Skocz do zawartości

Odprowadzenie podatku dochodowego od osób fizycznych.


tomek_25

Rekomendowane odpowiedzi

Namieszali Tobie w głowie.

Zgadzam się :(.

Dobra już ogarniam że jeśli coś sprzedaję firmie to firma chrzani sie z papierkową robotą (ZUSy,podatki blabla itd).

By było zabawniej - zleceniobiorca rejestruje Ciebie w ZUS, wypełnia dokumenty (RCA, RZA) następnie po zakończeni umowy wyrejestrowuje z ZUS - to wszystko robi on a nie Ty. Ty otrzymujesz kwotę netto i PIT-11.

Wesoły kraj prawie jak kabaret :).

Amen.

Jak w paciorku :).

Dziękuje wszystkim Panom za udzielenie fachowych odpowiedzi. Szkoda że namieszaliście mi trochę w głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna nie prowadzę ale mam znów problem Erbit :)

O ile w wypadku umowy o dzieło jest tak jak mówisz o tyle do umowy kupna/sprzedaży (chodziło o zaplecze) dołączyłem rachunek na łączną sumę 2000 BRUTTO .

Sprawa jest jednak przesądzona, zapłacę ten pieprzony podatek :).

Oo akurat mam go w ręce

1.jpg

Teraz chyba wszystko jasne , tylko powiedzcie jak teraz zrobić żeby był full legal :(

Sorry że dopiero teraz o tym piszę ale wszyscy cały czas klepali mi o kwocie wolnej od podatku, VATACH (jakby mnie to obchodziło ;) )i cały czas o umowie o dzieło . A nikt sie nie zapytał nawet jaki rachunek wystawiłem.

Na rachunku jest ewidentnie podkreślone kwota brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że zasady dla przedsiębiorców są nieco inne. ;)

Jeżeli nie jesteś VAT-owcem, to kwota na umowie jest kwotą netto=brutto (gdy sprzedajesz usługę). Twój klient przez to nie może sobie odliczyć VAT-u, dlatego obyczajowo przyjmuje się że aby być konkurencyjnym, gdy klient jest VAT-owcem, Twoja usługa powinna być 22% tańsza, niż cena brutto konkurentów-VAT-owców. VAT w obrocie pomiędzy firmami-VAT-owcami, nie istnieje (przynajmniej w teorii, bo to jeden z kolejnych sposobów na zdarcie z ludzie pieniędzy, ale inaczej nazwany).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności