Skocz do zawartości

Subdomena a unikalne ip/hosting


lukas24

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś mozliwość, aby każda subdomena znajdowała się na innym hostingu/ip? Chodzi o to, aby każdy serwis na każdej subdomenie miał inny ip. Da się tak?

Z góry dzięki za odp.

Napisz email lukas24.24@o2.pl jeśli mam wobec Ciebie zobowiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to możliwe. Wystarczy zaparkować domenę na serwerze DNS, który pozwala zarządzać rekordami typu "A". Wtedy dla każdej subdomeny wystarczy stworzyć rekord "A" z odwzorowaniem na adres IP innego serwera.

Darmowy DNS z takimi opcjami to freedns.sgh.waw.pl

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłumaczył by mi to ktoś krok po kroku? Bo za bardzo nie rozumiem...

i jaki serwer pozwala zarządzać rekordami typu "A"?

Napisz email lukas24.24@o2.pl jeśli mam wobec Ciebie zobowiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest związane z stricte serwerem HTTP, ale DNS'mi - Typy rekordów DNS;

Wyjaśniane Ci na przykładzie panelu DirectAdmin z dostępną opcją Twoje Konto -> Zarządzanie DNSami

Wiec w polu tekstowym [Dodaj Rekordy Domeny] wpisujesz nazwę subdomeny dla jakiej chcesz to ustawić z kropką na końcu

np: static.optymalizacja.com. w polu tekstowym obok litery A wpisujesz adres IP serwera na jakim będzie obsługiwana subdomena i klikasz dodaj. Na tej drugiej maszynie (tej co IP podałeś w rekordzie A) konfiguruje się virtual host dla danej domeny, lub jeśli nie masz takiej możliwości pisze w tej sprawie do admina serwera.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności