Skocz do zawartości

Adtaily i skuteczność reklamy


lukas24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie pokrywa się to,

GA pokazuje liczbę odsłon strony, a adtaily pokazuje liczbę odsłon ale nie obejmuje odsłon z np. włączonym adblockiem, bo wtedy boks się nie wyświetla.

Mogło być teoretycznie tak że na 5000 odsłon twoja reklama pokazała się np. 100 razy tylko

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio na jeża jestem zadowolony jako wydawca.

Jest to dobre dla wydawców jako jakiś dodatkowy grosz do innych lepszych systemów reklamowych. W dodatku czasem są problemy techniczne - w związku z tym, że widget korzysta z GA, mając u siebie na witrynie zainstalowane GA pojawiają się czasem dziwne anomalie. Z tego też powodu dałem sobie spokój, bo nie mam czasu do nich pisać i czekać nie wiadomo ile kiedy coś z tym zrobią, o ile zrobią. Po usunięciu widgetu anomalie zniknęły.

Od strony reklamodawcy wydaje mi się że jest lepiej ;) Jeżeli zrobisz dobrą reklamę, przyciągającą uwagę i poświęcisz trochę czasu na znalezienie odpowiednich stron to można się naprawdę tanio i skutecznie zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AdTaily się nie sprawdziło, dziwnie zliczają odwiedziny stron, jeśli ustawisz żeby wyświetlały się przy zakupie reklamy. Wydaje mi się że łatwiej samemu znaleźć klienta na jakiś większy baner niż pchać te kwadraciki z Adtaily, ale pewnie zależy głównie od tematyki, umiejscowienia i oczywiście liczby odsłon.

Jeśli jesteś mieszkańcem Rypina bądź okolic, odwiedź koniecznie Forum Rypin i sprawdź co dzieje się w Twoim regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dobrych kilku dni Adtaily ma niezły zwis, jak nie można wypłacać pieniędzy, to kampanie rozlicza niesamowicie długo, to znowu reklamy się za długo wyświetlają.
Mają problemy techniczne ze sprzętem, wysyłają maile z przeprosinami i uruchamiają ponownie kampanie które nie były np wyświetlane bądź miały jakieś przerwy w wyświetlaniu się.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak adtaily to dobry sposób reklamy i zarobku ci co ustawiają cenę nie wygórowana proporcjonalna do odwiedzin i wielkości serwisu to i zarobia przyzwoite pieniądze, Jeśli chodzi o reklamodawców to śmiesza mnie ci którzy wykupują reklamę na 1 dzień do tego nie scisle związana z tematyka serwisu.

Moje doświadczenie z adtaily to takie ze zeby reklama była skuteczna musi ona być sciśle powiązana z tematyka serwisu oraz serwis ten na którym chcemy wyświetlac swoją reklame musi miec spory cpm jak i klikalność czyli jednym słowem widget musi byc w widocznym miejscu na stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam doświadczenia z AdTaily zarówno jako wydawca jak i reklamodawca.

Problemy techniczne różnego typu zdarzają się dosyć często (przynajmniej jeden poważniejszy na 3-4 tygodnie).

Jeszcze większym problemem jest dość "luźne" podejście do problemów samego AdTaily - bywało, że ktoś się do mnie odzywał po 2-3 tygodniach mówiać, że dopiero przeczytał maila - dla mnie to żenua.

Wiele osób wspominało wcześniej, że dużo zależy od wyboru serwisu oraz samego boxa reklamowego - trudno się z tym nie zgodzić. Sam obserwowałem u siebie (serwis ze stopki) pareset klików dziennie. Przy obecnej cenie 15pln uważam, że to bardzo dobre CPC. Z drugiej strony widywałem również tragicznie przygotowane buttony - przyciągające góra paręnaście/dziesiąt klików dziennie.

Co do rozbieżności statystyk to zazwyczaj jestem poszkodowany o jakieś 20-30% w stosunku do tego co pokazuje GA ale cudów nie ma, różne systemy zliczania różne wyniki.

Jako reklamodawca z drugiej strony już niejednokrotnie naciąłem się na serwisy, ze sztucznie wygenerowanymi statystykami. Wydaje mi się, że jest to bardzo istotny problem. Im więcej serwisów będzie to robić tym więcej będzie poszkodowanych i zniechęconych na trwałe reklamodawców.

Jak dla mnie AdTaili zaczęło z pompą ale powoli i systematycznie traci rynek. Ja sam już nie raz w okresach zupełnej suszy chciałem usuwać widgeta, ale jakoś zawsze ktoś się skusił na większą kampanię zanim do tego doszło.

Zainteresowani niech najlepiej przejrzą: www.goldenline.pl/forum/adtaily - oficjalne forum AT, chyba najbogatsze źródło wiedzy.

PS. na konie mini kryptoreklama - chcesz przetestować działanie AdTaily - zrób to u mnie na stronie ze stopki (5mln odsłon,300k uu, 15pln/dzien) :-)

Tekstowe Demotywatory - humor z życia wzięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności