Skocz do zawartości

nowy cms a pozycjonowanie


Avatarus

Rekomendowane odpowiedzi

@Kukis. Same linki nie są aż takie ważne (chyba, że słowa kluczowe są częścią domeny/subdomeny). Jeżeli wpływa to w jakimś % na to aby skrypt był seo friendly, to w bardzo małym w porównaniu z innymi istotnymi rzeczami.

Avatarus, nic nowego nie wymyślisz. Zobacz jak są zrobione inne CMS'y, skrypty katalogów itp. i na nich się wzoruj. Jak już będziesz miał wszystko co np. do znudzenia przytaczany Wordpress, to możesz pomyśleć o dalszym udoskonalaniu.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wszystko co wordpress bo on może mieć wiele i wiele za dużo :)

to co powinien mieć dobry cms seo to jest zależne do czego on ma być, bo jak wiadomo jak będzie do wszystkiego będzie do niczego, także wybierz sobie jakiś kierunek (do czego ma być) i popatrz jakie funkcje itp oferują najlepsze z tej kategorii i jakie dodatki są do nich najczęściej instalowane

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale chyba potraficie mi tak ogólnie określić co powinno być?

np. title zależne od wczytanego artu, linki tekstowe zamiast po id itp.

O takie coś mi chodzi.

Sama analiza wordpressa zajmnie dużo czas.

CMS wykorzystuje w połączeniu z system SMF. Zasadniczo głównie tworzę na nim vortale o grach + inne nie związane z tematyką projekty:

Oto kilka linków:

https://www.silkroadonline.com.pl

https://lotronline.pl

https://aiononline.com.pl

Będę wdzięczny za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość ustawiania metatagów: title, description, keywords dla każdej podstrony. Ustawianie alt'ów dla obrazków. Możliwość ustawiania URLi.

Ja tak mam i jestem zadowolony.

Co do title zależne od wczytanego artu- raczej unikałbym nadawania title "z automatu" Lepiej zostawić sobie możliwość ewentualnej zmiany.

Ciekawy temat- prosiłbym starszych stażem kolegów o dodatkowe wskazówki w tym zakresie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bawiłem się tym wordpressem i jakiś specjalnych funkcji do pozycjonowania nie znalazłem, poza tworzeniem własnych linków.

Często widuje ostatnio takie coś jak chmura tagów. Czy to takie fajne rozwiązanie? Jak to w zasadzie działa?

Kolejna sprawa, czy warto dodać do artykułów Tagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi to jak najbardziej prawidłowa opcja do realizacji. To tak, jakbyś do poszczególnego artykułu dodał kilka słów kluczowych, a każde z nich tworzyło nową podstronę. Na tej nowej podstronie, powinny znajdować się skróty artykułów, które wcześniej otagowałeś za pomocą tego słowa (tagu). Podstrony z tagami to często dobry sposób na ruch z długiego ogona, dlatego warto otagowywać artykuły raz z powodu dodatkowego ruchu, a dwa - dla samego użytkownika, który może szukać po nich interesującej dla siebie treści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no wiec zrobiłem linki kanoniczne

linki do indexu

edytowane title w linkach nawigacji

wlasne linki z .htaccess do artów

przekierowania z bez WWW na WWW

meta title, desc, key dla każdej podstrony osobno

co jeszcze dodać?

I jeszcze raz z tymi tagami. Mogę zrobić tak że te taki = keywords? bo to to samo chyba. Zrobię że będą się one wyświetlać na samym dole artu. Czy to jest dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź se zobacz jak wygląda silnik wordpressa i zrób jak najwięcej rzeczy co ma wp u siebie i będziesz miał seo coś tam a nie liczysz na tacę z datkami w postaci informacji. stary, jak nie ruszysz głową to nawet najbardziej wyjechany w kosmos seocoś tam CMS Ci nie pomoże...

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie robie, ale wiedząc o tym że nie jestem nieomylny zasięgam rady właśnie u was.

- Zainstalowałem sobie wordpressa żeby zobaczyć jego opcje

- sprawdziłem jaki generuje kod, stąd mam wlaśnie linki kanoniczne i do indexu.

- sprawdzałem źródła innych większych blogów i stron w celu podpatrzenia czego oni używają.

to co wypisałem to udało mi się podpatrzyć. Jednak daje sobie głowę uciąć że pewnie jest jeszcze parę ciekawych sztuczek / chwytów które dodatkowo wspomoże mój CMS....dlatego pytam ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności