Skocz do zawartości

UOKiK vs uciążliwe reklamy


nahpl

Rekomendowane odpowiedzi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarchiwizował kilka rodzajów reklam, które mogą być przez użytkowników odbierane jako uciążliwe, i analizuje, czy są zgodne z przepisami. – Chodzi m.in. o okienka, których nie można zamknąć, bo w ogóle nie mają krzyżyka albo chowa się on za belką przeglądarki. Badamy też te, w których krzyżyk co prawda jest, ale gdy chcemy najechać na niego kursorem, to zaczyna uciekać – mówi Łukasz Wroński z UOKiK.

Link do całości

Wyrok jeszcze nie zapadł, ale czy nie uważacie, że to co robimy z własną powierzchnią reklamową nie jest tylko i wyłącznie w naszym interesie. Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem tego typu reklam, gdyż uważam, że obniżają one atrakcyjność strony i odstraszają użytkowników, no ale żebyśmy nie mogli robić na własnych stronach co nam się podoba...

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie uważacie, że to co robimy z własną powierzchnią reklamową nie jest tylko i wyłącznie w naszym interesie.

Ta, tylko niektórzy chcą z własnym interesem ingerować w interes innych osób. I takimi to trzeba się zajmować.

Chyba nie chciałbyś mieć całej sieci zalepionej logami innych firm co?

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ciekawe jak wygląda sytuacja, kiedy dane we whois nie są jawne lub kto będzie decydował o tym kto jest rzeczywistym właścicielem serwisu, kiedy dane są jawne. Co jeżeli serwis hostowany jest za granicą.

Wg. mnie to tylko ostrzeżenie dla największych portali i agencji reklamowych a nie zwykłych kowalskich.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena / serwer to własność prywatna i to czym sobie ją zapełniasz to twoja sprawa, przynajmniej jeśli chodzi o reklamy. Nikt przecież wchodzić nie każe...

Ale strona jest już przedmiotem publicznego użytku jeżeli zezwalasz na dostęp wszystkich osób. Z tego co wiem prawo wszystko reguluje i internet pod względem reklam i obowiązujących ich praw nie różni się niczym od innych mediów - no oprócz tego, że trudniej nad reklamami w sieci zapanować. Ale jestem przekonany że większość agencji reklamowych czy domów mediowych nie ma całkiem wolnej ręki podczas publikowania dużych kampanii.

Poza tym ciekawe jak wygląda sytuacja, kiedy dane we whois nie są jawne lub kto będzie decydował o tym kto jest rzeczywistym właścicielem serwisu, kiedy dane są jawne. Co jeżeli serwis hostowany jest za granicą.

Wszystko idzie sprawdzić, a z hostem za granicą faktycznie jest problem...

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności