Skocz do zawartości

Ile to warte? Żeby nie przepłacić...


Apt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie pośrednio związane z pozycjonowaniem, ale ściśle związane z widocznością w sieci.

Jestem właścicielem sklepu internetowego oferującego około 20tysięcy produktów.

Ile można zapłacić firmie takiej jak alejahandlowa za to żeby przez umieszczenie mojego pliku xml pokazywała w wyszukiwarce moje produkty - chodzi o coś takiego https://alejahandlowa.pl/tr/branza/kompakty-cyfrowe_332.html ? Jakby nie było są mocnym serwisem i często na daną frazę wyskoczą wyżejniż mój sklepi jest szansa że ktos tam wejdzie i przejdzie do mnie.

Byłbym wdzięczny za informacje, bo nie mogłem się doszukać tego na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co tutaj ktoś napisze to i tak może być dalekie od rzeczywistości bo alejahandlowa samodzielnie sobie wycenia takie rzeczy (przynajmniej takie wrażenie odnoszę).

kolejna sprawa, że jeśli masz konkurencyjne ceny do innych sklepów, to bardziej będzie Ci się opłacało dodać do porównywarek cen

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i często na daną frazę wyskoczą wyżejniż mój sklepi jest szansa że ktos tam wejdzie i przejdzie do mnie.

albo do innego sklepu z Twojej kategorii.

na każdym przejściu pomiędzy serwisami "gubi się" jeszcze dodatkowo od 7% do nawet 15% użytkowników (kij wie dlaczego az tyle ale znikają jak skarpetki do pary).

żeby to się opłacało musiałbyś miec JEDYNY sklep w kategorii i płacić 1/3 ... 1/5 kosztów zwykłego pozycjonowania.

zasięg mają (tak na oko) 1/5 ceneo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, że takie firmy są trochę śmieszne, szczególnie jeśli zaczynają mówić o wysokich pozycjach sklepów jeśli się do nich doda. Ostatnio byłem rozmawiać z moim klientem, powiedział, że dzwonili do niego z pf i obiecywali wysoko w wynikach jego stronę :|

no nic tylko się śmiać jak każdemu tak wkręcają

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę powiedzieć, że takie firmy są trochę śmieszne, szczególnie jeśli zaczynają mówić o wysokich pozycjach sklepów jeśli się do nich doda. Ostatnio byłem rozmawiać z moim klientem, powiedział, że dzwonili do niego z pf i obiecywali wysoko w wynikach jego stronę :|

no nic tylko się śmiać jak każdemu tak wkręcają

Mam dokładnie to samo zdanie - z daleka od PKT, PF, Dietel i innych księżek telefonicznych, które nagle odkryły, że nikt ich nie czyta i próbują zaistnieć w sieci. Pewnie tę aleję zaproponowali Ci za ładnych kilka tysięcy...

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
na każdym przejściu pomiędzy serwisami "gubi się" jeszcze dodatkowo od 7% do nawet 15% użytkowników (kij wie dlaczego az tyle ale znikają jak skarpetki do pary).

żeby to się opłacało musiałbyś miec JEDYNY sklep w kategorii i płacić 1/3 ... 1/5 kosztów zwykłego pozycjonowania.

zasięg mają (tak na oko) 1/5 ceneo.

powiem uczciwie proponowali 1,2tyś zł

a jak zgubi się 15% to zostanie jeszcze 85% :)

czy taka kwota jest racjonalna? kilku tysiaków nigdty bym nie zapłacił za coś takiego, ale tyle to się zastanawiam, bo to na rok w końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem uczciwie proponowali 1,2tyś zł

a jak zgubi się 15% to zostanie jeszcze 85% ;)

czy taka kwota jest racjonalna? kilku tysiaków nigdty bym nie zapłacił za coś takiego, ale tyle to się zastanawiam, bo to na rok w końcu

100 na miesiac? to chyba calkiem w porzadku cena

Kontakt: email/gtalk:pawel@tykwinski.pl, gg:5154380, skype:clpik-

NAJLEPSZY tani hosting W SIECI! Jeszcze lepszy HOSTING SEO

428x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem uczciwie proponowali 1,2tyś zł

a jak zgubi się 15% to zostanie jeszcze 85% :)

czy taka kwota jest racjonalna? kilku tysiaków nigdty bym nie zapłacił za coś takiego, ale tyle to się zastanawiam, bo to na rok w końcu

100 na miesiac? to chyba calkiem w porzadku cena

no właśnie tak pi razy oko wychodzi - nie jest to majątek, a po roku się można przekonać ile to naprawdę jet warte.

Dzięki wszystkim za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 3 sklepy internetowe i powiem szczerze, że taką kwotę można dużo lepiej wydać.

NIE WARTO :yahoo:

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że taką kwotę można dużo lepiej wydać.

To może od razu podziel się jak.

Ja szczerze nie wiem jaką to ma skuteczność jaki z tego ruch jest. Ale może spróbował bym się czegoś podowiadywać od sklepów które się tam dodały, część pewnie nie będzie chciało się podzielić tą wiedzą, ale na pewno jakieś rozpoznanie zrobisz.

Potem wiedząc mniej więcej jaki ruch mają zbliżone sklepy do Twojego - weź zobacz ile w Twojej będziesz mieć wejść z AdWords za 1200zł.

Na pozycjonowanie z takim budżetem raczej nie ma co... więc powinieneś sprawdzić jak to w odniesieniu do AdWords się opłaca.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że taką kwotę można dużo lepiej wydać.

To może od razu podziel się jak.

.

.

.

Na pozycjonowanie z takim budżetem raczej nie ma co... więc powinieneś sprawdzić jak to w odniesieniu do AdWords się opłaca.

Trafiając w niszę będzie na bank na plus AdWordsa ale weź w tą niszę traf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wiedząc mniej więcej jaki ruch mają zbliżone sklepy do Twojego - weź zobacz ile w Twojej będziesz mieć wejść z AdWords za 1200zł.

Witajcie!

Bardzo ciekawy wątek. Myślę, ze nie jesteś wyjątkiem i wielu właścicieli sklepów online (mniejszych czy wiekszych) znajduje się w podobnej sytuacji, tzn chce maksymalnie wypromować swój sklep za kwotę około 1000-5000 pln miesięcznie.

Wydaje się, ze faktycznie reklama w wyszukiwarce i w sieciach kontekstowych (Adsense, Adkontekst, Smartcontext) jest bardzo dobrym pomysłem. Piszesz, ze masz całą masę produktów - możesz wiec przygotować wiele kampanii opisanych bardzo precyzyjnymi słowami. Pozwoli to docierać Ci z przekazem do konkretnych osób - faktycznie zainteresowanych Twoimi produktami.

Koszt dotarcia do nowych internautów-klientów Twojego sklepu jest relatywnie bardzo niski. Dodatkowo płacisz TYLKO za efekt - za kliknięcie i przejście internauty na Twoją stronę.

W każdej chwili masz pełną kontrolę nad kampanią - mozesz wykluczać kategorie i serwisy, które nie spełniają Twoich oczekiwań, koncentrując się na tych, które przynoszą Ci najwięcej klientów.

W przygotowaniu takiej profesjonalnej kampanii mozesz liczyć na pomoc konsultantów sieci Adkontekst. Pomogą ją przygotować i po uruchomieniu będą ją optymalizowali. Dane kontaktowe znajdziesz na stronie.

optymalizuj.adkontekst.pl - tu znajdziecie ciekawe porady i case studies dot. Adkontekst i ContentStream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adkontekst

Chyba tu była mowa o kwocie rocznej:

powiem uczciwie proponowali 1,2tyś zł

Wiem, że jako pozycjoner jestem tu stronniczy - ale uważam, że za kwotę miesięczną rzędu 1000-5000zł lepiej się pozycjonować niż korzystać z linków sponsorowanych. Efekt w 95% branż będzie korzystniejszy z SEO. Linki ew. mogą być dodatkiem - ale nigdy bym nie postawił tylko na linki spons. w tej kwocie.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności