Skocz do zawartości

windows 7 - opinie


marioSQL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

na linuxa nie mam cierpliwosci (wiem sa okienka i prawie jak windows) - wystarczy, ze musze sie zmagac z dedykami :huh:

co do 7 kiedys zainstalowalem - i powiem ze poszlo bez prolemu - nacisnalem instaluj i po kilku piwach juz byl - wpisalem haslo do wifi i dzialalo (co pare lat temu mnie zniechecilo skutecznie do linuxa) - wszystko zainstalowalo sie samo - co nawet na viscie mi sie na tym samym kompie nigdy nie trafilo

co do szybkosci ciezko mi powiedziec - viste mam zapchana a tamten goly i wesoly - ciezko porownywac - popatrzylem i tyle

jak wydadza oficjalna wersja - zapobiegawczo odczekam pewnie pol roku - rok i wtedy przejde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od niedawna użytkownikiem Visty (na jednym z komuterów) i jakoś szybko się do niej przyzwyczaiłem. Być może dlatego, że, czytając opinię, nastawiłem się na coś gorszego :shok:. Jedyne co mnie doprowadza do białej gorączki to UAC i ten pieprzony VirtualStore , czy ktoś się orientuje, czy w 7-mce jakoś to poprawiono, zrobiono sprytniej lub zrezygnowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie "7" jakiś czas temu i jeżeli chodzi o opinie ... to może tak ...

XP uważam za stabilny i najlepszy OS z rodziny Windows do tej pory,

jeżeli przyjdzie mi go zastąpić nowym to właśnie "7" - moim zdaniem bardzo dobrze rokuje na przyszłość :shok:

Pozdrawiam :D

P.S. papieros, może to Ci się przyda - Jak wyłączyć User Account Control (UAC) w Windows Vista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, jeśli argumentem za instalacją nowego systemu jest "prawie tak dobry jak XP" to ja podziękuję i zainstaluję sobie XP-ka, zamiast zadowalać się marnymi, niedokończonymi namiastkami systemu operacyjnego.

Praktycznie wszędzie ludzie podniecają się tym, że "to jest prawie tak szybkie jak ikspek" :shok: Chyba już wszystkim do reszty odbiło :D

Co do samego systemu - faktycznie poszedł bez szwanku... ale czy to jest w roku 2009 takie straszne osiągnięcie ;) Były jakieś problemy z sterownikami grafiki. "Goły" - chodził znośnie - jednak wróciłem do XP. Musiałbym potestować - ale szczerze to system nie oferuje NIC co sprawia, żeby mi się chciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świecie człowieka o ksywie Kukis wszystko jest możliwe... Przeczytaj więcej jego wypowiedzi na PiO to dowiesz się wielu niestworzonych rzeczy. Od pewnego czasu tylko "szefuje", nabija posty i na nerwy działa..
:shok:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co komputer służy do pracy a nie jako konsola do gier polecam Debiana i pozbycie się wreszcie tej kobyły z microsoftu :shok: Dla ciekawskich kilka zrzutów ekranu z mojego pulpitu https://www.debian.linux-serwer.info/galeria

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie doprowadza do białej gorączki to UAC

To możesz wyłączyć na stałe.

Ja słyszałem że na jądrze XP jest 7ka.

Jest na tym samym co Vista.

Osobiście nie rozumiem, co oprócz posiadania słabego sprzętu może być argumentem przeciwko Viscie. Mam na Viste na lapku jest o wiele bardziej stabilna niż staruszek XP'ek. Kompa nie restartuje przez 2-3 miesiące, włączony 24 h, z kilkoma aplikacjami do pracy "zawsze włączonymi", wszystko chodzi tak jak chodziło, spróbujcie to zrobić na XP :shok:

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie po co włączony komp (który nie jest serwerem) na dwa-trzy miesiące?

Ja póki co miałem najdłużej włączonego przez 30h, działał tak samo na początku działania jak i na końcu...

Co do jej wymagań:

Wymagany jest procesor taktowany zegarem 1GHz, 32- lub 64-bitowy zależnie od wersji Windows. Ilość pamięci operacyjnej to 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego. Z kolei na dysku powinno być 16 GB wolnego miejsca dla 32-bitowego Windows 7 i 20 GB dla 64-bitowego. Karta graficzna powinna obsługiwać DirectX 9 oraz Windows Display Driver Model w wersji 1.0 lub wyższej.

Mój komputer w zupełności to spełnia, pytanie tylko o wydajność tego systemu... bo wymagania ma 6 razy większe niż XP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co komputer służy do pracy a nie jako konsola do gier polecam Debiana i pozbycie się wreszcie tej kobyły z microsoftu :shok: Dla ciekawskich kilka zrzutów ekranu z mojego pulpitu

Wygląda fajnie :D Ja od dłuższego czasu próbuję się skusić na jakiegoś linuxa, jednakże potrzebuje czasem użyć Photoshopa - a nie wiem czy tam jakoś idzie go uruchomić. Tak czy siak powoli trzeba zacząć się przesiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux z konsoli = TAK

To z konsoli mogę używać do pracy i zabawy ale jako OS desktop to już nie?

Linux jako SO do pracy/zabawy = NIE

Windows XP do pracy i zabawy = TAK

Jak dla mnie to:

Linux jako SO do pracy = TAK

Linux jako SO do zabawy = NIE

Windows XP do pracy i zabawy = TAK

To tylko moja opinia ale uważam że gdyby był Linux jako Linux a nie Debian, Fedora czy coś tam innego to mało by to sens a nie tak jak teraz kupujesz laptopa i musisz modlić się o to aby wszystkie stery grały

Akurat tu nie masz racji, bo sterowniki są dostarczane z jądrem, wiec nie ma znaczenia czy masz Debiana, Fedore czy Gentoo. Co do zakupu laptopa to też nie ma problemu. W google w chwilę znajdziesz recenzję sprzętu przez jakiegoś linuksiarza i będziesz wiedział czy wszystko działa. Ja przed zakupem sprzętu wiedziałem, że wszystko mi będzie działało.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem hardcorowcem mimo że linuxa używam do różnych celów od 13 lat, to konsole wykorzystuje do zadań administracyjnych i jako środowisko pracy serwerowej. Na biurku korzystam tak samo ze środowiska graficznego jak i Ci co używają windowsa. Konsola Basha jpod linuksem est dla mnie tym co dla niektórych konsola dos pod windowsem (dla systemu na biurku oczywiście).

Jeżeli chodzi o photoshopa to być może da się go odpalić pod wine - nie próbowałem bo nie używam. Za to jest GIMP i Blender w zależności do czego wykorzystujesz program graficzny - kwestia chęci i czasu na przestawienie się. Zawsze też zostaje możłiwość odpalenia windowsa bezpośrednio pod linuksem jako konsola wirtualna z wykorzystaniem np. Virtualboxa i tam odpalania programów windowsowych co nie chcą pójść za pomocą wine lub brak ich odpowiedników na linuksa. Jest to też zawsze jakieś wyjście do czasu pełnej migracji na linuxa i pozbycia się windowsa.

Kolejna sprawa to kde istnieje też w wersji windowsowej więc Ci którzy w jakiś sposób boją się instalacji linuksa, a podobają się możliwości i wygląd KDE 4 mogą go zainstalować pod windowsem. Nie musicie mieć ładnego pulpitu w windowsie kupując coraz to nowsze wydania windowsa przecież i coraz to nowszych komputrerów pod niego. Prowadząc własną firmę czy tez własny dom napewno znajdą się bardziej szczytne cele na wydanie tych kilku tyś złotych ;]

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista jest miodna ;)

Też miałem złe podejście, ale jako, że kompa kupowałem w Dellu to wyjścia nie było - więc wybrałem Ultimate.

To co się rzuca w oczy odrazu: na raidzie + 4 GB DDR3 + cztery rdzenie szybkość jest niesamowita - klikam w ikonkę dajmy na to Opery i nie czekam na pełne uruchomienie dłużej niż 1-2 sekund!, firefox troszkę dłużej. Ale jeśli kliknę guzik na klawie od kalkulatora to on pojawia się w tym samym momencie :|

Żadnej zwiechy przez parę miechów - a komp tylko hibernowany. Jak się jakaś aplikacja wysypie system nadal działa zabijając tylko ją. UAC mi nie przeszkadza, bo przecież codziennie nie instaluje softu. Dotego uwielbiam sidebara ciągle na wierzchu ;) - zegarek, pogoda, notesik, itd

Ogólnie roczarowałem się bardzo pozywtynie tym systemem i naprawdę nie wiem skąd tyle czarnego PRu, może przed service packami, albo na słabym sprzęcie Vista faktycznie jest kichowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności