Skocz do zawartości

Programista czy grafik


kpati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczelam sie interesowac tworzeniem stron internetowych i mam kilka pytan:

1. Czy Waszym zdaniem mozna byc grafikiem i programista- bo gdzies przeczytalam ze powinno sie wybrac albo byc grafikiem albo programista.

2.Czego latwiej sie nauczyc grafiki czy programowania

3. Czy male firmy tworzace strony www maja grafika i programiste osobno czy w wiekszosci to jedna osoba ktora robi strone www czy sklep internetowy od poczatku do konca sama.

:kwasny::):)

wesele-planujesz wesele lub jesteś firmą z branży to coś dla Ciebie

e jewellery biżuteria na każdą okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ech, za bardzo kombinujesz. Zadaj sobie podstawowe pytanie - co Cię bardziej kręci? Czy masz talent artystyczny, jeśli chcesz zostać grafikiem? A może lubisz gapić się w linijki kodu i ślęczeć nad monitorem tworząc programy, skrypty, strony? Moim zdaniem lepiej zarabiać trochę mniej, ale robić to, co się lubi... Więc zarobki nie grają tu dobrej roli. Jeśli będziesz dobrym grafikiem czy dobrym programistą o kasę nie będziesz się musiał martwić - ale nie będziesz dobrym grafikiem/programistą jeśli nie będziesz miał smykałki do tego co robisz. To chyba tyle :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to zależy od człowieka

5) tego się nie da nauczyć, to trzeba czuć

4) czytaj wyżej

6) jeszcze takiej nie widziałem, ale znając życie są (poszukaj na forum topicu "firmy webmasterskie w Polsce" :kwasny:)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego da się nauczyć, zacznij robić to i to, a za jakiś czas będziesz wiedział z czego masz większe pieniądze, więcej przyjemności i która z prac załatwi Ci zdjęcie na pudelek.pl

Tak chyba zrobie. Do tego dodam jeszcze pozycjonowanie i po czasie wyjdzie co moge robic i w czym dobrze sie czuje.

wesele-planujesz wesele lub jesteś firmą z branży to coś dla Ciebie

e jewellery biżuteria na każdą okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kto wiecej moze zarobic grafik czy programista

Może zarobić tyle samo- zależy od umiejętności i tego gdzie się wkręci :kwasny:

3. Ile zarabia przecietny programista

Zależy od doświadczenia, umiejętności, szefa, języka w którym piszesz. Ale kiedyś obiło mi się o uszy, że początkujący programista PHP(po stażu/praktyce) może dostać 2k na łapkę. Jeśli chodzi o freelance to ciężko powiedziec- pełen przekrój masz na zpn :)

4. Czy Waszym zdaniem mozna byc grafikiem i programista- bo gdzies przeczytalam ze powinno sie wybrac albo byc grafikiem albo programista.

Podobno można- jednak tak jak już napisali- lepiej bierz się za to, co Ci bardziej pasuje. Ja np. nigdy nie miałem drygu do grafiki, ale programowanie całkiem fajnie i mi się uczy i idzie jako takie.

5.Czego latwiej sie nauczyc grafiki czy programowania

W zależności od talentu- mi programowania.

6. Czy male firmy tworzace strony www maja grafika i programiste osobno czy w wiekszosci to jedna osoba ktora robi strone www czy sklep internetowy od poczatku do konca sama.

Ciężko powiedzieć- ale jakbym miał takiej firmie przekazać zlecenie to 10x bym się zastanowił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczelam sie interesowac tworzeniem stron internetowych i mam kilka pytan:

1. Kto wiecej moze zarobic grafik czy programista

2. Ile zarabia przecietny grafik

3. Ile zarabia przecietny programista

4. Czy Waszym zdaniem mozna byc grafikiem i programista- bo gdzies przeczytalam ze powinno sie wybrac albo byc grafikiem albo programista.

5.Czego latwiej sie nauczyc grafiki czy programowania

6. Czy male firmy tworzace strony www maja grafika i programiste osobno czy w wiekszosci to jedna osoba ktora robi strone www czy sklep internetowy od poczatku do konca sama.

;):P:)

1. To jakby pytanie, czy więcej zarabiają kierowcy amerykańckich czy japońskich samochodów. :)

4. Można, aczkolwiek taka osoba niegdy nie dorówna specjaliście w żadnej dziedzinie.

5. Tu ja bym powiedział, że grafiki. (edit: jest trudniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Też myślę, że jednak grafika jest łatwiejsza do nauczenia się, przynajmniej w PSie, bo ten bardzo automatyczny jest (tylko trzeba mieć te 3k na zakup). Choć osobiście będę mógł już niedługo się przekonać, bo właśnie biorę się za programowanie i zobaczymy czy uda mi się być i grafikiem i programistom jednocześnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Też myślę, że jednak grafika jest łatwiejsza do nauczenia się, przynajmniej w PSie, bo ten bardzo automatyczny jest (tylko trzeba mieć te 3k na zakup).

o czym Wy mówicie? Co ma wspólnego umiejętność obsługi w miarę intuicyjnego programu z byciem grafikiem ?.

To tak jakby napisać, że nauczyłem się dłuto trzymać się w ręce, więc będę robił piękne rzeźby ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Też myślę, że jednak grafika jest łatwiejsza do nauczenia się, przynajmniej w PSie, bo ten bardzo automatyczny jest (tylko trzeba mieć te 3k na zakup). Choć osobiście będę mógł już niedługo się przekonać, bo właśnie biorę się za programowanie i zobaczymy czy uda mi się być i grafikiem i programistom jednocześnie. :P

Mnie chodziło o to, że jednak grafiki nauczyć się ciężej. ...

W tym co piszesz trochę racji jest. To trochę tak, jakby ktoś obsługujący CMS nazywał siebie programistom/ą(?), bo zrobił taki, a właściwie to TAKI serwis na CMS-ie. ;) 

Ja tam podziwiam bardziej grafików pracujących w Ilustratorze niż w Photoshopie. No, ale offtop się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności