Skocz do zawartości

Odzyskiwanie danych z płyt CDR


Inco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilkanaście płyt CDR z backupami nagranych jakieś 5-6 lat temu, ostatnio potrzebowałem coś z nich zgrać, zdziwiłem się bo mimo odczytania katalogu płyty, przy próbie kopiowania plików w okolicach 80% pasek postępu się zatrzymuję !!! Płyty nie są w żaden sposób uszkodzone, nie mają nawet małej ryski na powierzchni płyty. Próbowałem je odczytywać przy pomocy różnych programów do odzyskiwania danych ale wszystko kończyło się niepowodzeniem, próbowałem zwalniać obroty DVD-romu(dane które nie chcą się odczytać są zapisane na brzegu płyty), używałem różnych czytników i nic. Danę nie są jakieś newralgiczne, ale ich odzyskanie zaoszczędzi mi trochę czasu. Na płytach znajdują się pliki AVI-DV, czy ktoś zna jakiś sposób na odczytanie takich płyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie płyty CD mogą wytrzymać 100 lat, jednak te 5-6 lat mogło zrobić coś złego warstwie zapisywalnej, bo skoro nie ma rys to innej możliwości nie widzę.

Tani hosting - GlowaNET.pl | Hosting na Litespeed | PHP 5.2 | MySQL 5.1

Pakiety już od 22zł rocznie! Hosting SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są płyty , z czasem zanika na nich informacja szczególnie jak sa przechowywane w złych warunkach.

Rozwiązaniem w takim przypadku dla filmów jest "bad copy pro" czy coś podobnego ale dotyczy to tylko danych w których utrata paru kilo w pliku nie jest newralgiczna (filmy, mp3 itp). Systemy operacyjne domyślnie kopiują wszystko albo nic jak sa błędy, wiec trzeba szukać programu który czyta plik sektor po sektorze i jak sa bledy to wypełnia brakujące dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, kopiowałem już bez względu na błędy ale uszkodzenie 20% pliku to dla mnie prawie to samo jak by w ogóle nie był, zresztą takie kopiowanie trwa godzinami. Nic będę musiała te danę odtworzyć z innego źródła !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, ze tego zagwarantowac Ci nie moge.

Jakis czas temu, gdy mialem taka potrzebe, odzyskalem tym programem znaczna wiekszosc danych z uszkodzonych plyt, gdzie nie radzily sobie inne programy. Plyty tragiczne, rysy, przetarcia, dane jako nadpalone.

Zanim podejmiesz decyzje kupic lub nie, postaraj sie skolowac najlepiej stara nagrywarke z max x4, x8 i

sprawdz jeszcze raz bezplatne programy. Stare nagrywarki maja to do siebie, ze lepiej czytaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szybko zrobić wirtualny klon płyty za pomocą alcohola120%, zamontuj płytkę w tym samym alcoholu i odpal bad copy pro, ja tak robiłem, wtedy jest szybko, jak masz czas to raczej bezpośrednio z płyty lecieć bad copy pro, wtedy sie wiecej odzyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności