Skocz do zawartości

Prowadzenie bloga, a sprzedaż linków


Szemron

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pomysł nie jest ani nowy, ani oryginalny, ale chciałem się dowiedzieć, czy warto w to inwestować czas i pieniądze. Reklamy Google AdSense, różnego rodzaju programy partnerskie i nawet banery z sieci reklamowych się dla mnie nie sprawdziły. Przychody z tych źródeł były zawsze dużo poniżej moich oczekiwań. Wiem, że da się za pomocą tych narzędzi osiągnąć porządny dochód, ale widocznie mi to nie wyszło, bo coś robiłem źle.

Jedyne, co niegdyś przynosiło jakieś sensowne zyski, to była sprzedaż linków w stopce. A po jakimś czasie ludzie porezygnowali. Powód był właściwie zawsze ten sam: nie było efektów, bo moja strona ze stroną linkowaną nie była powiązana tematycznie.

Pomyślałem sobie jednak, że należałoby dalej pociągnąć tę sprzedaż linków, ale zadbać o to, by moje serwisy były tematycznie atrakcyjne. Nie orientuję się jednak od pewnego czasu jak wygląda 'rynek' sprzedaży linków w stopce. Wydaje mi się, że potrafię pisać artykuły, które nie tylko będą 'zapełniaczem' site, ale również zainteresują czytelników, a dzięki wyborowi tematów i linkowania long tail może ściągnę do siebie spore grono internautów, a nie tylko roboty indeksujące.

Jeśli chodzi o tematykę, to mogę stworzyć porządne blogi: finansowe, turystyczne, komputerowe, rozwoju osobistego, a nawet medyczne. Oczywiście nie będą to super eksperckie teksty, ale takie z perspektywy konsumenta produktów finansowych, turysty, niedzielnego informatyka i lekarza-amatora :)

I teraz moje pytanie: czy ludzie z branży SEO są jeszcze zainteresowani kupowaniem linków na dobrych serwisach tematycznych? Wykładacie na to pieniądze, czy wolicie zainwestować we własne zaplecze i stawiacie te serwisy sami, nawet jeśli wymaga to większych nakładów czasowych i finansowych? Pytam się bo nie chcę poświecić na to wielu tygodni po to, by się potem okazało, że zostałem na lodzie.

Za odpowiedzi dziękuję.

P.S. No i oczywiście próbowałbym również sprzedawać miejsce na reklamę graficzną, nie tylko same linki.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

A testowałeś Adkontekst Intertext? Forma ta cieszy się dużą popularnością zarówno wśród reklamodawców (którym pomaga docierać skutecznie do nowych klientów) jak i wydawców (którym gwarantuje satysfakcjonujące przychody).

Średni CTR tej formy w sieci wynosi 1% (czyli około 10 kliknieć na 1000 odsłon serwisu).

Warto podkreślić, że jest to przychód w pełni DODATKOWY, ponieważ nie wymaga ograniczenia emisji reklam z innych źródeł.

Informacje o Intertext znajdziesz na stronie.

Wystarczy się zarejestrować.

optymalizuj.adkontekst.pl - tu znajdziecie ciekawe porady i case studies dot. Adkontekst i ContentStream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

I teraz moje pytanie: czy ludzie z branży SEO są jeszcze zainteresowani kupowaniem linków na dobrych serwisach tematycznych?

....

tak oczywiście rynek sprzedaży linków ma sie dobrze

warunki jakie musisz spełnić to: nie ograniczać sie do jednej strony jednej tematyki , prowadzić 5 -10 serwisów , linki są chętnie kupowane ale pod warunkiem ze będziesz miał rzetelny serwis i prawdziwy PR5 , przy serwisach z dużym ruchem możesz też sprzedawać banery reklamowe

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności