Skocz do zawartości

SyropLive II


mmarek

Rekomendowane odpowiedzi

mam prosbe o definicje:

1) czy nie dalo by sie ustawic aby {--HOME_TXT--} dzialal takze na podstronach z tagami/wpisami a nie tylko stronie glownej?

bo na podstrony aktualnie trzeba juz podawac recznie w templatkach, lub wogole z niego zrezygnowac, a nie raz ladnie sie komponuje w lay i dziwnie pusto jest na podstronach

2) skoro dodajac hosta ustawia sie w nim tytul (title do headera) to po co odrebnie konfigurowac {--SITE_TITLE--} w configu?

obie zmiany troszke by usprawnily proces stawiania

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na niektórych hostingach, np. Hekko, nie działa standardowy htaccess, należy wówczas spróbować z takim kodem:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ [url="https://www.domena.pl/$1"]https://www.domena.pl/$1[/url] [R=301,L]
RewriteRule (style.css) style.css [L]
RewriteRule img/(.*) img/$1 [L]
RewriteRule clear_cache(.*) index.php [L]
RewriteRule checker(.*) index.php [L]
RewriteRule version(.*) index.php [L]
RewriteRule tags(.*) index.php [L]
RewriteRule pub/(.*) index.php [L]
RewriteRule pubs/(.*) index.php [L]
RewriteRule rss(.*) index.php [L]

#RewriteRule ^(.*) index.php [L]

Należy przy tym pamiętać, aby w przypadku, gdy w panelu zmieniamy "politykę url" w powyższym kodzie zmienić odpowiednie wpisy, czyli tags, pub i pubs.

@sleaquit - myślę, że da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie tworzac linki podaje sie anchor i tekst opisowy, jednak link zawsze ma postac '$anchor $opis'

co troche utrudnia linkowanie na frazy w innym przypadku niz mianownik

co sadzicie o dodaniu mozliwosci ustawiania anchora w tekscie opisu?

chyba nie byloby duzego klopotu dorobic taka funkcjonalnosc?

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie (jako że jestem nowym uczestnikiem forum) witam wszystkich...

Mam pytanie, jak wyglada indeksacja Waszych wpisów? Sprawdzając dziś stan wpisów m. in. z października 2009 wiekszość z nich nie jest zaindeksowana, a tytuły moich wpisów odszukane w google prowadzą co najwyżej do ich skrótów. Dodam tylko, że wpisy są dopalone linkami wspomagającymi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dr Martinez publikacje masz "dopalone" po 1-4 linki.To jest zdecydowanie za mało. Poza tym, nie widzę żadnego linka zewnętrznego do Twoich publikacji, więc nie dziw się, że masz problemy z indeksacją. Jeżeli możesz, to wyślij mi na PW lub gg adresy tych hostów, które maja w indeksie tylko tagi, gdyż takich również nie znalazłem.

@sleaquit można zrobić to wszystko, ale robiłby się śmietnik, a tego nie było w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kwestie syropowe dotyczące codziennego użytkowania:

1. przydałaby się jakaś możliwość masowego zarządzania publikacjami. załóżmy, że robimy sobie tekst do generatora, z którego otrzymujemy 50 publikacji. jeśli zrobimy gdzieś literówkę albo jakiś inny badziewny błąd trzeba teraz wszystkie (albo tę część gdzie mamy błąd) wywalić.... czyli klikać 50 razy usuń + wyskakujące potwierdzenie w mesedż boxie = 100 klików... czy nie można zrobić check boxa przy kazdej publikacji + lista rozwijana/guziki na dole z akcjami typu usuń?

2. druga sprawa to wyskakujące komunikaty typu "przekroczyles limit publikacji..." - czy zamiast wyskakujących java alertów nie można tego zrobić w tekście na stronie w czerwonej ramce / lub inny styl alarmujący?

3. tabelka z listą publikacji - czy nie można dać tu jeśli nie pełnego urla to przynajmniej nazwy hosta zamiast ikonki? często po prostu chcę zerknąć gdzie mi precel wylądował....

sorry, że się czepiam szczególików, wiem z doświadczenia, że takie aplikacje wymagają mnóstwa pracy, czasu, zaangażowania etc, ale kwestia ergonomii/usability/komfortu pracy też jest istotna...

dodam tylko, że syrop poza takimi niuansikami baaardzo mi się podoba. nie przekonałem się jeszcze co prawda o jego skuteczności ale mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać na syroplive.com. W ofercie wyjaśniona jest kwestia płatności. To gdzie ukazała się publikacja sprawdzić możesz klikając w ikonkę globu. Jeżeli przy publikacjach jej nie masz to znaczy, że dzisiaj publikowałeś i wpis będzie jutro.

Tak mi tego zdania zabrakło, twórca systemu stworzył niby Dokumentacje jednak trochę brakuje

Godzine klucze i się wnerwiam, coś jest nie tak, a wystarczyło jedno zdanie usera z tą ikonką

Twórca sobie założył że testerzy demo będą biegać po internecie i na obcych forach znajdować pomoc, która w pierwszej kolejności w pełnym zakresie na wyciągnięcie ręki powinna być oferowana na stronie autora :)

Panie walnij pan screenshoty jak pan to publikujesz, jeden obrazek więcej powie jak tona treści :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"@Dr Martinez publikacje masz "dopalone" po 1-4 linki.To jest zdecydowanie za mało"

Sorry, mmarek, a skąd miał wiedzieć że za maało, wyjaśniłeś w dokumentacji/pomocy?

W SWL by było za mało, lecz celowało zamknąłeś poprzedni wątek o Syropie w innym dziale, zakładając nowy tutaj

by podkreślić że to narzędzie, by niejako inną miarą je mierzyć

Pomóżcie głąbowi:

link prowadzi do screenshotu, jednego z okien programu

https://img96.imageshack.us/img96/383/edycj...26712393987.jpg

Co wklikać w ponumerowane pola

1)

co w 2)

3) "Tekst opisowy" to moja "Publikacja" - presel? , czy jeszcze jakiś inny tekst

"aktualnie tworząc linki podaje sie anchor i tekst opisowy, jednak link zawsze ma postać '$anchor $opis'

co trochę utrudnia linkowanie na frazy w innym przypadku niż mianownik"

cytat odnosi się chyba do tego pkt. to by znaczyło, że ten "Tekst opisowy" powinien być krótki, żadne tam 1500 znaków typowe dla presla

4) "Przypisz do fraz w tekście" w tym "opisowym", czy preslu

no to powiedzmy, że tymi frazami w tekście będzie "pączek" jak chce anchora na "pączek" to musi on występować w tekście, to co w tą 4)

Limit dzienny już wiem, że przynajmniej 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mmarek, a skąd miał wiedzieć że za maało, wyjaśniłeś w dokumentacji/pomocy?

Nie mógł wiedzieć, tak samo jak ja nie mogę wiedzieć ile będzie potrzeba linków pomocniczych za np. tydzień. Wstawianie takich informacji mija się z celem.

W SWL by było za mało, lecz celowało zamknąłeś poprzedni wątek o Syropie w innym dziale, zakładając nowy tutaj

by podkreślić że to narzędzie, by niejako inną miarą je mierzyć

Poprzedni temat zamknąłem, to prawda, ale on też był w dziale "Narzędzia" :)

Co wklikać w ponumerowane pola

1. Anchor linka

2. tekst wyświetlający się w kodzie linka title="Pączki lukrowane"

3. tekst opisujący link/linkowaną stronę - nie precel

4. słowo, do którego będzie przypisany link jako kotwica, można wpisać kilka. Jeżeli słowa zabraknie w treści link i tak zostanie wyświetlony

5. określenie procentowe ilości publikacji, na których na pojawić się link

Limit w tym polu oznacza przyrost dzienną linków pojawiających się na publikacjach, czyli jeśli masz 100 publikacji i wpiszesz 1, to co dzień ten link przydzieli się do jednej publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzine klucze i się wnerwiam, coś jest nie tak, a wystarczyło jedno zdanie usera z tą ikonką

Wystarczyło trochę cierpliwości - jak zaczynałem miałem podobnie, ale jak zawsze, postanowiłem dać publikacji 24h na "przemielenie". W razie konieczności zawsze można zapytać support, a nie wylewać żale!

Sorry, mmarek, a skąd miał wiedzieć że za mało, wyjaśniłeś w dokumentacji/pomocy?

Jak podlinkować to już każdy musi sam według własnego uznania ocenić. To nie jest jakaś maszynka pozycjonująca automatycznie, a zaawansowane narzędzie do tego celu. Jak ktoś nie wie jak odbywa się pozycjonowanie, to jest o tym całe forum. Ten tekst kojarzy mi się z pretensjami, że w instrukcji młotka nie jest napisane, którą stroną wbijać gwoździe.

Znając podstawy pozycjonowania i system, który można poznać z opisów i screenshotów można z powodzeniem stwierdzić, że wszystko nie jest trudne. Jak odbywa się publikacja linka widać doskonale na tym zdjęciu: https://syroplive.com/media/link2.jpg i po tym można wywnioskować co należy umieścić w odpowiednich polach, gdyby były dalsze wątpliwości pozostaje support, któremu też nie można nic zarzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji testowej Syropu od dwóch dób (czyli od początku) nie wyświetla tej magicznej niebieskiej ikonki w "url" przy publikacji więc

wiele nie potestuję :P i dlatego mam wątpliwości

Chodzi o

" 3). tekst opisujący link/linkowaną stronę - nie precel" z wcześniejszego screenshotu ( https://img96.imageshack.us/img96/383/edycj...26712393987.jpg )

Zdaje się, że ten "Tekst opisowy", odnosi się do tego linku zarzuconego przez screw https://syroplive.com/media/link2.jpg

i prezentowany jako przypis - footnote, "Koszulki z za********i wzorami" czy tak?

Czy owy "Tekst opisowy" musi być podobnie jak precle za każdą edycją nowego linku unikalny, żeby Google dobrze patrzyło B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prezentowany jako przypis - footnote, "Koszulki z za********i wzorami" czy tak?

Czy owy "Tekst opisowy" musi być podobnie jak precle za każdą edycją nowego linku unikalny, żeby Google dobrze patrzyło B)

powtarzajace sie jedno krotkie zdanie w unikalnym tekscie ponad 1k znakow nie ma wplywu na calosc

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w zestawieniu projektu mozna by dodac pole z laczna iloscia przydzielonych linkow pomocniczyc do tego projektu?

bo teraz to trzeba wejsc w ustwienia, zerknac ile jest przypisanych do publikacji i sobie samemu wymnozyc przez liczbe publikacji a wynik zapamietac :)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Syropie chyba wyjechali na urlop, albo wszyscy śpią B)

nikt nie odpowiada na maila zgłoszonego na ich stronie głównej, drugiego poprzez Symes z konta demo, ani konta normalnego :placze:

W sumie 3 wiadomości w ostatnim tygodniu ;)

tak zapracowani,

czy tak olewają :blum:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności