Skocz do zawartości

Problem z dyskami twardymi.


Keleborn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Mianowicie niedawno kupiłem nowy komputer mam w nim dysk segate barracuda 500gb. W starym kompie mam maxtora 80 gb. I czy jak podłącze tego maxtora 80 do nowego kompa w którym jest segate500 to nic się nie stanie ?(tzn. czy nic mi sie nie zepsuje?). Mam windowsa XP na obydwu i który się włączy ??

Proszę o szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze do tej samej taśmy nie podepnie tych dysków ze względu różnicy wieku ;)

Tak czy inaczej w maxtorze ustaw zworke na slave jak juz kmike napisał.

W najgorszym przypadku windows moze wystartować z maxtora i system z tego dysku bedzie probował zainstalować nowo wykryty sprzęt, a po włożeniu go spowrotem do starego kompa znowu bedzie instalowal nowy sprzęt i być może trzeba bedzie wtedy podać mu ponownie niektore sterowniki od starego kompa.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podłącz dysk. Tak jak przedmówcy wspomnieli, zworka powinna być ustawiona jako slave.

Czasami to może jednak nie pomóc, więc żeby mieć pewność który system się uruchomi, wejdź przed bootowaniem systemu

do BIOSa i ustaw kolejność bootowania. Jako pierwszy wybierz nowy dysk, jako drugi stary.

W BIOSie powinna być zakładka BOOT. Jak to ustawisz, nie będzie już żadnych problemów i możesz sobie ze starego wszystko

przegrać, lub nawet oba zostawić podpięte i w niczym to nie będzie przeszkadzać.

To samo robiłem u siebie z jakieś 2 tygodnie temu.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze do tej samej taśmy nie podepnie tych dysków ze względu różnicy wieku

Ja podpiąłem do taśmy ATA nowy WD 160GB i stary Maxtor 40GB - nie było żadnych problemów :)

Gdzie się w biosie to ustawia?

Poszukaj, popatrz. Przejrzyj wszystkie opcje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy masz na SATA (cienki kabelek) pewnie a stary na ATA (seroki kabelek) wiec wystarczy jak stary podepniesz w miejsce DVD i nic nie musisz zmieniac no chyba ze chcesz na dluzej go podpiac to ustaw mu slave i podepnij pod ta sama tasiemke co i DVD lub nie zmieniaj zworek i podepnij pod wolny kabel taki jak ma DVD :)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzial przedmowca tylko, ze DVD tez mozesz miec na SATA :) To sa takie cienkie tasmy ok. 1 cm szerokosci, natomiast ATA to taki kabel zylowy z 6cm szerokosci. Jak cos to mozliwe, ze bedziesz go musial dokupic. Poza tym sprawdz w instrukcji do plyty glownej czy osbluguje ona ATA, bo moze obslugiwac tylko SATA, wtedy musisz kupic zamiast kabla odpowiednia przejsciowke.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności