Skocz do zawartości

Jak naliczyc kare za kradziez traficcu,


JackDaniels

Rekomendowane odpowiedzi

advokat mylisz sie rozmawialem z prawnikiem przez telefon wezmy przyklad nazwy:

Cena wirtualnego serwera to: 300 PLN plu VAT

Transfer 2000 GB

Te 500 GB zjedzone przez grafike to 1/4 uslugi czyli koszt 75 pln plus VAT masz dokladnie 100 PLN

A dlaczego poniewaz ten transfer jest moja wlasnoscia wykupiona i zaplacona.

Zaplacilem go by utrzymywac moje strony i moje pliki i nie udostpeniam ich osobom trzecim :P

No chyba ze jak masz w portfelu ciastko za 20 PLN i ktos ukradnie ci cwiartke to go nie oskarzysz bo to bylo tylko ciastko ktore zaplaciles.

A chetnie pociagne te sprawe przed sad zeby byl pierwszy widoczny na zewnatrz wynik.

Do tego dojda koszty napisania listu przez prawnika i porady prawnej :)

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy ja dobrze rozumiem, że gadamy o siedmiocyfrowych projektach i "kradzieży" traffiku na kwotę 15 groszy. Śmieszniejsza jest już chyba tylko wycena 100PLN per megabajt. Chociaż... chyba nie jest śmieszne dla gościa który teraz "będzie musiał" płacić 50 tyś PLN za te bidne pół giga :P:) :)

Co do freelancerki i praw autorskich - ja nie byłbym takim entuzjastą bo wszystko co napiszesz przechodzi w ręce pracodawcy, przynajmniej takie jest prawo, chyba, że to zastrzeżesz w umowie. I to spory problem bo zgodnie z tym prawem większość freelancerów też jest "złodziejami". Przecież nie będą pisać "stockowych" funkcji które robią to samo (np. parsują tekst w poszukiwaniu URL-i) po 15 razy i za każdym razem inaczej...

Grafiki sobie zabezpiecze, jednak ludzi ktoryz kradna Traffic sorka trzeba gnebic, traffic to poczatek, a jesli ktos wam ukrdnie layout, teskt lub cala strone skopiuje
Serio nie wiem o co Ci chodzi. Nie da się zabezpieczyć i gnębić bo nie zostaje nikt do gnębienia, trzeba się zdecydować ;) Zwłaszcza, że jak piszesz nie jesteś właścicielem praw autorskich, więc to kto sobie jakie plakaty ma na stronie to kwestia woli ... dystrybutora. Chyba nie masz zmartwień i musisz na siłę stworzyć jakiś problem :)
Nie wiem jakie strony macie i nie wiem ile traffiku wam mozna ukrasc
Hm... :)

Aż musiałem zedytować posta: 525520 kilobajtów, to według Ciebie jest 500 GIGA? :)

Cena wirtualnego serwera to: 300 PLN plu VAT

Transfer 2000 GB

Te 500 GB zjedzone przez grafike to 1/4 uslugi czyli koszt 75 pln plus VAT masz dokladnie 100 PLN

Advokat mądrze gada, strat nie poniosłeś, najwyżej hosting mniej zarobił... pomijając już to, że nawet nie wiadomo czy tego transferu nie jest 500 mega :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyatsz co pisze? Projekty freelancer sa z ABAP i SAP

Strony to moje hobby :P

A tobie zycze aby i ciebie dotknely podobne problemy napisalem ze przyklad pobrania grafik dotyczyl jednej z grafiki, takich grafik jak sie okazalo jest okolo 300, rozumiesz ze dostalem z Nazwy maila ze zablokuja mi serwer? Bo przekroczylem traffic? i to na jednym z 12 Wirtualnych ktore u nich mam, inaczej bym tego nawet nei zauwazyl :)

TO jest jedna grafika na stronie, co do tego czy dystrybutor ma prawo decydowac gdzie ukarza sie jego grafiki masz racje w 100% ale dystrybutor nie ma prawa decydowac ze beda one pobierane z mojego serwera w koncu to "moja" wlasnoscia.

Kradzierz jest kradzierza i pozostanie nia niewazne czy jest to 1 PLN , 100 PLN lub 100.000 PLN i jest karalne.

Nie rozumiesz problemu? Ale skoro Tobie to nie przeszkadza popatrzymy moze i pare Twoich grafik mozna gdzies wykorzystac :) (ironia)

macis nigdy nei spotkalem sie z tym problemem do teraz, wiec po co mialem sie tym interesowac, nie jestem webmasterem :)

Ale ogolnei widze nastawienie z ew internecie mozna wszystko krasc i podbierac i pozyczac i wykorzystywac?

No coz skoro tak, poszukajmy troche grafik zaczerpnijmy je, zrobmy dokladnie takie same strony, ukradnijmy teksty z innych stron bo przeciez w internecie mozna krasc, zalosni jestescie ale to tylko moje zdanie ;)

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackDaniels, po pierwsze nie kradzierz, lecz kradzież. To jeden.

Dwa - cały Twój problem możesz rozwiązać zabezpieczeniem swojego serwisu.

Trzy - nie dziw się, że ktoś Cię okrada, skoro wyjeżdżasz na wakacje i zostawiasz otwarte drzwi w domu.

Cztery - naliczanie jakichkolwiek cenników za kradzież trafficu nie ma sensu, bo to wygląda wręcz jak podżeganie do przestępstwa, bo w tym wypadku brak zabezpieczenia wygląda jak zezwolenie!

Pięć - warto się zastanowić wcześniej nad tym co się pisze, kogo oskarża i kogo wini. Gdyż Pan podpisujący kontrakty na 7-cyfrowe kwoty nie biadoliłby nad paroma Giga utraconego transferu, a nawet jeśli byłby skąpy to wydałby to pare złotych na kogoś znającego się na administrowaniu serwerem :P

Ot co!

PS

Proponuję także, aby administratorzy PiO odliczyli megabajty zużyte przez ten temat i wystawili rachunek. Myślę, że jakieś 10mb poszło, więc 10 baniek na stół prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beczysz o pare mega - a ile linkow zyskales :P

mnie tam moga hotlinkowac - i tak nie zapobiegniesz temu procederowi, jak ktos chce podpindolic to i skopiuje - a tak mam przynajmniej linki i to niektore dosc mocne

tez mam grafike robiona na zamowienie, troche wstawianej przez ludzi, ale jak pisali poprzednicy, to mozna jednym pstryknieciem uciac - wiec w czym problem ?

------------------

edit

policz sobie koszt linka i koszt transferu, jaki ci zjada, pewnie wyjdzie, ze bys musial doplacac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglesu o pieniadzach bedzie za chwile, najpierw o kradziezy, wielu z osob na tym portalu zna mnie z dawnych czasow tutaj i wielu zna mnie tez z zamierzchlych. Wiec nie przesadzaj.

Dlaczego to ze nie zamknolem drzwi wyjezdzajac na wakacje ma byc zaproszeniem do kradzierzy? To jest moja wlasnosc i moj teren, wiec wara ci bo jak zlapie to juz postaram sie zebys nastepnym razem tego nie zrobil. Najciekawsze jest to ze osoby ktore dzisiaj mnie krytykuja za jakis czas odkryja strone ktora skopiowala ioch strone 1:1 albo ukradla unikalny tekst i skopiowala na 1000 podstron. Ale to juz nasza taka mentalnosc.

PRacowalem kiedys dla kolesia ktorego dochody przerastaly moje wyobrazenie o pieniadzach, nie wiem jak bardzo byl bogaty ale siedzial na kasie w doslownym tego slowa znaczeniu, rzecz miala sie w niemczech, gdzie aktualnei przebywam. Facet jednak mial pare domow na kuli ziemskiej, dwa jachty jeden szpanerski z kazdym szyki myki ktory moglem sobie wyobrazic drugi po prsotu dla sportu wodnego. Dzieki niemu jezdzilem dwuosobowym bolidem MErcedesa. Nauczyl mnie jednej waznej rzeczy.

Niewazne ile masz dbaj zawsze o jeden pfennig bo kiedys moze ci go zabraknac.

Oczywiscie mozna zabezpieczyc serwer co tez uczynilem, i znalazlem informacje jak i to dzieki ludziom z forum. Wiec wielkie dzieki. Wczesniej mnie ten problem nie dotykal.

Brak drzwi w domu oznacza ze moge wejsc i wszystko z niego wyniesc? Nie rozumiem waszego rozumowania, bedac w Bern na projekcie nauczono mnie co to jest poszanowanie cudzej wlasnosci, i tego sie trzymam.

A skoro to jest zle no to moze ja powienienem sie zmienic i zaczac krasc? A moze lepiej jak wszyscy zrobimy wszystko zeby bylo lepiej?

Wybor zalerzy od was, i nie popuszcze tego, bo dzisiaj jest to traffic, jutro tekst za ktory zaplacilem, pojutrze layout, a za tydzien sie obudze i bedzie 10 takich samych stron jak moja skopiowane 1:1 :P

Sorka ja mowie o fakcie a ze ktos za to powinien poniesc kare to jest moje zdanie. I jesli sprawa skonczy sie w sadzie i bedzie pierwszy wyrok, potem drugi i trzeci i czwarty to uwazam ze mozna to zwalczyc.

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry - faktycznie nie wiem o co ci chodzi, w każdym poście piszesz co innego i bez przerwy się miotasz. Do tego takie bzdury, że rece opadają. Niby jest jedna grafika, potem 300. Wcześniej liczyłeś 100PLN za _megabajt_ (realna wartość < 1 grosz) i była mowa o pół giga, teraz mowa o 500 GIGA i liczysz już 75 PLN za całość :) Wiesz ile ma gigabajt? 1000 megabajtów. Czyli jak łatwo policzyć "miałeś" 500*1000*100PLN strat :) Chyba nie muszę mówić, że żeby ci "podprowadzić" 500 GIGABAJTÓW trzeba hotlinkować 1000, słownie TYSIĄC takich grafik. To się w jeden dzień nie dzieje.

zalosni jestescie ale to tylko moje zdanie
Wiesz, gdybyś na początek nauczył się zauważać różnicę między MEGABAJTEM a GIGABAJTEM, to może byśmy nawet zrozumieli o co Tobie chodzi... bo za chwilę się okaże, że "zł*dziej" nocą wtargnął do serwerowni i pakiety wiadrami wynosił ;)
No coz skoro tak, poszukajmy troche grafik zaczerpnijmy je, zrobmy dokladnie takie same strony, ukradnijmy teksty z innych stron bo przeciez w internecie mozna krasc
A rób sobie co chcesz i gdzie mowa o kradzieży tekstów? Za chwilę powiesz, żebyśmy samochody kradli.
Ale skoro Tobie to nie przeszkadza popatrzymy moze i pare Twoich grafik mozna gdzies wykorzystac
Uważaj, ja liczę 200PLN za każdy megabajt a jak się zdenerwuję to jem dużo pizzy i to też podciągam pod straty (poważnie :P)
A tobie zycze aby i ciebie dotknely podobne problemy napisalem ze przyklad pobrania grafik
Fajnie... :) Z mojej strony EOT, nie rozumiem o czym piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackDaniels w tym momencie mogę uznać Ciebie za propagatora postawy Xanna. Nie ważne czy mam rację, ważne żeby wmówić, że mam.

Przechodzisz od jednego tematu do drugiego, tak, aby na końcu przyznać Ci rację, bo na 10 stronie nikt nie będzie pamiętał jakie bzdury pisałeś na 2.

Akurat internet jest nieco innym przypadkiem i tutaj NIEzamknięcie drzwi jest "zezwoleniem". Skoro można bez najmniejszego problemu coś wstrzymać, czy ograniczyć to należy to zrobić. Sądem możesz straszyć kogoś, kto Ci się włamie, lub złamie zabezpieczenia, a nie skorzysta z tego, że ich nie masz.

Poza tym mam dla Ciebie opcję, która nie tylko zablokuje hotlinkowanie, ale także zwiększy liczbę odwiedzin Twojego serwisu. Ustaw sobie grafikę w ten sposób, aby na innych serwisach była podmieniana na adres Twojej strony. Zje mało transferu bo to lipny gif, kradziona grafika się nie wyświetli, za to Ty otrzymasz darmowy baner u rzekomego złodzieja trafficu.

Chyba za długo mieszkasz w Niemczech i straciłeś polską umiejętność "kombinowania".

Edit : literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje z grafika juz zrobilem w momencie jak odkrylem mozliwosc blokady

Wiec spoko, moze za dlugo faktycznie czyli czas wracac :P

A i alej uwazam ze trzeba stworzyc pierwszy precedens zeby sprawa nie byla nagminna i uwazam ze to w naszym interesie jest :) w koncu skoro piszesz o metodzie podmiany grafiki to moza uzyczyc pewne grafiki nie blokujac ich ale od reszty sorka ale wara :)

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego avatara akurat zle trafiles do tej grafiki wykupilem prawa do wykorzystania w internecie :) Wiec moge uzywac, a co do dzieci NEO no coz to wlasnie taki list od prawnika nauczy ich (no dobra wciry od rodzicow) by szanowac cudza wlasnosc :)

Po raz kolejny pisze zabezpieczylem grafike, teraz znam problem i teraz wiem z czym go jesc, wczesniej nigdy z nim nie mialem problemow ale od niedawna moj portal jest rozpoznawalny i niestety dopiero teraz zauwazylem sytuacje i ja oczywiscie wykorzystuje :)

edit: dla niewtajemniczonych moim avatarem jest Sid Vicious prekursor punka

A sid to juz inny temat :)

Wo Was Wann alle über Deutsche Städte Hamburg eine Stadt die niemals schläft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności