Skocz do zawartości

Laptop dla pracownika


s4lc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jaki teraz można dostać w tej cenie najlepszy laptopik dla pracownika?

15'', laptop ma być bardziej stacjonarny, dobry pod linuksa (sterowniki)

ma służyć do przeglądania netu oraz prac biurowych

zamierzam na nim rozpocząć swoją przygodę z linuksem

w którym jestem kompletnie zielony

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

za 1500 netto mysle ze cos wybierzesz

ja kupilem rok temu za cenę 1500 brutto lapka, pod maską ma procesor dwu rdzeniowy core duo 2.2 Ghz, 1 GB DDR2, Dysk 120 GB, Matryca 15', bez systemu a stery sciaglem od producenta, smiga na nim linux jak i windows a dokladnie to jest model HP 530, jestem zadowolny do dzis. Mysle ze w sam raz nadaje sie do pracy w biurze i do Internetu, polecam z tych serii.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany czy nowy?

nowy oczywiście, nie zależy mi na jakiejś super bogatej wersji bo wiem że to najniższa półka cenowa

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor Core Duo to może zbyt wiele, jak szukasz czegoś taniego. Spraw sobie Dual-Core.

Pamięć 2GB na początek wystarczy, później można chyba dołożyć.

Dysk jeśli to dla prac biurowych, to 160 MB starczy w zupełności.

Jeśli chodzi o firmę, to ostatnio są popularne HP, tylko nie daj bóg, coś Ci się zacznie pierniczyć...

Mojej dziewczynie zepsuła się klawiatura. Po kilku dniach użytkowania nie dało się wciskać niektórych przycisków.

Zatem klawiatura do wymiany. Jak wygląda nowa? Ma trzy klawisze "K", zamiast "J" i zamiast jednego "Alt" :)

Ale przynajmniej się dają wciskać...

Wcześniej poszedł mi też zasilacz. Komp łącznie był ze 3 razy oddawany. Nie mogę polecić tej firmy.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1GB ramu spokojnie Ci wystarczy, o ile faktycznie chcesz komputer do przeglądania sieci i prac biurowych i nie będziesz instalował compizów i innych zbędnych bajerów.

2 rdzenie procka? Po co? Jeżeli nie instalujesz Gentoo, to spokojnie jeden Ci wystarczy - no chyba, że bardzo lubisz się z flashem. Niestety flash + Linux potrafi zająć ponad 50% dwurdzeniowca.

Ale żeby nie być gołosłownym: firefox+pidgin+mocp+dropbox @ Xfce = 297MiB ramu zajętego, CPU ~4%. Dysku też dużego nie potrzebujesz. Sam wiesz najlepiej jakie masz potrzeby, aczkolwiek weź pod uwagę, że nawet te najbardziej przyjazne userowi dystrybucje (jak openSUSE czy inne Ubuntu) zajmują o wiele mniej miejsca jak Windows.

A, co do karty graficznej - jakiś Intel spokojnie wystarczy. Ja mam X3100 i spisuje się dobrze, nawet jak w ET czasem chcę popykać to nie ma problemów. ;-)

Producent? HP ma straszne klawiatury, ale da się przeżyć - ja po roku tylko 3 klawiszy nie mam, z czego 2 sam wypierdzieliłem, jak klawiaturę czyściłem (przypadkiem), "o" wypadło samo niestety tuż po zakupie. Reszta się trzyma. Co do reszty, to średnio się interesuje. Nawet nie patrz na ceny Dellów czy Soniaków.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że przesiadka na linuxa najczęściej oznacza mnóstwo straconego czasu na ciągłe dogrywanie sterowników, dociąganie jakichś paczek i innych rzeczy. Generalnie linux jest systemem dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu i nie wiedzą co z nim zrobić. Chcesz spokojnie popracować - zainwestuj w Windę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq: moim zdaniem to jest kwestia przyzwyczajenia. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, jak bardzo system oparty na jądrze Linux możemy dopasować do swoich potrzeb, to naprawdę do Windowsa nie chce się wracać.

Ale faktem jest, że trzeba trochę się "pomęczyć" (po 4 latach korzystania z Linuksa nie widzę innego sposobu konfiguracji, jak /etc, myszka odchodzi do lamusa u mnie :P ).

No i każdy nowy Windows ma coraz to większe wymagania, nie wiem jak Wy, ale ja nie widzę sensu zmieniać komputer nawet co 3 lata, jeżeli działa - bo każde oprogramowanie, które potrzebuję spokojnie będzie działało jeszcze przez kilka dobrych lat na tym 1GB ramu, który mam w tym laptoku. Lepiej kupić sobie piwo, nowy serwer i paczkę fajek. ;-)

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że przesiadka na linuxa najczęściej oznacza mnóstwo straconego czasu na ciągłe dogrywanie sterowników, dociąganie jakichś paczek i innych rzeczy. Generalnie linux jest systemem dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu i nie wiedzą co z nim zrobić. Chcesz spokojnie popracować - zainwestuj w Windę.

Mocno przesadzone.

Wczoraj zainstalowałem Ubuntu remix na Netbooku HP. Bez problemu, dograłem kilka potrzebnych programów, zainstalowałem dropboxa i już. Działa. Z laptopem to samo. Sprzęt się nie zmienia, żeby ciągle coś dogrywać nowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby mi bardzo miło, gdybyś mógł te słowa potwierdzić za pół roku po kilkunastu update i upgrade do 9.10. Niestety wątpię, aby to było możliwe. Na potwierdzenie moich słów polecam zajrzeć na forum.ubuntu.pl i przejrzeć kilka wątków - nie da się żadnego systemu z jądrem Linux/BSD używać bez podstawowej chociaż znajomości basha i /etc. Ale ma to też swoje dobre strony - elastyczność.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że przesiadka na linuxa najczęściej oznacza mnóstwo straconego czasu na ciągłe dogrywanie sterowników, dociąganie jakichś paczek i innych rzeczy. Generalnie linux jest systemem dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu i nie wiedzą co z nim zrobić. Chcesz spokojnie popracować - zainwestuj w Windę.

Z tym muszę się zgodzić. Też tak uważam, no chyba że w przeciągu ostatnich 2 lat coś się zmieniło. Czasami żeby coś zainstalować, trzeba było w linuxie bawić się dobre kilka godzin, a nie każdy ma na to czas i ochotę.

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności