Skocz do zawartości

Pozycjonowanie stron pozycjonerów ;-)


Lexy

Rekomendowane odpowiedzi

Później napiszę, skąd to pytanie ;-)

Ciekawi mnie, czy w czymkolwiek przeszkadza Wam podjęcie współpracy z pozycjonerem w formie pozycjonowania jego stron. Już kiedyś pisałam, że wielokrotnie otrzymywałam od firm SEO oferty pozycjonowania zarówno zwykłych stron, jak i zaplecza ;-) Raz nawet negocjowałam warunki współpracy, ale zrezygnowałam, bo mi do końca nie odpowiadały. Zdarzają mi się jednak strony, na które nie mam czasu i chętnie zleciłabym ich pozycjonowanie komuś innemu.

I co w takim przypadku? Mielibyście jakieś zastrzeżenia do współpracy z osobą, która wie o SEO więcej niż przeciętny internauta, któremu można wszystko wcisnąć odpowiednio go podchodząc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie stanowisko się nazywa Seo Junior :unsure:

W pewnym momencie nie wyrabia się ze zleceniami / stawianiem zapleczka i zleca się to innym - lub jednej osobie która ma sporo czasu i pojęcie o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to miałam na myśli ;-) Mówiąc wprost, czy firmy SEO mają jakieś sensowne powody do tego, aby nie pozycjonować stron innych pozycjonerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idąc dalej robi się tyle tych stron, że nawet seo junior się nie wyrabia, i pojawia się kolejna osoba... i tym sposobem tworzą się giganci, którzy zajmują się pozycjonowaniem :unsure:

to zależy, jeśli miałbyś pozycjonować strony, którymi pozycjonuje strony konkurencji dla, której Ty pracujesz to raczej logiczne, że bez sensu, a tak to czemu nie jak dobrze zapłaci

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę chyba wychodzi taniej znaleźć kogoś od robienia zaplecza i ogólnie powiekszać swoje zaplecze i zaplecze firmowe.

Bo po co oddawać komuś jakieś tam XXX zł jak można mieć to dla siebie - a z 3-4 klientów takich i już ma się na osobę w firmie która na tyle będzie obsługiwać zaplecze/klientów, że będzie zarabiać jeszcze na właściciela.

Rozumiem outsourcing z wszystkiego pokrewnego - hosting, tworzenie stron, nawet zaplecza - ale trochę głupio oddawać komuś swój kluczowy fach na takiej zasadzie jak mówisz - wiążą się z tym dodatkowe problemy ale może nie będę tak wnikliwie wszystkiego omawiać.

Od strony "etycznej" nie widzę problemu - tak jak z wszystkim, znajdujesz kogoś za większą kase, zlecasz za mniejsza i różnica dla Ciebie. Nic złego w tym nie ma.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie chce się pokazywać innym w jaki sposób osiąga się pozycje"

Heh, no właśnie ja już to zobaczyłam ;-)

Dostałam ostatnio zapytanie o to, czy wyrażam zgodę na przesłanie oferty na pozycjonowanie i linki sponsorowane dla mojej nowiutkiej, kilkutygodniowej strony, która jeszcze nie zdążyła w pełni załapać 301 ze starej wersji. Zgodziłam się, podpisując się w mailu pełnym imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem - w odpowiedzi przeczytałam, że po analizie mojej strony i znalezieniu w internecie informacji o tym, czym się zajmuję, firma nie może mi przedstawić oferty. Jest to dla mnie po prostu śmieszne ;-)

Jest to ta sama firma, która kiedyś oferowała mi pozycjonowanie jednej z zapleczówek (m.in. na frazy takie jak: nieruchomość budynkowa, która gdzieś w jednym z tekstów była wspomniana zupełnie przy okazji). Otrzymałam wtedy również listę ich dotychczasowych klientów, więc i tak mogę sprawdzić jakie stosują techniki. W przypadku zapleczówek nie mam zwyczaju podpisywać się nazwiskiem w mailach, więc wtedy nie potrafili zauważyć tego, że zaplecze to było pozycjonowane i ma się w serpach całkiem dobrze (na frazy bardziej konkurencyjne niż nieruchomość budynkowa/lokalowa/rolna itp. ;-)), dlatego przesłali pełną ofertę.

No i się zastanawiam - w czym jest problem, aby firma SEO pozycjonowała strony innych pozycjonerów. Jedyne co mi przychodzi do głowy to obawa o to, że nie wcisną mi fraz, które wystarczy wstawić gdziekolwiek w tekście, aby pojawiały się w top 10. Po prostu rozwalają mnie oferty, które dostaję od innych firm. Kiedyś jeden z moich klientów dostawał tym więcej ofert, im wyżej znajdowała się jego strona i oczywiście zawsze firmy podkreślały, że bardzo trudno było im te strony znaleźć, dlatego wymagają one pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jedyną przeszkodą jest to, że pokazujesz konkurencji jak Ty robisz to co robisz i mogą te mniej sobie znane lub skuteczniejsze techniki podchwycić :unsure: przez co Twoje techniki nie będą już tak "oryginalne" jak były :)

Mniej więcej tak jakby Fiat zlecił Mercedesowi produkcję nowego modelu z zastrzeżeniem, że ich główni inżynierowie będą obserwować cały proces produkcji - później tylko czekać jak Fiat produkuje S Class zamiast Linea :P

100% bezpieczeństwa stosowanych technik mieć nie można - zbyt łatwo to sprawdzić :(

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak jakby Fiat zlecił Mercedesowi produkcję nowego modelu z zastrzeżeniem, że ich główni inżynierowie będą obserwować cały proces produkcji - później tylko czekać jak Fiat produkuje S Class zamiast Linea

przecież Fiat może kupić Mercedesa S Class i rozebrać go na części i zrobić takiego samego. A pozycjoner nie może lub ma problem ze zlokalizowaniem zaplecza i używanych technik

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Fiat może kupić Mercedesa S Class i rozebrać go na części i zrobić takiego samego.

To się wydaje takie proste, ale gotowe rozwiązanie a przebieg procesu technologicznego to dwie zupełnie inne sprawy :)

A pozycjoner nie może lub ma problem ze zlokalizowaniem zaplecza i używanych technik.

Jeżeli się zna (a powinien skoro siedzi w tej samej branży) i dodatkowo otrzymuje comiesięczne raporty z prac (bo niektóre firmy nie ograniczają informacji do pozycji) to jest mu wiele łatwiej niż znaleźć stronę na trudne hasło np. "bielizna", a później dochodzić:

- która firma pozycjonuje,

- jak to robi,

- jak to wygląda w trakcie trwania umowy (tego już się z netu nie dowie - standardy firmy),

- itd.

Pozycjonowanie strony firmy SEO to nic innego jak praca dla konkurencji - paradoks (w moim odczuciu) :unsure:

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy zajmujące się masówką (a przynajmniej te, od których dostawałam oferty) nie mogą się raczej pochwalić oryginalnymi pomysłami. Przeglądam sobie właśnie linki do strony jednego z ich klientów (ta sama tematyka co moja) i jedyne co widzę to linki z kilku systemów. Ciężko jest mi znaleźć chociaż jedną normalną stronę zapleczową, albo wpis w normalnym katalogu, a tym samym pozycje są marne. Wierzcie mi, nie ma tam nic ciekawego do podejrzenia, więc nie ma czego chować przed konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo też nie mam co ukrywać - stronki jak stronki.

Jak się chce zobaczyć to naprawdę skuteczne pozycjonowanie to niech się wpisze "bielizna", "opony" i przejrzy TOP10 - i tam kryje się cała "magia" pozycjonowania ciężkich fraz.

Lexy jak masz za dużo klientów, możesz wysłać mi zapytanie - ja tam standardową ofertę mogę zaproponować - jak zaakceptujesz warunki + ceny. To nie widzę problemów - ja dostane takie wynagrodzenie jaki mi się podoba, a to kto mi już zleca to najmniejsze zmartwienie - jedynie jeżeli się po kimś pozycjonuje to trzeba się troszkę lepiej przyjrzeć, czy nie zafiltowane itp. Wiec mnie tam by nie przeszkadzało, że ktoś jakiś % zarabia na tym dodając swoją "marże".

Dziwny temat.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego problemu we wzajemnym pozycjonowaniu stron przez firmy seo. Ja jestem za wymianą doświadczeń nikt nie wie wszystkiego i zawsze można zarówno samemu się czegoś nauczyć jak i przekazać swoją wiedzę. Mam bardzo pozytywne doświadczenia z takiej współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności