Skocz do zawartości

Firefox vs IE


Stwor

Firefox vs IE którego używasz  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Firefox vs IE którego używasz

    • Firefox
      41
    • IE
      9


Rekomendowane odpowiedzi

FF używam od dosyć niedawna i chyba najbardziej podpasowała mi filozofia paneli. Jednak nie do końca jestem z niego zadowolony.

Może ktoś przy okazji podpowie czy jest jakieś wygodne narzędzie w FF do zarządzania bookmarkami (zamiast koszmarnego menagera zakładek który nie potrafi znaleźć i wygodnie przenosić "folderów", duplikatów, a po znalezieniu skrótu do jakiejś strony nie określa, gdzie, czyli w jakim folderze go znalazł :) (pliczek z linkownią to około 1MB i trudno go często porządkować, weryfikować... a z czasem pojawia się masa śmiecia)

Brak mi w FF też "send to desktop" - czasem bywają rzeczy, które na dzień chcę mieć pod ręką i lecą do kosza.

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To zaczyna przypominać mi zabwę

tyleze tutaj jest troche tak, jakbys kupil mieszkanie a w nim stal juz okreslony model komputera.

gro ludzi poprzestaje na ie bo dostalo ten badziew z zakupionym systemem a i czesto z zakupionym komputerem.

gdyby sys op i komputery byly dostarczane bez przegladarki zapewne wieksza bylaby swiadomosc dotyczaca alternatywnych browserów.

to co napisalem jest wiadome i zaawansowanym userom i sądom, stąd dziwie się Twojemu porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stąd dziwie się Twojemu porównaniu.

Porównuje dyskusje a nie zagadnienie.

...gro ludzi poprzestaje na ie bo dostalo ten badziew z zakupionym systemem...

Święte słowa... brak świadomości userów - a tym też już pisałem w tym wątku. Nadal twierdzę, że nie jestem za IE ale wieszanie wszelkich psów na IE tu już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przy okazji podpowie czy jest jakieś wygodne narzędzie w FF do zarządzania bookmarkami

większość jest tutaj:

https://mozillapl.org/projekty/Dodatki

oraz tutaj:

https://mozillapl.org/rozszerzenia

podobne 'zachodnie' adresy znajdziesz na oficjalnej stronie firefoxa

Brak mi w FF też "send to desktop" - czasem bywają rzeczy, które na dzień chcę mieć pod ręką i lecą do kosza.

walanie sie syfu po desktopie - masakra :)

wygodniej jest miec total commandera (lub jakis jego wypasiony klon) a tam porobić sobie system paneli do najważniejszych katalogów. szybciej i wygodniej. przynajmnie dla mnie. *

* ale ja sie wychowałem na filemasterze, tudzież directory opusie więc wynalazki typu wywalanie na pulpit to masakra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te operacje wymagają bezpiecznych połączeń w trybie https i protokołu SSL, a te ja myślę Smile są zaimplementowane w IE ... Wiec przykład niezbyt trafny...

Jasne, że zapewnia. Pisze jednak o czasie (kilka miesięcy temu) gdzie liczba dziur IE wynosiła o ile mnie pamięć nie myli 54, w tym 11 krytycznych. W porównaniu FF 11 /0 krytycznych. O czymś to chyba świadczy? Co jak co, ale wolę, żeby moja kasa była bezpieczna i IE jej nie powierzę.

Moje odważne wnioski wysuwam na podstawie statystyk, choćby z ranking.pl oraz z tego, że kilka osób, którym zainstalowałem FF nie używały IE od tego czasu... To o czymś świadczy. I jestem gotów się założyć, że gdyby IE nie był instalowany razem z Windowsem, to proporcje na rynku przeglądarek byłyby odwrotne.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie liczba dziur IE wynosiła o ile mnie pamięć nie myli 54, w tym 11 krytycznych. W porównaniu FF 11 /0 krytycznych. O czymś to chyba świadczy?...

Dla mnie świadczy to tylko tyle, że tyle dziur wykryto, co nie znaczy ze nie ma ich wiecej.

Jeśli popularność IE vs FF jest tak wysoka (powiedzmy 70-80% IE reaszta to inne) nie ma sie co dziwić, że głównym atakiem staje sie IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale wolę, żeby moja kasa była bezpieczna i IE jej nie powierzę.
Nie jestem specjalistą od zabezpieczeń, ale dla mnie nie ma różnicy czy łącząc się z bankiem przeglądarką korzystającą z takich zabezpieczeń będzie IE, FF, Opera itd. Albo obsługuje protokół szyfrowania albo nie. Ludzie od zabezpieczeń bankowych transakcji internetowych nie są "piekarzami", a skoro dopuszczają IE do takich zastosowań to oznacza, że spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Oczywiście zalecają aktualizację więcej na ten temat mbank.com.pl/przewodnik/bezpieczenstwo/przegladarka.html

Wiec nadal TEN twoj przykład do mnie nie przemawia...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka FF z pewnością jest bardzo dobra, zresztą dostała miano najlepszego produktu 2005 roku przez amerykański PCWorld i ja wcale nie twierdzę, że tak nie jest.... Ale jednak mimo wszystko wolę IE, może wynika to z przyzwyczajenia, a może mi odpowiada i nie szukam alternatywnych rozwiązań. Żyjemy w wolnym kraju, mamy wolność słowo zatem mamy też wolność w wyborze przeglądarki internetowej :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo zboki :P do waszego uzytku

152227596442ed24b79fdf6.gif

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem powiadomienie o konieczności dokonania aktualizacji KRYTYCZNEJ FF'a.... jakze zresztą wspaniałej przeglądarki...

Oto staty z mojego serwera:

MS Internet Explorer 85.6 %

Firefox 6 %

Opera 5 %

Mozilla 0.8 %

Netscape 0.5 %

Konqueror 0.0 %

Safari 0.0 %

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dostajesz takie powiadomienia od ie? bo ja nie.

i to jest tez + dla ff.

Jasne... Kali ukraasc krowe - dobrze, Jak Kalemu ukrasc - zle.

Jak bledy krytyczne w IE to źle, jak w FF to dobrze...

IE dostarcza takie powiadomienia (jesli tego nie robi masz zle skonfigurowana obsluge lub wylączoną).

A dowod na 'glupote' userow jest tu:

logi z serwera:

cala gama IE

Msie 6.0

Msie 5.5

Msie 5.01

Msie 5.00

Msie 5.0

Msie 4.01

Msie 3.02

oraz cala gama FF:

Firefox 1.0.6

Firefox 1.0.5

Firefox 1.0.4

Firefox 1.0.3

Firefox 1.0.2

Firefox 1.0.1

Firefox 1.0

Firefox 0.9.2

Firefox 0.9

Firefox 0.8

Firefox 0.10.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej :P za wcześnie co niektórzy "wieszają psy" na IE. Owszem IE ma swoje wady, zresztą jak cały Windows....ale bez przesady, IE nie tworzyła grupa studentów 5, roku ale profesjonaliści z Mikrosoftu :P

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE nie tworzyła grupa studentów 5, roku ale profesjonaliści z Mikrosoftu

Oplułem monitor, takie posty powinny mieć ikonkę: nie przy jedzeniu...

Erbit, FF też ma dziury, tylko jest pewna róznica - Mozilla się do tego przyznaje i od razu je łata, a Microsoft często bagatelizuje i załatanie dziury zajmuje im bardzo dużo czasu. Widzisz chyba, że to nie to samo ?

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności