Skocz do zawartości

Zliczanie kliknięć w ceneo oraz ctr.


traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie na stronie mam zainstalowany adsense. Dostaje jednak żałosne stawki. Za 43 kliknięcia... 43 centy. Teoretycznie w ceneo zarobiłbym 4,30zł. Piszę teoretycznie, ponieważ nie wiadomo czy uzyskałbym te 43 kliknięcia ( w końcu google adsense to reklama kontekstowa ). Byłem chwile w programie partnerskim ceneo w tradedobulerze. Na 50 kliknięć, poprawnie zaliczonych było bodajże 5, mimo, że nie klikałem sobie, ani nikogo ze znajomych nawet nie informowałem o umieszczeniu linków ceneo na mojej stronie. Mam więc pytania:

1. Czy ludzie chętnie klikają w reklamy ceneo? Ilu mniej więcej użytkowników na 100 zdecyduje się kliknąć w reklamę?

a) Jak dopasować najlepiej reklamy żeby ludzie klikali? Gry? Telefony komórkowe? :)

2. Czy nie ma takiego problemu, że niezliczane jest 75% kliknięć? Nie mówię żeby na 40 kliknięć zliczane było 39 lub 40, ale żeby chociaż na te 40 kliknięć uznanych zostało 30.

Pozdrawiam, Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to zależy od strony na jakiej się znajdują ( np ze strony o grach komputerowych nie możesz spodziewać się klików do sklepów)

2) To jest dobre pytanie, jakby ktoś znał na to odpowiedź i się podzielił wszyscy moglibyśmy być milionerami

3) być może ktoś się bawił i naklikał ci jak głupi, a może nawet nie wiesz ze masz jakiegoś dobroczyńcę który myśli że klikając wielokrotnie ci bardzo pomaga.

ciekawa strona o tematyce - programy partnerskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w ceneo zarobiłbym 4,30zł.

Nie wprowadzaj własnych wysnutych teorii . Mimo że Ad$ przegina czasem ze stawkami to z reguły polskie PP

a)płacą jeszcze mniej za klika(nie chce się wierzyć ale to prawda :)

b)gwarantują o wiele niższy CTR w porównaniu do Adsensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź pod uwagę to, iż np w ceneo i wielu innych programach płacą za kliknięcie ale tylko użytkownika unikalnego( od kliknięcia musi minąć 30 dni, żeby użytkownik ten był unikalny i żebyś Ty miał z niego kasę za kliknięcie:). Zawsze możesz mieć google i ceneo. Sam zobaczyć jak będzie z płatnościami

a) Jak dopasować najlepiej reklamy żeby ludzie klikali? Gry? Telefony komórkowe? :)

Zobacz w kupujemy.pl, tam w programie partnerskim z tego co kiedyś patrzyłem możesz sobie ustanowić swój baner czyli np kategoria gry i telefony komputerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w ceneo zarobiłbym 4,30zł.

Nie wprowadzaj własnych wysnutych teorii . Mimo że Ad$ przegina czasem ze stawkami to z reguły polskie PP

a)płacą jeszcze mniej za klika(nie chce się wierzyć ale to prawda ;)

b)gwarantują o wiele niższy CTR w porównaniu do Adsensa.

Piszę teoretycznie, ponieważ nie wiadomo czy uzyskałbym te 43 kliknięcia ( w końcu google adsense to reklama kontekstowa ).

Dlatego napisałem teoretycznie. Ale może miał ktoś Adsense i ceneo jednocześnie. Ile mieliście kliknięć w AdSense, a ile w ceneo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z reguły polskie PP

a)płacą jeszcze mniej za klika(nie chce się wierzyć ale to prawda :D

b)gwarantują o wiele niższy CTR w porównaniu do Adsensa.

Prawda, przykłady z Afilo:

e-lek PLN 0.03/ unikalny klik

Tymark kapsel PLN 0.02/ unikalny klik

sporo jest po 4-5 groszy za klik

albo to:

wybierasz-wygrywasz PLN 0.70/ lead

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z reguły polskie PP

a)płacą jeszcze mniej za klika(nie chce się wierzyć ale to prawda :)

b)gwarantują o wiele niższy CTR w porównaniu do Adsensa.

Prawda, przykłady z Afilo:

e-lek PLN 0.03/ unikalny klik

Tymark kapsel PLN 0.02/ unikalny klik

sporo jest po 4-5 groszy za klik

albo to:

wybierasz-wygrywasz PLN 0.70/ lead

dokladnie, moim zdaniem polski klik nie jest oplacalny jeli chodzi o stawki (wczoraj np miałem w adsense 0,67 gr za klik)

czyli potrzeba by mi było az 6 osób które by kliknęły ceneo z programów partnerskich.

Co innego ze jesli prowadzimy strone o sprzecie to wiecej osob bedzie klikac na PP ceneo niz w adsense. Przynajmniej w teorii

ciekawa strona o tematyce - programy partnerskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności