Skocz do zawartości

Nieuczciwi właściciele stron


Gość abmd73

Rekomendowane odpowiedzi

sami nauczyliście klientów płacić po osiągnięciu pozycji kiedyś była stała stawka i było mniej problemów...

Ta i tacy jak Ty (zwolennicy aby klienci płacili za mydlenie oczu i robienie w bambuko) zniechęcili wiele firm do pozycjonowania, bo robili to nieudolnie.

Dobrze skonstruowana umowa + wiedza i doświadczenie i nie ma problemu aby wypozycjonować i potem dostawać umówioną kasę, a jak klient nie płaci to sądzenie się ściąganie kasy z klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...
Chłopie ... Nie chce płacić ? Czy tak trudno zbanować stronę tego kogoś ? Heh ... i faktycznie od razu czujesz się pewniejszy swoich umiejętności :)

Gościa już Kruk ściga.

A dziś Kruk S.A. dopisał go do giełdy wierzytelności www.e-wierzytelnosci.pl (nazwa Kowal)

a jego stronka www.star-wars.com.pl

Nigdy nie zastanawiałem się żeby się mścić i gościa wykopać z Top10. Swoją drogą pewnie ma już innego "frajera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się zapytam w temacie.

Zakładając że robię pozycjonerkę na tak zwaną mordkę. Beż żadnych umów tylko ugadanie się na gg - mail - tel - w 4 oczy. Niby umowa mówiona (czy jak to się nazywa) jest tak samo zobowiązująca jak pisemna. Jak z czegoś takiego kasę odzyskać??

Darmowy katalog stron internetowych Katalog stron - Jogurcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się zapytam w temacie.

Zakładając że robię pozycjonerkę na tak zwaną mordkę. Beż żadnych umów tylko ugadanie się na gg - mail - tel - w 4 oczy. Niby umowa mówiona (czy jak to się nazywa) jest tak samo zobowiązująca jak pisemna. Jak z czegoś takiego kasę odzyskać??

Umowa słowna też umowa, ale lepiej chociażby przez Allegro lub www.zlecenia.przez.net.

Podobno archiwum rozmów na gg może być dowodem, ja na gębę nic nie robię.

Nie ma płatności ze efekty chyba że umowa i weksel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z czegoś takiego kasę odzyskać??
Ta sama droga ... sąd, firma windykacyjna, itd. ... umowa słowna jest umową wiążącą, a na jej potwierdzenie masz archiwum gg i maile :)

Problemem ustaleń podjętych, na które nie masz potwierdzenia pisemnego jest taki, że w przypadku ewentualnej "walki" o swoje może Ci zabraknąć dowodów ... i będzie to wyglądało na zasadzie przepychanki - "ta ja mam racje, nie to ja mam racje, a nie bo ja" :P - pytanie komu uwierzy np. sędzia. Umowa pisemna to po prostu niepodważalny dowód w przypadku ewentualnej sprawy :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do dyskusji z takim pytaniem, podpisałem dość ładną umowę, jednak po miesiącu mojej pracy gdy frazy zaczęły wskakiwać do top 10 strona klienta została wyłączona a hasło do FTP zmienione.

mowa o www.rent69.pl (w takiej postaci jest już od około miesiąca)

Telefony również nie odpowiadają.(wyłączone) tak jak i maile, także zero kontaktu z nimi.

I co teraz zrobić, faktura za pierwszy miesiąc została wysłana, ale to sprawy groszowe a na pewno i tak nie zostanie ona opłacona.

Co w tym wypadku zrobić? czy mam szanse odzyskać coś więcej niż tylko ta pierwsza faktura?

Zarządzanie Projektami innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Solidna firma z mocno odjazdowymi samochodami Wypożyczalnia aut Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w toku takiej sprawy. Przedsądowe wezwanie do zapłaty nic nie dało - więc idziemy do sądu ;-)

Dam znać jak to wyszło. Firma mimo umowy, faktury i odpowiednich wyników fraz - stwierdziła na dzień przed terminem faktury że nie zapłaci - bo linki w yahoo spadły ;-)

Umowa była oczywiście na pozycjonowanie i wyniki, nie na budowanie linków w yahoo. Mam nadzieję że w sądzie będzie śmiesznie ;-)

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

Okazało się że gość zawarł umowę na niby swoją firmę, oczywiście nie ma działalności firma owszem kiedyś była ale na teścia.

Sprawa kryminalna.

od 3.11 sprawą zajmuje się Kruk S.A.; wysłałem maile do konkurencji że sprzedam dług (jest już na giełdzie kruka) i gość odebrał w końcu telefon i zaczął ładnie gadać z panią windykator, podał prawdziwe adresy, telefony domowe i błagał bym więcej nie wysyłał maili

A miałem już przygotowany do firm z którymi współpracuje (bannery na stronie).

Teraz czekam na jego pismo z propozycją spłaty długu (telefonicznie już to zrobił - nagrane).

Dodatkowo po 30 dniach dostąpi zaszczytu wejścia do grona firm W KRD i ERIF BIG.

To starczy.

Jedyny minus - 13% prowizja Kruk S.A, 3 razy abo w KRD 183 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam szanse odzyskać coś więcej niż tylko ta pierwsza faktura?
A co masz napisane w umowie? ... coś o wycofaniu się Klienta i efektach / konsekwencjach tego czynu być powinno ;) Skoro masz umowę to ona reguluje co, jak i kiedy.

Pozdrawiam ;)

w umowie na ten temat mam napisane tylko tyle:

1. Zamawiający zobowiązuje się do uiszczania należności z tytułu realizacji przedmiotu umowy. Zaprzestanie dokonywania płatności nie powoduje automatycznego rozwiązania umowy.

2. Zamawiający zobowiązuje się do wykonania drobnych modyfikacji wskazanych przez firmę

xyz na stronie internetowej będącej przedmiotem niniejszej umowy lub udostępnić firmie xyz

kod źródłowy strony internetowej będącej przedmiotem niniejszej umowy i umożliwić aktualizację kodu na serwerze, na którym

strona ta się znajduje. Dla zapewnienia prawidłowego wykonania przedmiotu umowy nie naruszając przy tym grafiki serwisu oraz

jego zawartości tekstowej, chyba że jest to konieczne i nastąpi za zgodą Zamawiającego.

Firma xyz zobowiązana jest podejmować działania z należytą starannością nie zakłócając jakości i poprawności

Podpunkty umowy zostały złamane, jednak przez moje niedopatrzenie, nie ma nic o karze za złamanie umowy, czy na tej podstawie mogę walczyć w sądzie o większą kase czy tylko o tą z fakturki nr1. i drugie pytanie czy jest sens wystawiać teraz kolejną fakturkę na ok 150zł, jednak trace vat i dochodowy w ten sposób, a nie wiem czy go odzyskam?

Zarządzanie Projektami innowacyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Solidna firma z mocno odjazdowymi samochodami Wypożyczalnia aut Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gość ma czas do godz 15 aby skontaktować się z firmą windykacją, wpłacić jakaś kasę z tych 8500 i podpisać zobowiązanie wraz z wekslem.

Inaczej wysyłam już przygotowane "Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa"do prokuratury, na same święta gościu będzie miał przechlapane.

Dla przypomnienia podaję adres jego strony żeby nikt więcej się nie dał "zrobić na szaro" bo frazy mu lecą i będzie szukał pozycjonera.

www.star-wars.com.pl

Uważajcie podpisując umowę na odległość, poproście o dokumenty rejestrowe firmy, sprawdźcie czy osoby które podpisały umowę mają do tego prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności