Skocz do zawartości

Legalne oprogramowanie dla firm


KNS

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli okazuje się ,że wszystko było okej ?

Zabranie dysku to czasowe przywłaszczenie mienia, wtedy mam prawo ich do sądu pozwać - a skoro mam takie prawo oni w tym momencie nie mili prawa wziąć mi tego dysku.

Czyli potrzebny jest nakaz.

Aha - właśnie nakaz jest argumentowany podejrzeniami - czyli podejrzenia = nakaz.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli się w firmie czy domu pojawi jakaś kontrola to ZAWSZE:

- musi podać powód kontroli, w przypadku niektórych na piśmie, które możemy dla siebie zachować,

- osoba przeprowadzająca kontrolę musi się wylegitymować.

LEKTURKA

Policji również tyczą się przepisy, więc przykład z "ludźmi z elektrowni" jest co najmniej dziwny/śmieszny :)

Wystarczy żeby powiedzieli, że POLICJA i musisz ich wpuścić :(

Każdy program w sobie posiada informacje o LICENCJI - jeżeli jest to OpenSorce / GPL / adware itd. to śmiało możesz korzystać, problemem są licencje czasowe - wtedy trzeba pamiętać ile czasu możesz korzystać :(

Najważniejsze jest to żeby się z każdym produktem używanym przez firmę zapoznać, tj. z licencją i prawami z których korzystamy :)

I dotyczy to wszystkiego: programów, szablonów, ikonek, skryptów, itd.

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak instaluje program, potem go usuwam to i tak oni będą o tym wiedzieć i ja za to odpowiem?
Bez przesady. Jeżeli kupię program, zainstaluję i stwierdzę że mi nie odpowiada a następnie wywalę ten program na śmietnik to mam być za to karany?

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakimi technikami posługuje się biegły, ale prawdopodobnie korzysta ze specjalistycznego oprogramowania, raczej nie "grzebie ręcznie" w rejestrze. Jeżeli miałeś zainstalowane nielegalne programy to popełniłeś przestępstwo.

Dobrym rozwiązaniem jest szyfrowanie dysku wtedy w żaden sposób nie da się odczytać danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://eraser.heidi.ie/ - i niech sobie biegły odzyskuje te usunięte dane, powodzenia :(

To ja podam lepszą ciekawostkę:

TrueCrypt można zaszyfrować cały dysk, nawet C:

zmusi mnie ktokolwiek do podania hasła? Bo bez tego nie ma żadnych dowodów na nic.

A tak na marginesie to wolę nawet w domu używać softu GPL i być 100% legalnym

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TrueCrypt można utworzyć dodatkowo wolumin wewnętrzny i zewnętrzny oraz mieć 2 hasła (do wewnętrznej i zewnętrznej partycji). Jeśli wykryją partycje szyfrowaną i nie chcesz mieć kłopotów podajesz hasło do partycji (bodajże zewnętrznej) gdzie tak naprawdę nic nie ma. Wszystkie naprawdę "nielegalne" dane trzymasz na tej drugiej partycji. Polecam dokumentację TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy żeby powiedzieli, że POLICJA i musisz ich wpuścić sad.gif

Słyszałem zupełnie inaczej...!

Mój dom moim zamkiem

Zgodnie z artykułem 50. Konstytucji obywatel ma zapewnioną nienaruszalność mieszkania. Dlatego nie musimy wpuszczać do niego każdego, kto zamacha nam przed nosem jakąś legitymacją. Tylko w naprawdę wyjątkowych przypadkach mamy taki obowiązek. Nie musimy np. wpuszczać policjanta, który mówi, że hałasowaliśmy i chce sprawdzić porządek.

– Policjanci powinni mieć nakaz podpisany przez prokuratora lub sędziego. Radzę zwracać uwagę na pieczęcie i podpisy na takim dokumencie – wyjaśnia prawnik Robert Smoktunowicz. Poza tym policjant musi się nam przedstawić, podać stopień, pokazać legitymację służbową i pozwolić zanotować swoje dane.

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej wspomniał to jeśli chodzi o komputer prywatno/firmowy to myśle ze true crypt rozwiazuje sprawe(kodowanie calego dysku, zaraz po biosie prosi o haslo), w przypadku kompa z ktorego korzysta pracownik to juz musi byc legal.

Kontakt: email/gtalk:pawel@tykwinski.pl, gg:5154380, skype:clpik-

NAJLEPSZY tani hosting W SIECI! Jeszcze lepszy HOSTING SEO

428x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności