Skocz do zawartości

Programista czy grafik


kpati

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby być naprawdę dobrym grafikiem trzeba mieć talent. Obsługi PSa może nauczyć się każdy, ale jeśli nie masz talentu nie będziesz w stanie przelać dokładnie swojego pomysłu na ekran. Jest wiele grafików, ale Grafików to już bardzo mało. Dlatego jak ktoś mówi, że photoshop jest łatwy to mi się chce śmiać i płakać jednocześnie.

Może nie doczytałem wszystkiego, ale ile masz w ogóle lat? Jak tam oceny z plastyki? ;) Czy lubisz rysować i potrafisz to robić. Czy jesteś w stanie narysować coś z tzw palca?

Tak samo z programistami, podstaw może nauczyć się każdy, ale skoro chcesz zarabiać, musiałbyś być lepszy, więc jak idzie Ci z matematyką i fizyką? Czy lubisz rozwiązywać zagadki logiczne itd.

Jeden będzie wolał grafikę, drugi programowanie. Ja osobiście wolę to drugie, ale staram się też pracować nad grafiką.

Wybierz zawód, w którym będziesz czuł się dobrze, którego wykonywanie będzie sprawiało Ci przyjemność i w którym będziesz NAJLEPSZY. Niekoniecznie musi być to któreś z tych dwóch.

nota bene jeśli ktoś jest dobry z obu tych dziedzin i ma taki komfort, że może wybierać, to ja zazdroszczę mu geniuszu.

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.

Zaczelam sie interesowac tworzeniem stron internetowych i mam kilka pytan:

1. Kto wiecej moze zarobic grafik czy programista

2. Ile zarabia przecietny grafik

3. Ile zarabia przecietny programista

4. Czy Waszym zdaniem mozna byc grafikiem i programista- bo gdzies przeczytalam ze powinno sie wybrac albo byc grafikiem albo programista.

5.Czego latwiej sie nauczyc grafiki czy programowania

6. Czy male firmy tworzace strony www maja grafika i programiste osobno czy w wiekszosci to jedna osoba ktora robi strone www czy sklep internetowy od poczatku do konca sama.

;):P:)

Ad 1) Tajemnica służbowa

Ad 2) Jak wyżej

Ad 3) Patrz punkt 1, a z reszta dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają

Ad 4) Można ale większość ludzi Ci powie ze lepiej nie ciągnąć wiele srok za ogon. Co jest raczej dobrym podejściem. Na pewno sa ludzie którzy sa obdarowani talentami wieloma i pielęgnowali je przez lata ze oba sa na wysokim poziomie :)

Ad 5) Programowania nigdy nie można sie nauczyć bo wszystko płynie, jedne języki programowania wymierają inne sie pojawiaja na ich miejsce.A przecież programowanie czy rysowanie to nie opanowanie narzędzia tylko doświadczenie i predyspozycje do danego przedmiotu.

Ad 6) Zależy jaka firma.

A ogólnie to robił bym to co mnie pasjonuje i starał bym sie aby przynosiło Ci to zadowalający dochód ;)

Grafik to nie człowiek który opanował Gimpa i zna wszystkie opcje w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy male firmy tworzace strony www maja grafika i programiste osobno czy w wiekszosci to jedna osoba ktora robi strone www czy sklep internetowy od poczatku do konca sama.

małe firmy z reguły zatrudniają na początku pracowników na umowę zlecenie/ o dzieło i są to z reguły różne osoby.

Ja nie jestem firmą a korzystam z usług programisty (różne języki), kodera xHTML/CSS no i rzecz jasna grafika od layoutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

[Jak tam oceny z plastyki? :D Czy lubisz rysować i potrafisz to robić.

Z plastyka nie mialam nigdy problemow ale jakiegos super talentu w rysowaniu nie mam.

cytat

Tak samo z programistami, podstaw może nauczyć się każdy, ale skoro chcesz zarabiać, musiałbyś być lepszy, więc jak idzie Ci z matematyką i fizyką? Czy lubisz rozwiązywać zagadki logiczne itd.

Z matematyki na swiadectwie maturalnym mialam piatke

wesele-planujesz wesele lub jesteś firmą z branży to coś dla Ciebie

e jewellery biżuteria na każdą okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=f5RsG2Oiw6k

Musisz odpowiedzieć sobie na jedno za@@@iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

/Laska "Chłopaki nie płaczą" /

na moje oko to nie nadajesz się ani na jedno ani na drugie. 3 pytania na 6 są o kasę.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=f5RsG2Oiw6k

Musisz odpowiedzieć sobie na jedno za@@@iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

/Laska "Chłopaki nie płaczą" /

cyt. 2 "mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusie oszukasz, ale zycia nie oszukasz

każdy musi się wypróżniać - król sedesów ;)"

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś obiło mi się o uszy, że początkujący programista PHP(po stażu/praktyce) może dostać 2k na łapkę. Jeśli chodzi o freelance to ciężko powiedziec- pełen przekrój masz na zpn

Jeśli chodzi o freelance w PL to ja bym się za to nie brał. Zwykle marnie płacą i klienci niepoważni.

Co do zarobków - nie napalaj się. Zanim cokolwiek zarobisz to ładnych "kilka" lat nauki przed tobą. To nie jest tak, że nauczysz się "obsługiwać" łopatę i już możesz pracować. Tak to jest aluzja do "prostej obsługi photoshopa". Klawiaturę też się prosto obsługuje, więc może jednak... programista :D

W kwestii samego wyboru - równie dobrze mógłbyś się zastanawiać czy będziesz dobrym fizykiem czy pisarzem a odpowiedź jest prosta. Ile masz w domu książek o grafice czy książek o programowaniu, ile prac narysowałeś. Jeśli ani jednej - a pytasz nas "kto więcej zarobi" - to żadne z dwóch cię nie interesuje. Więc ani jedno ani drugie nie jest dla ciebie, bo raczej nikt kto przy wyborze będzie się kierował kasą nie będzie dobry w tym co robi.

Oceny to też dziwne kryterium. Jeśli ktoś ma dobre oceny - to jest dobry w zakuwaniu na pamięć. Cały materiał aż do szkoły wyższej to oderwana od rzeczywistości teoria nie mająca żadnego zastosowania. Jedyne co po ukończeniu szkoły średniej potrafi piątkowy uczeń - to recytowanie wzorów i książek z pamięci. Perspektywa zatrudnienia czy zawód - żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem grafikiem - w zasadzie jestem - dyplomowanym, rzuciłem to w cholerę. Marna kasa, dużo męczarni itp - ale to moja opinia, to co wg mnie było męczące i nieopłacalne dla kogoś innego może być super - ja się w każdym razie wykończyłem psychicznie i wypaliłem :D

Co do programowania - php jest podobnie jak z grafiką, ale dziwi mnie ogromna, gigantyczna przepaść między programowaniem php a java - domyślam się, że java jest wiele trudniejsza ale znam kilku programistów java i każdy z nich dostaje powyżej 10k miesięcznie... ale są naprawdę nieźli i pracują w dużych, poważnych korporacjach, bankach itp :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie bardzo ładne lampy tiffaniego i witraże

robie ładną bizuterie

potrafie łowic ryby

robię filmy/klipy

potrafię pisac bzdury

na 800 m trafiam z SWD Dragunowa w jabłko

narysuje ludzika

mam licencje spawacza/elektryka/dźwigowego

potrafię kosić kosą i obsługuje kosiarke elektryczną

Pomóżcie co sie bardziej opłaca : byc jubilerem, grafikiem, rolnikiem, rybakiem, killerem, scenarzysta, reżyserem, jubilerem czy prezydentem ?? :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na prezydenta :D:)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności