Skocz do zawartości

Firefox vs IE


Stwor

Firefox vs IE którego używasz  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Firefox vs IE którego używasz

    • Firefox
      41
    • IE
      9


Rekomendowane odpowiedzi

ankieta trochę jest nie teges, a gdzie tam miejsce dla użytkowników opery?

Jak napisane w temacie

Firefox vs IE

Jeśli masz opere lub inną przeglądarke nie musisz brać udziałau w ankiecie

Chesz głosusujesz nie chesz to nie wolny kraj każdy robi to co chce ;)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no to co chcesz tą ankietą zbadać? dla mnie jasną sprawą jest, że w ankiecie jest jakaś opcja wyboru i chyba lepiej byłoby gdyby znalazło się miejsce dla wszystkich,

tutaj pewnie zdecydowana większość używa przeglądarek alternatywnych, śledzę statystyki kilku serwisów, w tym jednego 'informatycznego' - tam udział IE jest około 50%, bo trafiają tam zaawansowani userzy, inne serwisy, które obserwuje są w statach podobne do ranking.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam FF, ale sięgam do IE czasem, zmuszony do tego przez twórców serwisów. Był u nas parę dni temu przedstawiciel firmy oferującej "prawo" online, tokował długo i zostawił hasła na tydzień. Wchodzę pod FF - panu już dziękujemy, chodzi tylko na IE. Wchodzę przez IE, idę nastawić wodę, wracam, weszło. To się loguję i idę wsypać kawę. Zalogowało się, to poszedłem zalać kawę, bo się woda zagotował ...... dalej wiecie.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<lol> dobre opowiadanie ja niedawno zrezygnowałem z IE i wydawało mi sie że mi sie szybko strony ładują ale jak wszedłem pierwszy raz przez FireFox to myslałem że padne z wrażenia jak sie strony ładują :)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam FireFoxa już kilka ładnych miesięcy i jest nie do zastąpienia. Opery nie próbowałem, bo poprostu FF odpowiada mi do tego stopnia, że nie szukam innej przeglądarki. Niestety, jestem już od niej trochę uzależniony, wczoraj u klienta omawialiśmy stronę, chciałem mu pokazać część admina, odruchowo Ctrl+T i nic :P Pieprzony IE pomyślałem i otworzyłem 2 okno :)

Podsumowując - moim zdaniem FF jest lepszy bo:

+ jest szybszy

+ ma mniej dziur

+ lepiej wyświetla zaawansowane użycia xhtml+css

+ wbudowana wyszukiwarka - nie muszę mieć strony startowej, nie korzystam z oszukiwarek typu onet...

+ z kilkoma pluginami można praktycznie bez przeszkód odwiedzać nawet najbardziej zapaskudzone reklamami i dialerami strony

Poza tym, nawet laicy komputerowi odczuwają znaczną różnicę. Od 3 miesięcy moja dziewczyna i mój 15 letni brat korzystają też z FF, a IE na ich kompach to nic nie znacząca ikonka, którą można wywalić :) Ostatnio nawet, gdy u kobity włączyłem IE, bo chciałem coś sprawdzić w tej przeglądarce, to spotkałem się z rekacją "O jaaa, no co TY włączasz?" ;D

Niestety, gdy zajmuje się stronami Internetowymi, jest się skazanym na IE, trzeba o niej pamiętać i tak będzie jeszcze przynajmniej kilka lat. Gdyby nie to, już dawno wypieprzyłbym go w cholerę, bo do przeglądania są o wiele lepsze przeglądarki.

Ps. O rosnącym gronie sympatyków FF może świadczyć też fakt, że w sumie świerza polska strona FF ma PR=7, tak jak onety, wp i inne ;)

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przedstawia sie jako IE czy opera ?

bo chyba defaultowo przedstawia sie jako IE :) i masz zakłamane staty..

Wiem co pisze... Nie wycinaj z kontekstu. Jeszcze raz podkresle, ze ci co wiedza o co chodzi (np tu na forum) maja inne przegladarki ale przecietny szary user (tu tez komputery firmowe, służbowe) maja IE. Jak jest dobrze siec postawiona to bez łat wszystko chodzi i nie ma zadnych zagrożeń (chyba że ktoś celowo biega po 'dziwnych' stronach to wtedy ani opera ani FF sie nie uchronią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rzuciła mi się oczy kolejna wada IE, zrobiłem skrypt przesyłający zdjęcia na serwer. Pod FF śmiga aż miło, a pod IE wywala mi błąd - niepoprawny format pliku... Sprawdziłem, faktycznie, dodając przez IE 5.5 jpg otrzymuje się typ pliku "images/pjpeg"... oczywiście inaczej niż we wszystkich innych przeglądarkach świata i chyba nie bardzo prawidłowo ... Ale czego się spodziewać po IE ?

Jak jest dobrze siec postawiona to bez łat wszystko chodzi i nie ma zadnych zagrożeń

Jesteś troche zbyt ufny w umiejętności swojego sprzetu. https:// hacking. pl/5379 poczytaj sobie dzisiejszy artykuł, co prawda dotyczy IP v 6, ale to przykład, że ciągle wykrywane są również luki w zabezpieczeniach sprzętowych. Podobnie jak z softem na kompa, oprogramowanie hardweru trzeba non stop uaktualniać, inaczej masz tylko poczucie bezpieczeństwa...

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. MSIE 6.0  67.34 %

2. Firefox                  17.98 %

3. Opera                    5.34  %

4. Mozilla/5.0                2.47 %

tak to wyglada u mnie, pewnie polowe nabilem ja bo zawsze uzywam firefoxa, nawet nie ma jak porownywac trabanta do mercedesa - firefox nie ma sobie rownych + korzystam z ustawien ktore go "tuninguja" i naprawde chodzi 20% szybciej od IE, zreszta na IE mam spam poinstalowany i choc bym chcial nie da sie z niego korzystac - w firefoxie jeszcze nigdy zaden smiec mi sie nie przykleil :D

szkoda ze te 80% internautow nie sa swiadomi istnienia tak wspanialego programu i mecza sie na tym bardziewiu 8)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki pojedynczej strony internetowej nie są miarodajne. Jak już ktoś słusznie zauważył, osoby mające większe pojęcie o kompach częściej korzystają z alternatywnej przeglądarki. Jeżeli strona jest kierowana do laików, to pewnie wypadnie średnia krajowa, taka jak na ranking.pl - wyniki z mojej strony są do nich zbliżone.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit nie przekręcam aż tak, tylko wspominam o pewnej mozliwosc błędów w stats, co prawda nie az tak dużych ale zawsze.

wiem że większość niestety chodzi pod IE.

kazde oprogramowanie ma dziury, albo większe albo mniejsze. jak sie uzywa "dziwnego oprogramowania" to jest sie troche bezpieczniejszym bo ludzie nie szukaja luk.

A siec jak bedzie nie wiem jak postawiona to i tak znajdzie sie sposób żeby objeść zabezpieczenia.

moje 3 gorsze. :D

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, a ja jestem jako pewnie jeden z nielicznych zdowolony z IE i niebardzo rozumiem zafascynowanie FireFox'em - bardziej to sobie tłumacze niechęcią do Microsoftu niż rzeczywistą przewagą FF nad IE.

Mam zaisntalowane IE,FF,Opere,Netscape i jakies inne dziwne przegladarki ale korzystam z IE najczesciej. Probowalem sie przesiasc na FF ale jakos nie wyszlo - niezauwazylem przedewszytskim roznic w predkosci - to byl argument rzeczywiscie na plus, a zakładki?... co za różnica czy pstrykam klawisz na dole , czy na górze ... i jak nie jestem zwolennikiem microsoftu to nie widze zeby FF byl az tak rewolucyjny zeby warto bylo rezygnowac z przyzwyczajen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebardzo rozumiem zafascynowanie FireFox'em

1. naprawde jest szybszy jak go dobrze skonfigurujesz :)

2. nie muszisz sie obawiac ze przyklei ci sie do niego jakis smiec typu "your search bar" "your shopping page" etc.

3. IE lubi sie wieszac, statczynie FF bardzo zadko

4. ... nie znam - dla mnie te 3 pierwsze argumenty sa wystarczajaco silne zeby uznac wyzszosc FF nad IE :P

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności