Skocz do zawartości

złącze eSATA


Mich@ł

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z was ze złącza eSATA :>? Planuje zakupić sobie zewnętrzny dysk twardy i podczepić go właśnie pod eSATA tylko jestem ciekaw jak wykrywany jest dysk w komputrze, czy jako zwykły dysk czy też pamięć USB.

Chciałbym na takim dysku mieć również zainstalowanego windowsa tak aby po zbootowaniu zewnętrznego dysku można było uruchamiać z niego różne programy :kwasny: Próbował ktoś z was może tego typu rzeczy :)?

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięć USB.

A to jakim cudem wymyśliłeś? :kwasny:

Wracając do tematu, polecam eSATA dysk jest wykrywany jako dysk :)

Również prędkość takiego dysku jest 2-4x większa niż poprzez USB.

Tani hosting - GlowaNET.pl | Hosting na Litespeed | PHP 5.2 | MySQL 5.1

Pakiety już od 22zł rocznie! Hosting SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słówka :) Chodziło mi o wykrywanie jako pendrive :) Obecnie tak mi wykrywa stary dysk podłączony poprzez USB.

Czyli teoretycznie na taki zewnętrzny dysk można wgrać system operacyjny bez jakiś większych problemów :kwasny: [instalacja taka sama jak na zwykły dysk wew]?

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na USB też możesz wgrać system bez większych problemów. Większość płyt głównych czyta USB z FAT32.

Instalacja na eSATA taka sama, chociaż jak masz starszą kopię Windows na CD konieczne może być dogranie do niej sterowników SATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkr, na USB niestety nie jest tak prosto zainstalowac system windows. Trzeba przerabiać płytę instalacyjna.

Dlatego też jestem ciekaw jak instalacja windowsa wygląda na dyskach podpiętych pod eSATA.

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności