Skocz do zawartości

Ban w Google ?


zebol

Rekomendowane odpowiedzi

No to znalazłem 1- powiązanie dotyczy strony:

www. spidermax.de

Zrówno moja domena jak i graffa widneje w wynikach wyszukiwania na tej stronie.

Idąc dalej znalazłem strony które dostały bana i również są w wynikach wyszukiwania.

np:

visualsoft.co.uk - zainstalowany dmoz

tutorials.bwdma.co.uk - jak wyżej

netz-tipp.de - jak wyżej

oxygen.ro - jak wyżej

Wszystkie strony posiadały wejścia ze spidermax.de i wszystkie mają dmozy.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale to są pierwsze spostrzeżenia.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Moje oststnie pytanie w tym temecie: czy taka domena to padlina i dac sobie spokoj?

Istnieją jeszcze inne wyszukiwarki dla których warto domenę trzymać.

Strona prędzej czy później i tak pojawi się w wynikach.

Czytałem na zagranicznych forach że strony które wyszły z Bana znalazły się całkiem na dobrych pozycjach zachowując cały swój arsenał + PR.

Więc z tego wynika że G: bierze cały czas taką stronę pod uwagę.

Można obecną sytuacje wykorzystać w celach testowych - więc i testuje.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmoz zostaw, obuduj contentem, strone zbanowana traktuj jak gdyby nigdy nic - o ile nie masz slusznego bana za perfidne praktyki  - dodawaj linki itd

I tak to zostawię - Linki dodaje cały czas.

Zmienił sie tylko ruch na stronie.

A dmoza dopieszczę....

Może to coś da bo na innej domenie mam Dmoza ładnie obudowanego i jakoś się czymie...

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że Ban nie rozszedł się jeszcze po wszystkich DC bo nadal mam wejścia z G: na frazy które dotyczą mojej strony.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jeszcze inne wyszukiwarki

Otóż to. W dodatku - better, a sytuacja jest tego dowodem...

Wielkie G, wrażliwe na niuanse, gotowe do reakcji na spamm-report i - generalnie - globalny strażnik czystości zasobów, lansuje/sugeruje w swoich zaleceniach dla webmasterów zasady web-bhp ze wskazaniem na treść o określonych walorach. I ściga nas po swoich indeksach, surowo karząc za duperele. Tymczasem, to samo Wielkie G utrzymuje na swoich serwerach obszerne indeksy stron typu "zobacz, jak twoja mama robi to z twoimi kolegami".

400 tysięcy stroniczek w tą czy w tamtą, to relatywnie niewielka strata, więc nie mam żalu, ale mam poważne zastrzeżenia dot. reguł gry. Jeżeli - jak twierdzicie - strzał poszedł po linii złego sąsiedztwa, to Wielkie G niczym nie różni się na dzisiaj od debilnego milicjanta z głębokiego PRL, schowanego za znakiem ograniczenia do 40 km, czatującego na prostej od horyzontu po horyzont na małe fiaty mknące z 43 na liczniku.

"złe sąsiedztwo" jest teorią (zawężam ją tu do najbardziej złego ze złych sądziedztw :P, ale skoro sobie wytykamy błędy... że też ban działa w jedną stronę :) ), która znajduje sporo potwierdzeń. Być może i tym razem. Utrzymywanie w indeksach gównianego kontekstu, który umożliwia dowalenie ze względu na linkowanie z takiego otoczenia - to śmieszne. Utrzymywanie mechanizmów umożliwiających wrednej konkurencji skuteczne działania - jest tyle śmieszne ile smutne. Zupełnie jak w polskim urzedzie skarbowym...

Pocieszam się widokiem indeksów innych domen ;) MSNbetter - nie ma gęby pełnej frazesów.

Z kwestii technicznych przychodzi mi do głowy tylko to, że te namierzone linki to dosyć stara historia. Wyprowadziłem się z DP niemal dwa miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden wątek odnośnie duplikatów  na https://www.webmasterworld.com/forum30/30530.htm i to co napisał GoogleGuy

Po przeczytaniu postow doszedlem do wniosku ze dostalem bana za duplikat. W zeszlym roku (brak doswiadczenia) zaparkowalem domene w glownym katalogu i na tym odpalilem nowa domene. Moja wina moja wina moja bardzo wielka wina .... czy G rozpatrzy moja reklamacje :)

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy błąd: panika i ucieczka.

dmoz zostaw, obuduj contentem, strone zbanowana traktuj jak gdyby nigdy nic - o ile nie masz slusznego bana za perfidne praktyki :) - dodawaj linki itd

Masz 1000% rację zero paniki wszystko zostawić "dzikie ruchy" to powazny bład!!!

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności