Skocz do zawartości

Duży transfer - hosting w AZ.pl czy ProHost.pl, a może macie coś lepszego?


CzarnyWEOL

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie az, mam tam od jakiegoś czasu hosting i o ile przez browsera nie mam problemów tyle google ma problemy z pobieraniem sitemapów. mam mapy podzielone po 1k urli (~300kb) i chyba jeszcze mi się nie zdażyło żeby wszystkie były pobrane, zazwyczaj google zgłasza problemy z dostępem :) ale cena przyciąga ;-)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ciekawa notka o zużyciu CPU w prohost.pl -> ZOBACZ!

To coraz bardziej popycha mnie do przetestowania justhost.com, gdzie mam 10% zużycia CPU :) Muszę się jeszcze dowiedzieć jakie procki są tu i tu i łatwo będzie oszacować w co warto zainwestować.

Zapytałem tego justhost.com, oto odpowiedź:

All our servers use Intel® Xeon® CPU L5410 @ 2.33GHz processors.

Thank you.

10% z tego, co o tym myślicie? Dużo? Mało? Ciekawe jakie procki są w prohost.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie az, mam tam od jakiegoś czasu hosting i o ile przez browsera nie mam problemów tyle google ma problemy z pobieraniem sitemapów. mam mapy podzielone po 1k urli (~300kb) i chyba jeszcze mi się nie zdażyło żeby wszystkie były pobrane, zazwyczaj google zgłasza problemy z dostępem :) ale cena przyciąga ;-)

Włącz kompresję dla sitemapy. Jeżeli masz statyczną (plik html) to spakuj ją do pliku .gz i taki podaj w google; jeżeli masz dynamiczną to dodaj takie linijki do skryptu:

header("Content-type: text/xml");
header("Content-encoding: gzip");
ob_start("ob_gzhandler");

... tu generacja sitemapy

ob_end_flush();

I jeszcze jedna wskazówka - XML Sitemap dla WordPress potrafi generować spakowane sitemapy.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, znam te rzeczy, ale narazie nie mam czasu na zabawę nimi ;-) w sumie chciałem tylko wystawić kolejnego minusa az.pl, który sobie mocno u mnie grabi te minusy :/ support jest też do bani :/ z tymi sitemapami można zejść do 30kb po wlączeniu GZIP'a i nie byłoby problemu (zresztą mam też konfigurowalną ilość URL'i w sitemap), ale porażką jest że serwer nie daje rady :/

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może przyczyniłem się do małej rewolucji w home.pl jak na chacie mówiłem kilkukrotnie przy okazji załatwiania kodów authinfo domen itp. o przymusowym opuszczeniu ich firmy ze względu na niski transfer :( Dzisiaj zwiększyli transfer we wszystkich swoich planach hostingowych :P Najprawdopodobniej temat okazał się zbędny, bo zostanę u nich, ale któż by pomyślał nie? ;)

https://home.pl/serwery/unix

Starter z 300GB na 1500GB

Buisness z 600GB na 3000GB

BuisnessPRO z 900GB na 4500GB

Masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności