Skocz do zawartości

[Startup] Autorski CMS


Cestro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na dniach zaczynam długoterminowy projekt z przeznaczeniem komercyjnym (do rozważań mam kilka opcji dot. komercji).

Projekt polega na zbudowaniu autorskiego CMS'a jak najbardziej przyjaznego użytkownikom i administratorom.

Coś na zasadzie PHP-Fusion (komercyjna wersja).

Nie chcę na razie przedstawiać szczegółów (nie mam ukończonej specyfikacji, jak ukończę do dorzucę).

Moje pytanie, które kieruję do was brzmi:

Co wg. was powinno znaleźć się w CMS'ie, czego być nie powinno. Jak wg. was powinien wyglądać "idealny CMS"?

Wszelkie uwagi, opinie, sugestie mile widziane.

Z góry dziękuję i zapraszam do wypowiedzi.

(Jeśli nie ten dział, przesuńcie)

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania co do CMS-a zazwyczaj są sprzeczne w stosunku do siebie. Szybkość jest odwrotnie proporcjonalna do złozoności i uniwersalnosci projektu.

A że cudów nie ma to trzeba coś wybrać , oczywiście najlepiej kierowąc sie swoim modelem biznesowy i pisać pod tych do których jest skierowany produkt.

Bo chyba nie do wszystkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wykonałem już kilkanaście CMSów dla firm i chyba tylko w dwóch przypadkach udało mi się zastosować

skrypty bez zmian - reszta wymagała choćby drobnej modyfikacji, co klient to inne potrzeby

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, jeśli coś jest do wszystkiego jest do niczego :)

Po wielu sprzecznych myślach (w mojej główce) doszedłem do wniosku zbudowania SEO Katalogu Stron + Presell Page.

Czyli:

Katalog stron z możliwością dodawania artykułów linkowanych umieszczonych na stronie głównej.

Może precyzyjniejsze wskazówki uzyskam do takiego projektu?

Czym się kierować aby był od przyjazny pozycjonerom oraz był SEO Friendly? :)

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możliwość dodania bez rejestracji + zabezpieczenie antyspamowe

2. Moderacja

3. Po moderacji wysłany mail z adresem arta

4. Seo url podstawa

5. W panelu potrzebujesz tylko możliwość edycji artu, usunięcie oraz akceptację

6. Możliwość ustawienia meta description, keywords oraz title dla każdego artu.

und das ist alles :)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcje typu:

system blogów

środowiska przeznaczone do wspólnej pracy nad projektem

fora

biuletyny

galerie grafik/zdjęć

możliwość wysyłania i pobierania plików.

dodatkowo:

Pełne zastosowanie tagów i taksonomi: (miedzy innymi porządkowania treści wedle kategorii) przyporządkowywanie kategorii do elementów (np.: menu)

Automatyczne tworzenie kanały informacyjne RSS zarówno dla całej strony, jak i dla kategorii zamieszczanych na niej artykułów oraz forów.

Proste ustalanie aliasów, sprawiając że adresy stron są łatwiejsze do zapamiętania przez odwiedzających.

Wyposażenie w "szablonów skórek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem nic nowego, ale model biznesowy przyjąłbym taki : CMS maksymalnie prosty, obdarzony jedynie podstawową funkcjonalnością. Każdy inny plugin typu galeria zdjęć, system blogów za dodatkową opłatą.

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności