Skocz do zawartości

Kilka pytań przed wypozycjonowaniem strony


Arbict

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już kilka tygodni przygotowuje się przed wypozycjonowaniem własnej strony. Zależy mi na tym, żeby moje pozycjonowanie przebiegło / przebiegało bez problemów, czyli bez nakładania filtró i banów. W związku z tym mam kilka pytań. Niestety nie znalazlem dotychczas odpowiedzi, a czytanie kilku / kilkunastu tematów ciągle o tym samym mnie już męczy. Więc zwracam się do was mili użytkownicy pomożcie :brawa:

1. Czytałem miedzy innymi materiały o SWL'ach. Wiem, że lepiej stosować stałe / statyczne (czy jak one są tam nazywane ...) od rotacyjnych, ale czy w ogóle jest sens używania SWLi? Czy lepiej pozostać na zwykłym katalogowaniu i na kampani w AdWords? Przeczytałem gdzieś że po rezygacji z SWLi może grozić filt,a co gorsza ban, czgo chciałbym uniknąć, Czy to prawda?

2. Nigidzie nie mogłem znaleźć informacji jak często powinno się katalogować stronę? Jak wy to robicie? Dodajecie dziennie do 5 katalogów? Tygodniowo do 50 katalogów? Miesiecznie do 300 ? Jak często powinno sie katalogować stronę, aby uniknąć filtra / bana?

3. Interesuje mnie jeszcze jeden aspekt katalogowania. Dodając stronę Y.pl do katalogu X na fraze" A B C D E" czy dodajecie do tego samego katalogu stronę Y.pl na inną frazę, np " G H J R A B"? To mnie bardzo interesuje. A co z subdomeną tej domeny? Czy mając subdomene H.Y.pl dodajecie go do katalogu X na jakąś frazę, jeśli w tym katalogu znajduje się również strona Y.pl czyli podstawowa domena - subdomeny (masło maślane ?)

4. Jest może lista stron Yellow Pages takich jak pf.pl? Jeśli tak to czy możecie ją podać? Odnośnie YP czy do takich stron dodaje się tylko strony fimrowe czy również portale?

5. W starych artykułach na temat SEO znalazłem serwisy typu Gwar.pl lub Wykop.pl, czy są jakieś inne polskie portale tego typu?

6. Skąd będę wiedział / Jak mogę sprawdzić czy mam nałożony filtr Google? Proszę potwierdzić jeśli mam rację: Jeśli dostanę bana to moja strona nie bedzie wyświetlana w szukajce googla jeśli wpisze jej adres: "www.adres.pl" ?

7. Czy stronę należy ciągle pozycjonować? Jeśli przykładowo wypozycjonowałem na 10 pierwszych interesujących fraz, ciągle jestem 1 w googlu to mam zostawic je w spokoju i pozycjonowac na inne frazy? Czy może mam dalej pozycjonowac 10 pierwszych fraz i dodatkowo zaczac pozycjonowac kolejne?

8. Dużo tematów jest na temat przekierowania 301. Czy może mi ktos wytlumaczyc co to jest, czy jest konieczne, w czym pomaga, itp?

9. Co najlepiej umieścić w pliku robots.txt, czy są gotowe zastosowania na necie / forum PiO?

10. Na forum widziałem w odpowiedziach na niektóre tematy, że pozycjonerzy maja już swoje zaufane katalogi i przesylają je na PW. niestety niektore tematy byly z przed roku i dluzej. Czy ktos może mi podeslac liste takich 'zaufanych' katalogow?

Odnośnie AdWords:

1. Jak odpowiednio dobrać stawkę dzienną w kampani?

2. Jak odpowiednio dobrać stawkę CPC?

3. Domyślam się, żeby ustalić pkt. 1 i 2 związane jest to z ilością wyszukiwań danej frazy. W takim razie interesuje mnie czy jest jakaś strona, na której jest udostępniona informacja przez googla jakie są stawki na niektóre frazy? Czy jest w ogóle jakies znaczenie jaką stawkę dzienną / CPC postawię? Proszę mi mniej więcej powiedzieć jaką warto dać stawke cpc/dzienną przy:

a) 17,900,000 dla zapytania pilka

:) 213,000 dla zapytania wiadro

c) 4,150,000 dla zapytania sklep sportow

4. Jaki jest lepszy sposób rozliczania CPC czy CPM?

5. Jaki mieć najlepiej budżet na kampanie, żeby były jej efekty? Chodzi mi o stawki tygodniowe/ miesieczne / roczne.

6. Podczas rejestracji jest do wyboru VAT polski i irlandzki, który się bardziej opłaca? Nie mogłem znaleźć aktualnego VATu irlandzkiego.

Proszę o dośc wyczerpujące odpowiedzi, jeśli jest to konieczne. Proszę rowniez 'zyczliwych' uzytkownikow forum o odpuszczenie sobie robienia offtopa w tym topicu.

Pozdrawiam, Z góry dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początku nie ma co się bawić SWL'ami :) Może ich uzywać do podlinkowania wpisów w katalogach/preclach.

2. To zależy od trudności fraz. Poza tym dodając ręcznie po jakimś czasie skończą Ci się wartościowe katalogi. Próbuj na początku dodawać do kilku dziennie.

3. Z tego co wiem to katalogi moderowane nie przyjmą Ci strony pod różnymi anchorami :brawa:

7. Jak przestaniesz pozycjonować to w końcu zacznie spadać.

10. Jest spis katalogów Mara i tam kategoria VIP

https://www.katalogiseo.info/katalogi,VIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rozdziel SEO i PPC. Łączenie tych dwóch pojęć i pisanie o nich w jednym wątku niczemu nie służy. Pozycjonowanie w wynikach organicznych i Adwords traktuj jako całkowicie niezależne od siebie formy reklamy w Google. Ew. jeżeli chcesz stosować SEO i PPC jednocześnie aby wzmocnić skuteczność, to poczytaj https://netsetter.pl/co-daje-polaczenie-seo...efekt-surround/

Co do pozostałych kwestii, to nie da się całego SEO opisaćw kilku punktach. Nie warto się brać za pozycjonowanie kiedy się nie ma doświadczenia, nie robiło testów i nie ma wyczucia.

Na początek sugeruję przejrzeć forum i starać się wyłapać co mądrzejsze zdania, a dalej prześledzić (i wyciągnać wnioski) z:

https://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors

https://www.seomoz.org/blog/how-googles-ran...nged-over-time-

Co do Adwords to na początek: https://www.ittechnology.us/kurs-adwords/

Na start to i tak pewnie za dużo, ale po tej lekturze możesz zacząć powoli "mądrze" pozycjonować.

A odpowiedzi typu Ad1. Ad2... nie mają sensu jak nie znasz podstaw.

ps. Co prawda to dział dla początkujacych, ale to wcale Cię nie zwalnia z zapoznania się z podstawowymi elementami jak 301, lista katalogów itp..., które można znaleźć w Googlach w ciągu kilku sekund i doczytać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli strona jest twoją docelową to odradzam SWL'e. Ktoś już wspomniał, możesz sobie podlinkować wpisy w preclach,katalogach lub zaplecze, którym podlinkujesz swoją stronę.

2. Możesz troszkę podnieść liczbę wpisów do katalogów. Nawet i do 10-15 dziennie. Ale to głównie zależy od twojej listy i ile masz katalogów wartościowych.

3. Ja osobiście dodaję tylko jedną stronę na katalog. Katalogi raczej nie przyjmą ci dwa razy tej samej strony i subdomen też raczej nie przyjmują.

7. Pozycjonować ciągne, nie zmieniając/dodając fraz.

Zamiast pisać i się namyślać to działaj.

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nigidzie nie mogłem znaleźć informacji jak często powinno się katalogować stronę? Jak wy to robicie? Dodajecie dziennie do 5 katalogów? Tygodniowo do 50 katalogów? Miesiecznie do 300 ? Jak często powinno sie katalogować stronę, aby uniknąć filtra / bana?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale z drugiej strony trudno ci będzie znaleźć więcej niż 5 wartościowych katalogów dzienne na dłuższą metę. 5/dzień to dobra opcja, po dłuższym czasie wypełnisz pulę wartościowych katalogów.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nigidzie nie mogłem znaleźć informacji jak często powinno się katalogować stronę? Jak wy to robicie? Dodajecie dziennie do 5 katalogów? Tygodniowo do 50 katalogów? Miesiecznie do 300 ? Jak często powinno sie katalogować stronę, aby uniknąć filtra / bana?

Nie istotne jest jak dużo dodasz już pierwszego dnia ,gdyż wpisy nie zaindeksują się jednocześnie w ciągu najbliższej chwili, tak więc nie obawiałbym się zbytnio o zbyt gwałtowny przyrost. Jeżeli utrzymywałbyś szybkość i ilość dodawania wpisów, to tym bardziej możesz spać spokojnie. Jednakże pamiętaj ,że nie wszystko da się przewidzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytań 1-10 : Zanim zaczniesz pozycjonować zajmij się zoptymalizowanie strony. To w dużej mierze decyduje o sukcesie, na prostsze frazy wystarcza optymalizacja żeby wejść do top20 lub lepiej.

Pytania od adwords zadajemy tutaj: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showforum=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi na pytanie:

1. (...)

2. (...)

3. (...)

7. (...)

Na kilka sam już znalazłem odpowiedz lub dostałem na PW :-)

A co z tymi pytaniami? Czy jest ktos w stanie mi odpowiedzieć:

6. Skąd będę wiedział / Jak mogę sprawdzić czy mam nałożony filtr Google? Proszę potwierdzić jeśli mam rację: Jeśli dostanę bana to moja strona nie bedzie wyświetlana w szukajce googla jeśli wpisze jej adres: "www.adres.pl" ?

10. Na forum widziałem w odpowiedziach na niektóre tematy, że pozycjonerzy maja już swoje zaufane katalogi i przesylają je na PW. niestety niektore tematy byly z przed roku i dluzej. Czy ktos może mi podeslac liste takich 'zaufanych' katalogow?

Odnośnie punktu 10, niechodzi mi o linki do listy katalogów. Takie strony juz mam.

(...)

Dzięki za odpowiedź

Co do Adwords to na początek: https://www.ittechnology.us/kurs-adwords/

Jestem w połowie tej lektury, czytająć o panelu uzytkownika miałem chęć zasnąć...

(...)

Dzięki za odpowiedź

(...)

Dzięki za odpowiedź

(...)

Dzięki za odpowiedź

Odnośnie pytań 1-10 : Zanim zaczniesz pozycjonować zajmij się zoptymalizowanie strony. To w dużej mierze decyduje o sukcesie, na prostsze frazy wystarcza optymalizacja żeby wejść do top20 lub lepiej.

Pytania od adwords zadajemy tutaj: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showforum=40

O optymalizację się nie martwię, nie to było celem moich pytań , dzięki za skierowanie do odpowiedniego działu, chociaż myślałem, ze to jest odpowiedni dział dla początkującego. Dzięki

-----------------

Na pozostałe pytania sam znalazłem już odpowiedź.

Proszę mi jednak jeszcze odpisać:

Wiem już do ilu mnie wiecej katalogów mam dziennie dodawac stronę. Czy jeśli dodawałbym dziennie do 5, tzn ze precle mam sobie odpuscic? Czy powiedzmy 5 katalogow i 5 precli dziennie? Czy moze lepiej zostawic precle na czas gdy skoncza mi sie katalogi? Co jesli skonczą mi sie katalogi, a nie znajde czasu na dodawanie precli, kupowanie linków na allegro, tworzenie zaplecza (takie małe 'czarne' zalozenie:P)? - Wtedy zaczne gwaltownie spadac w googlu czy to raczej zalezy od frazy i od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już do ilu mnie wiecej katalogów mam dziennie dodawac stronę. Czy jeśli dodawałbym dziennie do 5, tzn ze precle mam sobie odpuscic? Czy powiedzmy 5 katalogow i 5 precli dziennie? Czy moze lepiej zostawic precle na czas gdy skoncza mi sie katalogi? Co jesli skonczą mi sie katalogi, a nie znajde czasu na dodawanie precli, kupowanie linków na allegro, tworzenie zaplecza (takie małe 'czarne' zalozenie:P)? - Wtedy zaczne gwaltownie spadac w googlu czy to raczej zalezy od frazy i od konkurencji?

Dodawanie musisz odpowiednio rozłożyć w czasie. Po za tym zadaj sobie pytanie jak dla kogoś z zewnątrz (google) wygląda naturalne linkowanie?

Trzeba różnicować anchory wybierz sobie ze 20 fraz i jazda. Nie wiem jaka jest trudność fraz ale bez zaplecza możesz sobie dopuścić frazy konkurencyjne 1 i 2 członowe.

Precle i katalogi podstawa to zrobienie sobie listy zaufanych i wartościowych bo tak naprawdę do 95% dodawanie ręczne nie ma sensu bo albo są to syfy albo autor ich nie moderuje albo zostaną niedługo skasowane po za tym takie katalogi i precle większość zajeżdża automatami ale to już inna bajka. Moja rada wpisz sobie katalog w Google i jazda z pierwszą 100, ręczne i staranne dodawanie do tego patrz na daty ostatnich wpisów czy autor katalogu sobie nie odpuścił jego moderacji.

Precle sytuacja podobna podstawa to dobra lista i patrzenie czy precel nie jest opuszczony i nie zajeżdżany automatami.

Darmowe gry flash online - zapraszam :) a tutaj 50 PLN zwrotu za zakład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności