Skocz do zawartości

Microsoft ulega KE


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykański gigant komputerowy Microsoft uległ Komisji Europejskiej, która zarzucała mu nadużywanie dominującej pozycji na rynku i groziła wysokimi karami. Zaoferował więc użytkownikom komputerów możliwość wyboru przeglądarek internetowych.

https://biznes.onet.pl/microsoft-ulega-ke,1...21,1,news-detal

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli nie rozumiem tych przepisów antymonopolowych... paranoja jakaś z punktu widzenia Microsoftu. Nie dość, że ogranicza firmę to jeszcze ogranicza jej udziały na rynku (czyt. $).

Byle by ich systemy nie były przepełnione ich flagowymi produktami (wszystko z Microsoft Download) i dawali możliwość odinstalowania wszystkich programów wg. własnego widzimisię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież wiadomo jak to będzie wyglądać od strony Billa B)

Moja magiczna kula podpowiada mi, że przy instalacji będą dwie możliwości:

- instalacja standardowa z IE8,

- instalacja zaawansowana z wyborem przeglądarki.

Jak znam życie większość społeczeństwa XXI wieku, gdy ma podczas instalacji napisane "instalacja zaawansowana" robi tak: :)

Pozdrawiam :)

P.S.

Już powoli nie rozumiem tych przepisów antymonopolowych... paranoja jakaś z punktu widzenia Microsoftu. Nie dość, że ogranicza firmę to jeszcze ogranicza jej udziały na rynku (czyt. $).
A możesz napisać czego konkretnie nie rozumiesz ...
Byle by ich systemy nie były przepełnione ich flagowymi produktami (wszystko z Microsoft Download) i dawali możliwość odinstalowania wszystkich programów wg. własnego widzimisię ;]
To że MS upycha swoje OS swoimi produktami i nie daje ich odinstalować ... to są właśnie te działania monopolistyczne, przeciwko którym wystąpiła KE ... zresztą nie pierwszy raz - MARZEC 2004 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że nie zdecydowano jeszcze jak ta nieobecność IE będzie wyglądać, bo rozwiązanie wyboru przeglądarek napotyka sprzeciw ze strony producentów komputerów. Być może będzie on pobierany przez automatyczne aktualizacje (czyli nic się nie zmienia), w planach Microsoft ma ponoć również rozszerzoną wersję Windowsa 7 z IE, a ponadto producenci komputerów mogą instalować na maszynach dowolną przeglądarkę. Jednym słowem chaos i nic dobrego dla przeciętnego użytkownika.

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest troche paranoja- pomimo tego, że nie przepadam za MS, to uważam, że to jest ich system i mają prawo go sprzedawać w takim kształcie, w jakim chcą. I żadna KE nie powinna się mieszać do tego- ewentualnie, żeby nakazała ułatwić deinstalację wszystkich systemowych bzdetów. A przez to całe zamieszanie podobno w Europie nie będzie możliwa aktualizacja vista->7 (gdzieś na blogu wyczytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności