Skocz do zawartości

Zmiana title a spadek pozycji


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że zmieniając title - dodając jedno nowe słowo spadłem z początku drugiej dziesiątki na koniec trzeciej? :)

Raczej nie jest. Jak byś mógł podać stronę to można się sprawie przyjrzeć dokładniej :)

Pytania odnośnie konkretnych stron zadawaj proszę na PiO lub na Forum dla Webmasterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Title na pewno ma znaczenie, zawsze przy jego zmianie zauważałem jakieś małe zawirowania.

Odnośnie description osobiście uważam, że również ma ten tag jakiś wpływ na pozycje. Mam stronę ,która jest w top10 na frazę, która pojawia się tylko w description(fraza nie linkowana, ale za to bardzo niszowa). Więc twierdzenie, że google pomija description uważam ,że jest nieprawdziwe.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google nie pomija description ale nie uważam by miało znaczenie w kwestii pozycji. Natomiast w sporej części wyników desc.. jest używane do tworzenia opisu przy wyniku w serpach (czasem google używa fragmentu tekstu na stronie o ile uważa za trafniejszy...) i w tym momencie trafiamy na aspekt czysto ludzki, więc fajnie jak w opisie w wynikach pojawia się słowo kluczowe (które jest pogrubiane) i desc jest w miarę składny względem człowieka i tego co szuka - dlaczego? bo to zwiększa klikalność w nasz link, jak dam opis "mam desc w du**e" to nawet mając 1 pozycje na daną frazę pewnie klikalność będzie niższa niż by mogła być. A dlaczego description nie ma znaczenia w wynikach? bo każdy może ustawić taki sam, naszpikować słowami kluczowymi czyli podsumowując zbyt łatwo nim manipulować a google chce by wyniki były 'naturalne', tak więc pozostaje title by jednak pozostał jakiś sposób układania wyników na zapytania baardzo niszowe (oczywiście nie jest to jedyny czynnik...). Taka jest moja opinia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Xanna: czy uwazasz ze jezeli nie ma znaczenia to Google pomija te kawałek kodu?

niekoniecznie google pomija "Description" , należy najpier odkyć do czego słyży Description a co tak naprawdę pokazuje gogole w SERPACH ???

zgadzam sie, ale chodzilo mi bardziej pod katem wynikow wyszukiwania, czy description wplywa na wyniki wg Ciebie? czy tekst z description wplywa na wyniki? (tu podajesz raczej ze wplywa na prezentacje a co za tym idzie na wizualnosc/marketing itp.)

napisales ze nie wplywa patrzac pod katem przeznaczenia tagow, wiemy ze google uzywa czesto i gesto description, jak sam napisalem pokazuje czesc desc z szukana fraza itd...

jezeli same tagi juz nie maja znaczenia to moze nalezalo by sie zastanowic pod jakim katem teraz G patrzy na description? ja zauwazylem ze prawdopodobnie patrzy na to jak zwyky tekst (bez zwiekszonej mocy przez to ze to metatag), co przez gestosc fraz mogloby nieznacznie wplywac na wyniki (znacznie w walce o TOP).

...ale to tylko moje zdanie, moze niepotrzebnie zaglebiam sie zbyt daleko, i zbyt glebokie testy przy malych roznicach i pomylkach czlowieka, jednak wprowadzaja mnie w blad :)

o jeszcze dopisek, ulozylem pytanie!:) oto one:

jak wplywa Description na wyniki a jak wplywa tekst Description na wyniki?

chyba najlepiej to pytania ulatwia mj brak wyslawiania sie :)

tam zlecam marketing internetowy i pozycjonowanie stron: bizzit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli same tagi juz nie maja znaczenia to moze nalezalo by sie zastanowic pod jakim katem teraz G patrzy na description? ja zauwazylem ze prawdopodobnie patrzy na to jak zwyky tekst (bez zwiekszonej mocy przez to ze to metatag), co przez gestosc fraz mogloby nieznacznie wplywac na wyniki (znacznie w walce o TOP).

tak na prawdę nie wiemy jaki mają wpływ na pozycję rózne elementy strony typu alt i title czy h1 - poprostu zakadamy zę jakiś tam mają ,

proste doświadczenie na ktorego wynik poczekacie dwa trzy tygodnie

dwa precle na dwórch regionalnych domenach (obecnie najlepsze na zaplecza) , jeden całkowicie bez meta tagów jedynie zostaniwamy kodowanie i titele drugi dopieszczny jak cukiereczek oba o tym samym temacie niszowym produkcie np jakimś apracie cyfrowym czy też dolinie rozpudy

po miesiacu bedziecie widzieć jak oba zachowują sie w wynikach

i najlepsze nawet jeżeli wygra ten bardziej seo frendli czy na odwrót to nadal nic nie oznacza :) to jest najlepsze prawda :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

title ma znaczenie tak jak inne czynniki które wpływają na ogólną wartość SEO strony , dajmy na to że jeżeli title masz złożone z jednego słowa to przekazujesz 100 % na te słowo , jeśli z dwóch słów to 100 % ma te dwa słowa , ale już po 50 % na poszczególne , idąc dalej masz trzy słowa 100 % idzie na tą frazę 3 członową a po 33 % na każde ze słów , no to w tym przypadku wychodzi że obniżyłeś napór na te dwa słowa ze 100 % na 66 % ,

oczywiście to tylko model , i nie wiemy ile title ma procent do ogólnej wartość SEO stony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meta name="Keywords"

meta name="Description"

mają znaczenie przy dodawaniu do katalogów dla google żadnego

Skoro tak to robimy eksperyment. Twoja strona, czyli xann.pl jest na 10 pozycji pod frazą pozycjonowanie i optymalizacja. Jeśli uważasz, że description nie ma ŻADNEGO wpływu na pozycje w google to zmień go na "Dobra strona internetu". I zobaczymy. Bo chyba nie boisz się? Skoro jesteś taki pewnien.

Twoje życzenie zostało spełnione usunąłem całkowicie z strony name="Keywords" , meta name="Description" o wynikach możesz przekonać się sam jak widzisz nie mają one żadnego wpływu na pozycje

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że description nie ma ŻADNEGO wpływu na pozycje w google to zmień go na "Dobra strona internetu".

Twoje życzenie zostało spełnione usunąłem całkowicie z strony name="Keywords" , meta name="Description" o wynikach możesz przekonać się sam jak widzisz nie mają one żadnego wpływu na pozycje

Nie, to doświadczenie dowiodło tylko, że Desc ma bardzo mały wpływ na pozycję. Żeby stwierdzić, czy nie ma żadnego trzeba zrobić doświadczenie odwrotne - wstawić do Desc unikalny tekst znajdujący się tylko tam i sprawdzić czy google go zaindeksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc to pod uwagę:

(...) idąc dalej masz trzy słowa 100 % idzie na tą frazę 3 członową a po 33 % na każde ze słów (...)

mamy 199% mocy TITLE!

A biorąc pod uwagę to:

(...) a po 33 % na każde ze słów (...)

Mamy 99% mocy, a jeden poszedł na fundację...

;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. - wstawić do Desc unikalny tekst znajdujący się tylko tam i sprawdzić czy google go zaindeksuje.

taki test już zaczęliśmy robić myślę ze 14 dni wystarczy żeby się przekonać

Ciekawe jak to wyjdzie. Title ma prawie 200%, desc może wyjść na minusie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meta name="Keywords"

meta name="Description"

mają znaczenie przy dodawaniu do katalogów dla google żadnego

Skoro tak to robimy eksperyment. Twoja strona, czyli xann.pl jest na 10 pozycji pod frazą pozycjonowanie i optymalizacja. Jeśli uważasz, że description nie ma ŻADNEGO wpływu na pozycje w google to zmień go na "Dobra strona internetu". I zobaczymy. Bo chyba nie boisz się? Skoro jesteś taki pewnien.

Twoje życzenie zostało spełnione usunąłem całkowicie z strony name="Keywords" , meta name="Description" o wynikach możesz przekonać się sam jak widzisz nie mają one żadnego wpływu na pozycje

Nie do końca. Nie chciałem usunięcia description a zmiany na inny np. "Dobra strona internetu. Coś o lodówkach". I wtedy się przekonamy :D

Choć przyznam, że pierwsze posunięcie odważne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności