Skocz do zawartości

Nieuczciwi właściciele stron


Gość abmd73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

czytam te posty i chyba Was ludzie pogieło, oddajecie sprawy jakimś dziwnym firmom windykacyjnym ?

dodatkowo płacąc za to prowizje ?

nie wiecie że taka firma g... może ?

jedyną w Polsce osobą od ściągania długów jest komornik, a te firmy to ściągną ewentualnie jakąś kase od gości co nie znają prawa i sami im zapłacą.

macie wyrok, to się pisze wniosek o nadanie klauzuli wykonalności wyroku i z tym się idzie do KOMORNIKA, a nie do jakiś dziwnych firm,

które nie mają żadnych środków prawnych aby dług wyegzekwować, poza nastraszeniem i jak się gość nie zna to zapłaci zamiast powiedzieć:

wypier.... i wezwać policję.

siedzicie w necie a prostych spraw nie możecie znaleźć aby wiedzieć jak działać.

( zakładam że na tym forum - pozycjonerów - nikogo nie trzeba uczyć co to google )

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windykacja to polubowne załatwienie sprawy długu, ZANIM dojdzie do rozprawy/nakazu sądowego. Rozumiem, że Ty dla każdego klienta który nie płaci masz gotowy wyrok i dajesz sprawę do komornika - gratuluje w takim razie.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windykacja to polubowne załatwienie sprawy długu, ZANIM dojdzie do rozprawy/nakazu sądowego. Rozumiem, że Ty dla każdego klienta który nie płaci masz gotowy wyrok i dajesz sprawę do komornika - gratuluje w takim razie.

nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

pisałem o tym że skoro polubownie nie da się z klientem załatwić tematu, to jedynym wyjściem jest skierowanie sprawy do sądu,

a mając wyrok sądu nie potrzeba mi jakiś dziwnych firm windykacyjnych które żerują na prowizjach ( które najczęściej musisz zapłacić zanim jakąkolwiek złotówkę odzyskasz) , tylko kierujesz wniosek do sądu o nadanie klauzuli wykonalności wyroku i z tym dokumentem udajesz się do KOMORNIKA SĄDOWEGO,

a nie FIRMY WINDYKACYJNEJ KTÓRA NIE MA ŻADNYCH INSTRUMENTÓW DO EGZEKUCJI DŁUGU.

bo to po prostu bez sensu, a piszę to z autopsji bo dawno dawno temu zleciłem odzyskanie pieniędzy jednej z tego typu firm, koniec był taki że po prostu straciłem dodatkowo kase na ich prowizjach a i tak w końcu aby odzyskać kase ( dosłownie w ostatniej chwili przed przedawnieniem) skierowałem sprawę do sądu.

Te firmy mają prostą zasadę działania: przyjąć zlecenie, wziąść prowizje, jak głupi dłużnik zapłaci to fajnie, a jak nie zapłaci to i tak jest prowizja.

Jak kiedyś będziesz w takiej sytuacji to zrozumiesz o co mi chodzi, choć mam nadzieję że dość jasno opisałem jak to działa.

W Polsce jest tylko jedna instytucja od ściągania długów, trwa to niestety długo a nazywa się komornik sądowy.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.lazienkowski.pl fraza "hotel Warszawa" Top10
Naprawdę Zakład Obsługi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - https://zo.mswia.gov.pl/kontakt.html - nie płacił?

Czy wtedy nie prościej znaleźć polityka opozycji, żeby głośno o tym mówić jaki mają bałagan w MSWiA :)?

Albo kilka arty w dobrych preclach "MSWiA nie płaci swoje długi" + np. Wykop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym że skoro polubownie nie da się z klientem załatwić tematu, to jedynym wyjściem jest skierowanie sprawy do sądu,

No jeśli piszesz o tym że bez sensu zatrudniać firmę windykacyjną jak się ma już wyrok sądowy to się zgadzam. Ale w 80% przypadków wystarczy dłużnika postraszyć KRS, a sam zapłaci - do tego m.in zatrudniam firmę windykacyjną.

Moja windykacja była nieudana - więc firma oddała sprawę do kancelarii prawniczej która już wszystko ze mną ustaliła: pozew - tryb nakazowy - wyrok uprawomocniony - komornik.

A że sprawa będzie w innym mieście a ja nie mam czasu, to też to zleciłem.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawus chyba za krótko żyjesz na tym świecie.

Firmy windykacyjne biorą prowizje ale od odzyskanej kasy dopiero - taką ja mam umowę (teraz windykują gościa portal o star wars)

Dodatkowo zajmie się nim prokurator bo sfałszował umowę - dane chyba teścia wpisał i to nie działającej firmy

Jak weźmiesz firmę krzak to nic nie wskórasz bo oni wyślą pismo i może zadzwonią.

Ale są firmy takie jak ... dwóch braci to stosują metody ekologicznej windykacji np. spacer na boso zimą po lesie, kąpiel w stawku itp.

Są skuteczni. A sąd i komornik jest dla tych co mają duuuuużo czasu.

Poza tym sąd jak ci zasądzi 75% kwoty to tyle samo kosztów i zastępstwa sądowego (czasem te 25% to tyle samo co windykacja), a ile mnie roboty i stresu.

a co do:

www.lazienkowski.pl fraza "hotel Warszawa" Top10
Naprawdę Zakład Obsługi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - https://zo.mswia.gov.pl/kontakt.html - nie płacił?

Czy wtedy nie prościej znaleźć polityka opozycji, żeby głośno o tym mówić jaki mają bałagan w MSWiA :)?

Albo kilka arty w dobrych preclach "MSWiA nie płaci swoje długi" + np. Wykop?

to było pośrednictwo po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności