Skocz do zawartości

DDos! Jak sobie z nim poradzić?


Maska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy, słyszałem że u Was mogę dostać pomocną radę jakiej potrzebuję. Stworzyłem stronę, która moim zdaniem resztę o tej tematyce bije na głowę. Gdy konkurencja się o niej dowiedziała zaczęli najpierw mi spamować gdzie się da, później wyzwiska na maila a teraz grożą mi atakiem ddos. Transferu miesięcznie już mi nie starcza nawet po powiększeniu go pięciokrotnie. Z pewnością stałem się ofiarą jakiegoś ataku. Czy to DDos lub Dos? Jak się przed nim obronić?

Na początku zamontowałęm skrypt który zbierał adresy ip do bazy przy każdym wejściu na stronę, każdego użytkownika. Po dwóch dniach zgrupowałem je i na pierwszym miejscu najwięcej wejść miało IP google a na drugim moje. :) Przypuszczam, że ktoś pobiera sam obrazek Curlem, albo wejścia następują z wielu bardzo różnych adresów. Zabezpieczenie przed hotlinkowaniem gifów nie pomogło. Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zamontowałęm skrypt który zbierał adresy ip do bazy przy każdym wejściu na stronę, każdego użytkownika. Po dwóch dniach zgrupowałem je i na pierwszym miejscu najwięcej wejść miało IP google a na drugim moje.
Wiec skąd wniosek, że masz atak DDos skoro najwięcej jest wejść z twojego IP i google :)

Widocznie google boot upodobał sobie twój serwis do szybkiej indeksacji :P. Tak na marginesie to atak DDOS polega na czymś całkiem innym "Atak DDoS jest odmianą ataku DoS polegającą na jednoczesnym atakowaniu ofiary z wielu miejsc. ( czytaj IP)"

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec skąd wniosek, że masz atak DDos skoro najwięcej jest wejść z twojego IP i google

Statystyki podpięte pod witrynę nic nie dadzą, jeśli ktoś "je" transfer to trzeba sprawdzić statystyki plików w logach.

Czy mi się wydaje, czy wszystko to jest karalne?

Pewnie jest, jak jesteś dużą firmą, masz kasę na "sądy" i prawników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDos! Jak sobie z nim poradzić?

Na początek podaj adres url strony konkurencji i treść maili, GG itp.

Jeżeli nie ograniczą się tylko do pogróżek, daj znać na forum PiO.

Można zorganizować coś na wzór WYKOP POWER.

Jak to mówią, w kupie siła.

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy wszystko to jest karalne?

Pewnie jest, jak jesteś dużą firmą, masz kasę na "sądy" i prawników.

Niekoniecznie, wystarczy złożyć wniosek do prokuratury, a ona powinna już się zająć ściganiem w sprawie pogróżek.

https://www.grupy.egospodarka.pl/Pogrozki-c...t,102679,8.html

Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

https://www.forum.prawnikow.pl/29814.htm

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz DirectAdmin'a ? Tam możesz sprawdzić, co dokładnie zjadło najwięcej transfery, tj. jaki plik.

Mam direct admina. Gdzie to sprawdzić bo nie mogę znaleźć?

Wiec skąd wniosek, że masz atak DDos skoro najwięcej jest wejść z twojego IP i google

Statystyki podpięte pod witrynę nic nie dadzą, jeśli ktoś "je" transfer to trzeba sprawdzić statystyki plików w logach

gdzie sa te logi?

myślicie, czy przeniesienie plików graficznych na jakiś hosting typu imageshack pomoże w rozwiązaniu problemów ?

dzięki za wsze odpowiedzi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam direct admina. Gdzie to sprawdzić bo nie mogę znaleźć?

2. gdzie sa te logi?

3. myślicie, czy przeniesienie plików graficznych na jakiś hosting typu imageshack pomoże w rozwiązaniu problemów ?

1. Wchodzisz do DA => na pierwszej stronie wybierasz domenę => Statystyki / Logi serwisu => w "Domain Webalizer Stats" masz wszystkie interesujące się statystyki.

2. j/w, ale bez ostatniego kroku. W zakładce Statystyki / Logi serwisu masz błedy i logi apache.

3. Nie jest to dobre rozwiązanie, bardzo stracisz na czasie ładowania strony. Najlepiej zbanuj uciążliwe ip.

Darmowy, internetowy kurs szybkiego czytania - szybkie czytanie. Przetestuj tą innowacyjną metodę i zobacz jak bardzo polepszą się Twoje efekty w nauce i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie plikow na inny serwer nic nie da, bo on moze wykorzystac kazdy plik np. mala ikonke na forum lub stronie. Przeniesienie wszystkiego jest wiec praktycznie niemozlwie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności