Skocz do zawartości

Linki w stopce


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Linki w stopkach są naturalnymi linkami
Raczej rzadko są naturalnymi linkami.

Bogdan, i tutaj ośmielam się wątpić. My - pozycjonerzy, mamy spaczony sposób postrzegania internetu. Ilu Waszych znajomych-laików, po otwarciu strony odruchowo przechodzi do stopki i sprawdza jakie SWL-e są wpięte? To co w szczególności przykuwa naszą uwagę (tych parę stron wpiętych w SWL-e), to tylko wycinek ogromnej sieci. Wycinek, a nie połowa. Tort jest jeszcze duży. :-)

Tylko to nadal nie zmienia faktu, że niektóre linki wyglądają na naturalne, a inne nie (np. te stopkowe albo zupełnie oderwane od tematyki strony). I właśnie na tym, na jaki dany link wygląda, wszystko się opiera.

I gdzie się schował white-seowiec? Czy my dyskutujemy o tym które linki są naturalne a które nie, czy też o tym, kiedy poziom hipokryzji niebezpiecznie zbliża się do nieprzekraczalnej granicy?

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki w stopkach są naturalnymi linkami

Raczej rzadko są naturalnymi linkami.

jeżeli czegoś nie widzisz nie znaczy że tego nie ma

https://www.hotele.pl/

https://www.money.pl/

https://www.gratka.pl/

https://www.gazeta.pl/0,0.html

https://www.muratordom.pl/

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I gdzie się schował white-seowiec?"

A oświecisz mnie, kto tu jest white-seowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odwróć sytuację ilu nie pozycjonerów szuka ciekawego odnośnika w stopce? Bo internet jest też chyba dla nich?

Pierwszy przykład z brzegu.

Chcę odnowić swoją stronę. Przypadkowo wchodzę na stronę o świetnym layoucie, cudownej kresce - chciałbym właśnie taką mieć. Pierwsze co robię, przechodzę do stopki by dowiedzieć się kto to cudo stworzył. Klikam w link i kupuję usługę.

Wchodzę na stronę o czymkolwiek z G. #1, a nie mogę się wbić do #1. Przechodzę do stopki i widzę link "pozycjonowanie" do firmy, która to zrobiła.

Szukam programisty cms-a, a przypadkiem na taki trafiłem. Sprawdzam ze stopki, kto wykonał stronę.

Grupa firm partnerskich świadczących usługi dla grupy docelowej ma "partnerów" w stopce. Kupiłem już w jednej z firm buty, sprawdzam w polecanych logosach, czy któraś z firm nie sprzedaje sznurówek.

Wchodzę pierwszy raz na onetowskiego bloga, też bym takiego sobie zrobił. Przechodzę do stopki, gdzie znajduje się link "załóż bloga".

Przykłady mogę mnożyć.

Gdzieś w bezmiarze pajęczej sieci, znajduje się taki marginalny ułamek stron swl-owych, w których stopkach znajdują się automatycznie wygenerowane linki.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jężu a skąd ten nie pozycjoner wie gdzie i czego ma szukać? A po za tym to raczej nie są masowe sytuacje. Internauta szuka czegoś co go interesuje, czasem jest to budowa strony internetowej. A tak zastanawiałeś ilu internautów ma strony internetowe, chodzi o % ? Gdy je ma to wtedy może szukać pozycjonera, programisty itd.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady mogę mnożyć.
W tym przypadku całkowicie się zgadzam z bogdansenator`em, ludzi przeglądających stopki jest bardzo mały procent o ile nie promil wszystkich internautów.

Moje zdanie na temat linków w stopkach: wstawiajcie sobie te linki gdzie chcecie tylko nie oczekujcie po nich mocy pod względem pozycjonowania lub marketingu :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że nie wiem, jaka procentowa ilość Internautów publikuje swoje strony (choćby na serwisach web 2.0)? Czy ktoś ma takie statystyki?

Bogdan, zadajesz bardzo ogólne pytanie. Ten laik będzie szukał w różny sposób w zależności od tego, czego poszukuje. Część będzie przeszukiwać artykuły, z roku na rok coraz to więcej osób uczy się w wyszukiwarkach szukać długoogonowo, jeszcze inni będą przeglądać niezmienne elementy, ci lojalni także sprawdzą elementy jakie zmieniają się w czasie. Pierwszy z brzegu przykład - założę się, że niemal każda osoba codziennie wchodząca na PiO, zauważy nowy banner po prawej, albo nowy link w "Przyjaciołach" i raz z ciekawości kliknie aby zobaczyć co pod nim się kryje. Analogicznie jest z innymi nieseowymi społecznościami. I spójrz teraz na kod - linki są na samym dole, tuż przed faktyczną stopką.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku całkowicie się zgadzam z bogdansenator`em, ludzi przeglądających stopki jest bardzo mały procent o ile nie promil wszystkich internautów.

...

ja bardzo chętnie dam w każdą stopkę jaką moge dać łacznie z sklepem Bogusia swój znaczek może być w JS z trzema nofollow taki malusi

xann.gif

w końcu przecież tak znikomy procent to widzi ze prawie jest to nie widoczne , czy zatem są chętni ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link w stopce z reguły jest tak dla mnie naturalny replika piramidy Cheopsa w Katowicach. Można ją tam postawić ale czy z tego powodu stanie się w tym mieście obiektem naturalnym?

ja bardzo chętnie dam w każdą stopkę jaką moge dać łacznie z sklepem Bogusia swój znaczek może być w JS z trzema nofollow taki malusi

Xann mówimy o tym czy link w stopce to miejsce naturalne dla niego a nie czy ma jakąś moc.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności