Skocz do zawartości

Śląsk coraz bliższy oderwania się od Polski?


MMP

Rekomendowane odpowiedzi

FiKaS - nie atakuję Ciebie, ani Śląska w żaden sposób, a mam wrażenie, że tak to odbierasz.

Każdy region miałby się czym chwalić, czy to historycznie, czy gospodarczo.

W moim mieście też była kopalnia, trzecia co do wielkości na świecie dla wydobywanego surowca. Nie jest to dla mnie żadne powód do dumy, nie uważam też że to była jakaś zasługa, bo "to my!" przez dziesięciolecia zaopatrywaliśmy ćwierć świata w ów surowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbexus, w wielkopolskie powstają już pierwsze ruchy autonomiczne, podobnie jak na dolnym śląsku.

@gordon, o to choćby wziąć odpowiedzialność za swoje problemy. Bo jak widać, warszafka nie potrafi ich rozwiązać.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMP: Wy tam w RAŚiu zamiast (albo obok) lobbowania za autonomią powinniście prowadzić akcje uświadamiające co to w ogóle znaczy. Ja zostałem uświadomiony, a co z resztą? :) Skoro nawet pseudo dziennikarzyna z onetu nie wie co to znaczy to "skąd ci biedni ludzie mają to k* wiedzieć". Póki nie będzie zrozumienia definicji autonomii póty będziecie dalej uznawani za oszołomów. Nawet na PiO większość używa zwrotów "odłączenie" wykazując zupełną nieznajomość tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nrm, ale mi to gra. Jestem dziwny i sprawia mi przyjemność czytanie takich komentarzy, osób wypowiadających się w temacie bez zaznajomienia się z tematem. Onetu nie nawrócisz, tytuł był prawidłowy, ale nagłówek został zmieniony przez onet wiadomo dlaczego :)

@goszczu, układzik?

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawe komentarze są ludzi co widzą na śląsku tylko kopalnie ... :)

Patrząc jak tworzy się Silesia to pewnie będzie z tym problem... a szkoda...

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ MMP ironia? :)

W Gruzji Rosja wspiera Abchazje i tą drugą republikę, dlaczego Niemcy nie mieliby wspierać ruchów autonomicznych w Polsce? Ba wspierać, a nawet je tworzyć. Niemcy swoje dołożyli przy rozpadzie Jugoslawii, a trudno mi uwierzyć, że oni są pokojowo nastawieni. Oczywiście nie zaatakują nikogo, ale dzisiaj prawie nikt tego tak nie rozgrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie cytaty przewodniczącego RAŚ Jerzego Gorzelika:

https://pl.wikiquote.org/wiki/Jerzy_Gorzelik

Odnoszę wrażenie, że on ma Polskę delikatnie mówiąc gdzieś i dla niego liczyc się tylko Górny Śląsk. Dlaczego, więc reprezentanci Polaków (posłowie, senatorowie, prezydent) mają spełniać jego zachcianki?

Rozumiem, że ludzie na śląsku są rozczarowani sytuacją gospodarczą w ich regionie, ale głosy o jakiejś autonomii na pewno u mnie nie wzbudzają sympatii.

A jak jeszcze sobie przypomnę, że Ruch Chorzów na swoich meczach wiesza flagę Oberschlesien to niestety wszelkie ruchy autonomiczne kojarzą mi się źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goszczu, ale w Gruzji ani na ziemiach byłej Jugosławii nie ma żadnej autonomii, więc Niemcy i Rosja nie mieli czego by wspierać. Pozatym przypominam że Polska działała tak samo gdy ważyły się losy czy Śląsk będzie leżał w granicach polskich czy niemieckich(nie czy będzie polski czy niemiecki, ale w czyich granicach będzie).

Autonomie krajów Europejskich: Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna, Guernsey, Jersey, Wyspa Man, Andaluzja, Aragonia, Asturia, Baleary, Estremadura, Galicja, Kantabria, Kastylia-León, Kastylia-La Mancha, Katalonia, Kraj Basków, La Rioja, Madryt, Murcja, Nawarra, Walencja, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Alandzkie, Azory, Madery .... i to nie wszystkie.

@goszczu oceniasz jednych ludzi po tym jak się zachowują inni?

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności