwosci przelewu z gory na rok jesli nie masz konta w niemczech wiec mysle ze i jezyk angielski tez dojdzie.

Na stronie webhostlist.de otrzymali 9/10 punktow i sa nr 1 wsrod czytelnikow

Znam jeszcze jeden tanszy ale nie testowalem go wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec. Opinie ma dosc dobre, na webhostlist 8/10 punktow.

Transfer tez bez ograniczen.

VPS-a mozna miec za 13,55€ (maja jakiegos za 4,99€ nawet)

Dedyka mozna juz miec za 29€ miesiecznie

A normalne konto w zaleznosci od potrzeb:

2 GB na strone

8 baz danych

1 domena w cenie

transfer bez ograniczenia

Koszt 2,99 € miesiac

5 GB na strone

3 domeny (2x DE) w cenie

15 baz danych

transfer bez ograniczen

koszt 3,99 €/mc

15 GB na strone

3 domeny (2xDE) w cenie

20 baz danych

transfer bez ograniczen

koszt 7,99 €

Na wszystkich kontach daja 36 MB RAM o ile sie nie myle.

Mozna zalozyc tez konto testowe

Jak widac ceny konkurencyjne i spotkalem tez sporo pozytywnych opini ale nie tyle co przy all-inkl a zalezalo mi na czyms pewnym, do tego doszla roznica w ilosci RAM na korzysc All-inkl.

Link z refem: https://www.alfahosting.de/?wmid=niktorek

Link bez refa: https://www.alfahosting.de/

https://www.ebooki24.org - ebooki, audiobooki oraz kursy internetowe, płatne i darmowe.

Cytaty motywacyjne - https://cytaty.ebooki24.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsi jeżeli oferują w jednym z planów hostingowych transfer 200GB/miesiąc to maksymalnie mogę wykorzystać te 200GB w miesiącu tak? Ja tak to rozumiem... Nie rozumiem tego, że wątpisz, czy mi pociągną za 300zł 200GB transferu, a co zrobią rozwiążą umowę? Każą mi zapłacić więcej? Przecież będę wykorzystywał tyle ile zaoferowali w swoim planie hostingowym za daną cenę w 100% legalnie...?

To zależy od firmy, ale zazwyczaj blokują konto do końca miesiąca lub do momentu dokupienia transferu (zwykle można go dokupić, zapytaj o to).

Dzięki za podpowiedź SirZooro ;) Jak będę miał chwilę czasu to na pewno się pobawię. Ja już próbowałem ograniczyć transfer, np. wszystkie obrazki ze strony mam na innym serwerze i ustawiłem przekierowanie w .htaccess, ale i tak jest ciężko i dziennie idzie około 5GB... U mnie problem jest tego typu, że strona ma rozbudowane systemy rozgrywek i dość skomplikowane skrypty...

Skrypty można zoptymalizować usuwając zbędne odstępy i komentarze, a potem je skompresować gzip (Page Speed powinien w tym pomóc). Przerób też skrypty tak aby bezpośrednio ciągnąć obrazki z innego serwera, bez przekierowania w .htaccess.

Zainteresuj się też usługami typu Amazon S3 - mógłbyś do nich przerzucić np. statyczne pliki które zjadają najwięcej transferu.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzarnyWEOL dokładnie tak! Mogą Ci nagle mejla napisać, że jakiś Twój skrypt generuje za duże obciążenie.. nawet przy 20GB transferu.. oczywiście dokładnych statystyk ani dowodów nie podadzą.. dadzą Ci 3-5 dni na rozwiązanie problemu i kit : ) To jest marketing przecież głównie - spójrz na nazwa.pl - tylko naiwniak będzie myślał, że spokojnie possa 2000GB w rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsi jeżeli oferują w jednym z planów hostingowych transfer 200GB/miesiąc to maksymalnie mogę wykorzystać te 200GB w miesiącu tak? Ja tak to rozumiem... Nie rozumiem tego, że wątpisz, czy mi pociągną za 300zł 200GB transferu, a co zrobią rozwiążą umowę? Każą mi zapłacić więcej? Przecież będę wykorzystywał tyle ile zaoferowali w swoim planie hostingowym za daną cenę w 100% legalnie...?

To zależy od firmy, ale zazwyczaj blokują konto do końca miesiąca lub do momentu dokupienia transferu (zwykle można go dokupić, zapytaj o to).

Dzięki za podpowiedź SirZooro :) Jak będę miał chwilę czasu to na pewno się pobawię. Ja już próbowałem ograniczyć transfer, np. wszystkie obrazki ze strony mam na innym serwerze i ustawiłem przekierowanie w .htaccess, ale i tak jest ciężko i dziennie idzie około 5GB... U mnie problem jest tego typu, że strona ma rozbudowane systemy rozgrywek i dość skomplikowane skrypty...

Skrypty można zoptymalizować usuwając zbędne odstępy i komentarze, a potem je skompresować gzip (Page Speed powinien w tym pomóc). Przerób też skrypty tak aby bezpośrednio ciągnąć obrazki z innego serwera, bez przekierowania w .htaccess.

Zainteresuj się też usługami typu Amazon S3 - mógłbyś do nich przerzucić np. statyczne pliki które zjadają najwięcej transferu.

SirZooro ja nie napisałem, że przekroczę transfer, więc po co mam dokupować? :P

Co do ustawienia zamiast .htacess, żeby bezpośrednio ciągnęło z danego serwera to za dużo roboty, grafikę z newsów musiałbym pojeynczo edytować itp. Szkoda na to czasu, bo potem znowu będę musiał zmienić jak się przeniosę na hosting, który mi spokojnie pociągnie z grafiką u siebie ;)

CzarnyWEOL dokładnie tak! Mogą Ci nagle mejla napisać, że jakiś Twój skrypt generuje za duże obciążenie.. nawet przy 20GB transferu.. oczywiście dokładnych statystyk ani dowodów nie podadzą.. dadzą Ci 3-5 dni na rozwiązanie problemu i kit : ) To jest marketing przecież głównie - spójrz na nazwa.pl - tylko naiwniak będzie myślał, że spokojnie possa 2000GB w rok...

Wiem, niedawno natknąłem się na to i jest dokładnie tak jak napisałeś.

Mam jeszcze 2 - 3 miesiące do zmiany hostingu, także wszystko sprawdzam na pełnym lajcie, bez pośpiechu. Jestem zdecydowany na coś takiego, że jeżeli mam brać w Polsce to chyba tylko prohost.pl został, a jeżeli mam brać zagranicą przy czym musi to być odpowiednio tańsza sprawa z ciekawymi dodatkami, Niemcy odpadają, bo jakoś nie przepadam za niczym co jest związane z tym narodem, państwem, językiem ;)

Wiecie co nikt tutaj nie sprawdzał tego justhost.com, kurde coś mnie korci, żeby samemu to sprawdzić... ;) Niedawno napisałem do nich maila z kilkoma zapytaniami, nie zważajcie na mój angielski, bo jestem samoukiem bez nakładu nauki :P

Hello,

I am interested to purchase hosting plan for 3 years in Your company, but first I would like to ask a few questions:

1. Everything is unlimited, but I know how it's work, so what is the maximum server load (HTTP Requests, RAM, CPU etc). Transfer is unlimited too, so if I have website with monthly traffic = 200GB there is no problem for Your servers?

2. Domain for life - include new domains only or can I choose my domain? If after three years I decide to change the hosting company what happens with my domain (for life) ??

3. Cpanel - there is supported Polish language in Your company?

4. Datacenter - only USA or Europe for exemple UK too?

With this message I check speed and quality response of Your support :)

Regards!

Odpisali dokładnie po 1h42m:

Dear Czarny,

1) We have a limitation on CPU usage which is 10 % of total loading

There are no limitations on RAM, HTTP Requests and traffic.

2) Free domain for life is the domain with which you may come to us (I mean previously registered) or the one you may register with us.

You may choose the domain you like (available). If you decide to change host we will release free domain for life with no additional charge and on your request.

3) Unfortunately our cpanel doesn't support Polish.

4) Our datacenter is in the USA only.

Please be free to ask us if you have some more questions.

Trafiłem nawet na polską stronę justhost.com.pl gdzie gość zarabia na programie partnerskim :)

Teraz nie wiem jak określić 10% CPU czy to dużo czy to mało... Przykładowo jeżeli mają na swoich serwerach Athlon 3000Mhz to ja mogę maksymalnie wykorzystać 300Mhz tak? :P Kombinuję jak tu sformułować zapytanie w englishu, żeby uzyskać dokładne dane, po czym chcę napisać do home.pl, aby podali mi lub umożliwili wgląd do statystyk wykorzystania CPU przez moją stronę. Jest coś takiego w ogóle możliwe? Jeżeli nie da się tego tak dokładnie przekalkulować przed zakupem to trzeba zaryzykować, kusi cena, mianowicie promocja 50% - 2,95$/miesiąc - 106,20$/3 lata, domena za darmo na zawsze, wiadomo, że jeżeli ich hosting się sprawdzi to zostaniesz tam na długo... Gwarantują także zwrot kasy w każdym momencie, zresztą co to jest 100$ za 3 lata hostingu i domene bez płatności za przedłużenie? Nie korciłoby Was? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności