Skocz do zawartości

Ban w Google ?


zebol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Lecz z tego co wiem Link w ich Bazie znajdował się od Kwietnia.

Więc dopiero teraz Ban?

Ktoś na forum pisał (pneuma?), że z jego obserwacji wynika, że duplicate content jest odpalany raz na jakiś czas. Więc może właśnie ten czas nadszedł?

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak generalnie stosunkowo mała masacra jak na taki twór jak Google.

ale Google wszystko pooowoli robi więc rewolucji nie należało sie spodziewać. :)

Czekać nie krojic nie dotykać nie robić "dzikich ruchów"

Procesy są czesto częsciowe więc następne ofiary mogą się juz nie pojawić.

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesy są czesto częsciowe więc następne ofiary mogą się juz nie pojawić

cholera przez te procesy nieźle dostałem po kieszeni :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum pisał (pneuma?), że z jego obserwacji wynika, że duplicate content jest odpalany raz na jakiś czas. Więc może właśnie ten czas nadszedł?

Ok z tym się zgodzę.

Mam jeszcze starą domenę którą dawno temu pozycjonowałem,

a mianowicie novacash.webd.pl - przez jakiś czas posiadałem 2-ie identyczne domeny w indexie G: obie się pięknie indexowały. [Zaparkowane na tym samym serwerze]

Od 2-3 m/cy miałem przekierowanie z novacash.webd.pl na novacash.pl.

Stara domena do dzisiaj widnieje w indexie z PR=4 brak tylko strony głównej co jest oczywiste gdyż wskazywała na nową domenę która dostała B:

Postanowiłem wrócić do sytuacji z przed Bana.

Czyli wracam do starej domeny.

Dlaczego powrót do starej?

Sprawdzam różne teorie związane z banem.

Choćby te wymienione w tym Topicu.

A przede wszystkim znów będę w indexie.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może opisze swoje obserwacje dot. strony w moim podpisie (zyczenia), kiedys mialem glosowanie przez formularz, potem przerobilem glosowanie dla uproszczenia teraz glosuje sie klikajac w link z ocena (oczywiscie glosowan robotow nie zliczam - przynajmniej tych ktorych wykrywam), ale wracajac do tematu, po jakims czasie od zmiany poindeksowalo mi 5x wiecej stron niz faktycznie mam, tzn. zaindeksowalo mi wszystkie linki z glosowaniem.

Dodam jeszcze, że po głosowaniu strona odrobine się różni - mianowicie losowym życzeniem.

Kilka dni temu ilość zaindeksowanych stron spadła spowrotem pięciokrotnie, czyli zostały usunietę wszystkie podstrony z urlem głosowania - dee facto duplicate content.

Nie nazwałbym więc tego co google odpaliło banem, a czyszczeniem wyników. A zbieżność w czasie sugeruje że na 95% właśnie coś takiego nastąpiło - wyczyszczenie identycznych/prawie identycznych kopii stron z indexu google.

Pewnie nie jest to żadne odkrycie z mojej strony, ale google pewnie trzyma adresy z duplikatami, chociażby w celu nieindeksowania ich, inaczej mijały by się z celem akcje usuwania duplicate content, ponieważ kilka dni pozniej znowu były by indeksowane.

Pozostaje tylko pytanie jak długo dany url jest traktowany jako duplicate content?

Od akcji czyszczenia indexu do akcji czyszczenia, czy dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym więc tego co google odpaliło banem, a czyszczeniem wyników. A zbieżność w czasie sugeruje że na 95% właśnie coś takiego nastąpiło - wyczyszczenie identycznych/prawie identycznych kopii stron z indexu google.

nie masz racji, takie czyszczenie jak to nazywasz jest ciągle, ja mam strony gdzie robot dodaje produkty do koszyka i indeksuje produkt z koszykiem - po około 1-2 miesięcy taka strona jest usuwana z indeksu - i tak wkoło - więc stwierdzenie że

google pewnie trzyma adresy z duplikatami, chociażby w celu nieindeksowania ich

nie jest do zaakceptowania

poza tym synerway ma podobne strony gdzie widać taki efekt, ale chyba się nie przyjrzałeś

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w temacie udało mi sie z google załatwic sie napisalem maili po angolsku Smile zdjeli bana mojej domence (poprzedni własciciel byl niegrzeczny) po 4 miechach korespondecji Smile Dancing

Co żeś im napisał takiego że raczyli odpowiedzieć???

:shock:

A przeskakując do duplicate,

nie rozumiem tylko jednego, skoro ktoś miał 302 to kurcze,

jeśli moja strona w indeksi ebyła dłużej to czemu miałaby ona wylecieć a nie ta z przekierowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to wylatuje ta domena która ma mniej linków.

Nie jestem przekonany czy faktycznie ta domena wylatuje.

Posiadam starą domenę która była skierowana na nową i posiadała mniej linków niż nowa domena i zachowała swoją pozycje + PR, a nowa wyleciała.

----------------------------

Ps. Stwierdzam że G: obsługują istoty ziemskie, ponieważ dzisiaj otrzymałem pierwszy mail wysłany przez istoty rozumne.

W skrócie:

Wysłali sprawę "Bana" do inżynierów? celem wyjaśnienia sytuacji.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moge powiedziec, ze mi jedna domene tez wywalilo. Byl na niej dmoz, juz od dwoch lat i moze to dlatego. Zadnych innych rzeczy raczej nie bylo, ktore moglyby spowodowac bana.

z tego co się orientuje to wylatuje ta domena która ma mniej linków.

Nie ma reguly na to, ktora strona wylatuje. W patencie jest napisanych kilka opcji, ale zadna z nich nie jest iloscia linkow.

Wysłali sprawę "Bana" do inżynierów? celem wyjaśnienia sytuacji.

Moja tez, ale na duzo bym nie liczyl, przynajmniej w jakims szybkim czasie. Trzeba robic nowe strony i to w taki sposob, zeby podobienstwa w kodzie do poprzednich nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności