Skocz do zawartości

Jak "zbudować" wydajny system do pracy?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ukrytą partycję możesz zostawić, czasem traci się gwarancję na sprzęt, po jej usunięciu - ja tak miałem kiedyś przy HP. Wiele miejsca nie zabiera, więc po co ryzykować.

3. Chyba dla laptopa sprawa jest bardziej klarowna; sterowniki ściągniesz stąd: https://support.asus.com/download/download....s&model=A7U .

4.-5. Najpierw SP, później pozostałe patche, ponieważ SP zawierają już wiele łatek w sobie.

6.

Opera, AQQ, OpenOffice, Odkurzacz, Ccleaner, Avira, Spybot, Picasa, WMP 11 (z WU), Foxit, Nero, Skype + wtyczki flash itp.
Komunikator - Miranda albo Pidgin, Antywir NOD32 (po 30 dniach przeinstalowujesz i znowu masz działający, a co najważniejsze oryginalny, lecz z darmowych Avira jest naprawdę OK), zamiast WMP - Foobar2000 i kmplayer lub smplayer, zamiast kobyły Nero - InfraRecorder. Odkurzacza sobie odpuść, a dodaj do zestawu NTREGOPT. Fajny i mały program optymalizujący rejestr. No i oczywiście jakiś firewall by się przydał. Używam na chwilę obecną Comodo Personal Firewall, ale może być i ZoneAlarm, jak dla kogoś niekumatego za bardzo.

8. Darmowy do defragmentacji - bardzo dobry jest jkdefragGUI.

[dodano]

Do szybszego uruchamiania Windows XP możesz użyć microsoftowego narzędzia o nazwie BootVis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Odkopuje temat bo od miesiąca pracuje dość często na mac'u i muszę powiedzieć że to chyba najwydajniejszy system jaki może być....

Nawet ubuntu mi od czasu do czasu zamula.

A Mac od miesiąca niemiał nawet najmniejszej zwiechy. Do tego wszystko (łącznie z uruchamianiem) śmiga o conajmniej połowę szybciej niż na ubuntu... o łindołsie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac OS jest zoptymalizowany do danych procesorów i ogólnie przystosowane do sprzętu. Ale mylisz się, jeżeli uważasz go za szybki.

Jeżeli pragniesz mieć stabilny system, który będzie idealnie zoptymalizowany do Twojego procesora, to postaw Gentoo od podstaw, bądź Sabayona, jeżeli brak Ci umiejętności związanych z zaawansowaną konfiguracją Linuksa. Od dawien dawna powtarzam, że wszelkiego rodzaju systemy operacyjne 'wypchane po brzegi śmieciami' - takie jak Windows, Ubuntu czy Mac OS własnie (mam znajomego, zapalonego macowca, który sam przyznaje, że raz do roku trzeba zrobić format, bo straszne zamulanie) są do wszystkiego i do niczego zarazem. Nie wyobrażam sobie pracy na systemie, którego nie jestem w stanie w 100% doprowadzić do takiego stanu, w jakim chcę go widzieć - mieć zainstalowane tylko i wyłącznie niezbędne dla mnie oprogramowanie, sterowniki i inne bambetle - to jedyna recepta na stabilny, 'niezamulający' system operacyjny i wydajne środowisko pracy według mnie. Ale fakt - aby doprowadzić dany OS do takiego stanu, trzeba poświęcić kilka godzin czasu. Ale trzeba je poświęcić raz - chyba się opłaca?

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eclipse chyba jest tak napisane żeby nia faworyzować żadnego systemu. Na czym bym tego nie odpalił to szybkie nie jest ;)

Nie wiem jak jest napisany bo go nie pisałem :) Ale np: na ubuntu chodzi zdecydowanie szybciej.

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal Eclipse na Mac-u :) Ekscytacja tym wydajnym systemem spadnie natychmiastowo.

Bez przesady, na początku rzeczywiście chodzi wolno jak na każdym systemie, ale po konfiguracji chodzi bardzo dobrze.

Jedynym problemem jest konflikt na poziomie java - efekty gui. Niestety to samo jest na compizie, jak i na macu.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności