Skocz do zawartości

Ban w Google ?


zebol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hej

a co można sądzić o domenie, która zniknęła z indeksu, ale nadal prowadzą do niej wszystkie linki i zaindeksowane są podstrony ?

domena ma ze trzy lata; zniknęła dziś

czy może mi ktoś podać dokładny adres mail, pod który trzeba ewentualnie napisać do google?

bo szukałem i się zagubiłem w informacjach u nich

dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się............?

Po 7-miesiącach Gogglarka się zlitowała i przywrócili moją domenę wraz z subdomenami do indexu.

Co prawda Pr=0 [spadek z Pr=5] ale niektóre subdomeny są nieźle zaindexowane.

Wysłałem ponad 30 - maili.

Za ostatnim razem napisałem że kupiłem domenę i nie mogę jej dodac do indexu - Why?????

I po 7- dniach od listu - domena ląduje z powrotem. Przypadek ? Czy mieli dosyć już mojej interwencji.

Mam nadzieje że podobne [bezsensowne] bany nie będą rozdawane w przyszłości.

Nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi dlaczego strona wyleciała z indexu.

Zawsze dostawałem podobna odp: "Sprawdzamy to itd....." : "Zajmą się tym nasi technicy " i inne farmazony.

I OT: Tyle na temat który zapoczątkowałem w lipcu.

Domena dostała Bana w Lipcu - 27.07.2005 - 16.02.2006

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info Zebol

jakieś dziwne rzeczy się dzieją w google

przez dwa dni nie było domeny w indeksie; teraz wróciła, ale nie pokazuje się w wynikach na jakiekolwiek słowo, wiec nie sandbox; czyli jest, ale jej nie ma; linki są, site jest

więc na razie jeszcze nie piszę do nich; coś tam się chrzani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiał się ktoś nad tym że np. jak dostałem Bana i nie będę nic wysyłał to czy jest w ogóle możliwość aby taka domena wyszła z tego. A jak tak to po jakim czasie?

Ciekawe też czy za te wszystkie bany odpowiedzialny jest człowiek czy jest to rozpoznawane przez robota automatycznie. (nie mówię tu sam raporcie) Bo np. nie wiem dostałem bana za ogromna ilość subdomen. To w takim razie jak jest ban to z kąt może robot wiedzieć czy czasami już wszystko na domenie nie jest poukładane, np. wszystkie subdomeny usunięte i domena jest już czysta, jak robot po niej nie chodzi?

Wydaje mi się ze za to wszystko jest ktoś odpowiedzialny i w większości przypadkach ban jest za spam raport niż automatyczne wykrycie. Dlatego nigdy nie piszą z jakich przyczyn był ban bo nie maja takich informacji, jak by było to automatycznie wykryte to takie informacje musieli by mieć bo na tej podstawie robot by odbanował domenę jeśli by były spełnione te kryteria(bana). I na pewno to nie trwało by tyle czasu robot dużo szybciej by w tedy wykrył oczyszczenie domeny ze spamu. A tak to ktoś musi sprawdzić i zatwierdzić dlatego tak długo to trwa.

Ot takie refleksje które cały czas chodzą mi po głowie.

To są moje spostrzeżenia i nie musza być do końca prawdzie ale przypuszczam że tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanawiał się ktoś nad tym że np. jak dostałem Bana i nie będę nic wysyłał to czy jest w ogóle możliwość aby taka domena wyszła z tego. A jak tak to po jakim czasie?

Oczywiście że się nad tym zastanawiałem wiele razy.

Moja interwencja na początku była bardzo znikoma, może 3-4-maile miesięcznie.

Sprawę zmieniła rozmowa na GG: z gościem który ma domenę zbanowaną już 2-Lata .

Spytałem się, dlaczego nie pisał do googlarki ? o odbanowanie strony.

Powiedział mi że nie ma zamiaru, gdyż i tak mu na tym nie zależy.

Bo większość stron korzysta i tak z jego wyszukiwarki [temat pewnej szukarki komercyjnej był poruszany na tym forum]

Zdesperowany odpowiedzią postanowiłem do nich napisać kolejny raz, tym razem zupełnie w inny sposób.

I po kilkunastu dniach strona wraca, przypadek ? - Sam nie wiem.

Lecz coś w tym jest gdyż napisałem podobny list i kolejna moja domena wróciła do indexu po 6-ciu miesiącach.

Więc warto czasami dopominać się w odpowiedni sposób googlarce.

Takie moje spostrzeżenia na dziś.

Ps. Strony które wracają z tego co zauważyłem trafiają na początek do sandboxa pod frazy, które wcześniej były pozycjonowane i zawierają site sprzed bana - czyli stare dane dotyczące cache.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wysłałem do google maila odnośnie zbanowanej domeny i otrzymałem następującą odpowiedź:

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za informację na temat domeny https://zbanowanadomena. Rozumiemy zaniepokojenie, dlatego też przekazaliśmy wiadomość naszym inżynierom w celu dokładnego zbadania problemu.

Dziękujemy za cierpliwość.

Pozdrawiamy,

Zespół Google

Co o tym myślicie?

Czy ktoś miał już podobną sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale co mozna im pisać skoro nie ma pewnego sposobu na to by sprawdzic czy domena jest zbanowana.Mnie nie ma ani w Yahoo ani w Google

moze ktos sprawdzic

www.danceandsing.com

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojej strony nie ma rzeczywiście nigdzie.

Ale 17 linków to nie sposób ci powiedzieć czy nie zindexowało czy była zbanowana jak kupwałeś

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawsza sprawa - z google wylaciały wszystkie subdomneny sxx.pl ! czyli setki kont klientow tej firmy.. w tym i moich kilka stron - co najgorsze takie na ktorych nie bylo ani duplicate ani dmoza :(

O szcęście że mówisz o sxx, bo ja mam tam 3 serwisy na których mi zależy, szybko należy sie przenieść na inną domenę. A jak usunąć rzeczy związane z tą pierwszą? Polecacie jakąś dobrą firmę hostingową?Jedni ludzie napisali mi że są w stanie wypozycjonować tą stronę w googlach i że nia dostała bana, bo kod jest wporządku. Tak twierdzą, a wy co sądzicie: oto ta strona https://www.cadillac58.sxx.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi sie dusza raduje :spam::D Odkad zakupilem domene w grudniu nie bylo mnie w Google, ban na 99% byl. napisalem 2 maila do Google, zlikwidowalem przyczyne bana (duplicate content) i dzis sprawdzam i juz strona glowna jest w indeksie ;):D Zawaliscie :D mam nadzieje ze reszta podstron juz wkrotce tez sie znajdzie w indeksie.

Pozdrawiam

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też wróciła po nie całym miesiącu bana. Dodam że ban był pełny w tym czasie nawęd wszystkie wpisy z directory.google.com usunęli. (I jego kopi) Dwa listy do google patrzę dzisiaj i jest :spam: .

Stosowałem się do zawartych porad w tym wątku.

Dzięki „zebol” za porady.

Pozdrawaim

Ps. Indeksacja strony znacznie spadła. Ze ok. 200k stron do 10k a kopie plików są z Lipiec 2005 i starsze jedynie kilka stron ma nowsze. Wszystkie pliki zachowały pagerank z przed update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności