Skocz do zawartości

Gdzie szukac klientów?


msiedlecky

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika = wrodzona estetyka + Photoshop (standardowo)

Ciecie to znajomość pewnych zasad i doświadczenie.

Grafik powinien ciąć html bo przy projektowaniu grafiki nie będzie wymyślał kosmicznych rzeczy. No chyba, że macie na myśli leader designer, który tak czy siak nie robi grafiki tylko zarządza grafikami - to tak racja on nie tnie grafiki tak jak pm nie tworzy strony.

Wracając do tematu - ciekawym rozwiązaniem na zdobycie klientów jest tworzenie czegoś za darmo. Jeśli jakiś potencjalny klient użyje twojego narzędzia i uzna je za dobre to jest duża szansa, że się skontaktuje z tobą i postanowi współpracować z tobą.

Oni wcale nie są do wszystkiego
Mylisz się, w swoim fachu są od wszystkiego - może nie są w 100% profesjonalistami np: TB używał skryptów pisanych przez brata ale tak czy siak uważam, że można być od wszystkiego w danej profesji i być super bogiem w tym co się robi - ale takie osoby mają gdzieś klientów bo są na tyle rozeznane w klimacie, że same tworzą produkty i je sprzedają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik powinien ciąć html bo przy projektowaniu grafiki nie będzie wymyślał kosmicznych rzeczy.
Jeśli będzie myślał jak najłatwiej grafikę pociąć przy projektowaniu - to nie będzie ani dobrym grafikiem, ani tego nie potnie dobrze.
Wracając do tematu - ciekawym rozwiązaniem na zdobycie klientów jest tworzenie czegoś za darmo.
Przykłady? Darmowych skryptów jest dużo, po co jeszcze tworzyć coś za darmo zwłaszcza, że w pojedynkę nie ma to sensu... może ma to sens - ale nie po to, żeby zarobić ;)
że można być od wszystkiego w danej profesji i być super bogiem w tym co się robi
Pokaż mi grafika który pisze kod w prologu ;) Administratora który 12h dziennie siedzi przed czarno białą konsolą a potem projektuje foldery reklamowe i tworzy grafikę na www. Takie "wąskie" spojrzenie na temat, gdzie całe IT spłyca się do "robienia stronek"... chyba nawet nie stronek a "wizytówek" ;)

Nikt nie będzie zatrudniał świetnego grafika, żeby mu pisał bylejaki kod HTML, byle jak zarządzał serwerem albo projektował niewydajne bazy. Bo specjaliści kosztują i taką sytuację wymusza sam rynek. Chyba, że "świetny specjalista" pracuje w "agencji interaktywnej" na wiosce i szef nie ma kasy, żeby zatrudnić drugiego pracownika... więc jedyna osoba w firmie robi wszystko - od odbierania telefonów i grafiki po cięcie, kod i kawę (oczywiście wszystko oprócz tej kawy do d*.... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy koder musi mieć wiedze o grafice! Dlaczego? a jak niby zoptymalizuje ta grafike aby szybko sie zaladowała? :)

Kod potrafię pisac nawysokim poziomie, grafikę na.. powiedzmy dobrym.

Nie mam porto... wiec chyba wiem dlaczego tak słabo mi coś z klientami idzie.. tydzień i będzie juz na maxa ;)

Już teraz można sobie miejsce w kolejce zająć :D Ktoś chetny? :P

Dziękuję za wypowidzi, naswietliły mi troche sytuację z mętliku mego umysłu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem (albo ja mam ten problem) ale my tutaj pisaliśmy wcześniej, że są spece od wszystkiego np: w grafice 3d lub w tworzeniu stron www. Nie musisz znać się na wszystkim nawet lepiej żebyś się znał tylko na jednej rzeczy. W stanach jest tak, że jest osoba od przybijania gwoździ druga jest od noszenia tych gwoździ (w uproszczeniu). Polska ma jeszcze zasadę - polak potrafi, złota rączka itp. i IMO jeśli ktoś jest do wszystkiego to jest zaje** bo nie musi nawet tych wszystkich rzeczy robić ale będzie wiedział ile co czasu może zająć i żaden grafik ani programista nie zrobi go w **.

Msiedlecky portfolio super sprawa ale musisz zadbać też o reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy koder musi mieć wiedze o grafice! Dlaczego? a jak niby zoptymalizuje ta grafike aby szybko sie zaladowała?
No to akurat musi ale to nie znaczy, że jest grafikiem. Tak samo ten kto używa ffmpeg do konwersji filmów nie jest reżyserem :puknijsie:
W stanach jest tak, że jest osoba od przybijania gwoździ druga jest od noszenia tych gwoździ (w uproszczeniu). Polska ma jeszcze zasadę - polak potrafi, złota rączka itp.

Ja myślałem, że epoka złotych rączek i "pana mietka" od wszystkiego skończyła się gdzieś w okolicach PRL-u a jedyną jej pozostałością jest przestarzały i nie nadający się do niczego tok nauczania w polskich szkołach ;) Dzisiaj tylko zespół.

Co prawda możesz "robić wszystko" - ale kasa chyba na dzień dzisiejszy z tego tak marna, że lepiej stać przy budce z hot-dogami ;) Najbardziej ambitny projekt w takim wypadku to będzie strona jakiegoś lokalnego sprzedawcy zniczy albo opon wyklikany na CMS-ie. Jak umiesz wszystko - to nic dobrze. I tyle samo płacą ;)

IMO jeśli ktoś jest do wszystkiego to jest zaje** bo nie musi nawet tych wszystkich rzeczy robić ale będzie wiedział ile co czasu może zająć i żaden grafik ani programista nie zrobi go w **.
Konsultant ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności