Skocz do zawartości

Dobre zaplecze do sprzedania


youngdee

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie rynek pisania artykułów nie jest jeszcze ustabilizowany, sądzę - że ten rynek w głównej mierze opanują uczniowie / studenci i raczej ceny pospadają... tak, że 40zł za dobrą stronę z jakiś czas będzie przeszłością i spadnie to. Choć mogę się mylić.

Wiesz co wraz ze spadkiem ceny wiąże się również spadek jakości. Ja już widziałem

a)artykuły po 4złoty- w porządku ładnie :)

b)artykuły po 3złoty-sam za tyle swego czasu pisałem było okej żadnych zastrzeżeń nawet parę pochwał wpadło :P

c)Artykuły po 2złote (bezpośrednio u preclarza/copywritera)bardzo popularne ostatnio jednakże często lanie wody szczególnie przy dużych zleceniach (warto czasem stałemu copywriterowi podrzucać materiały na daną tematykę bo np na frazę Link nic ciekawego nie znajde do napisania

d)arty u pośrednika po 2złote -pośrednik zarabia 50% za to tylko że klienta wyrwie a poziom jak niżej ;)

e)artykuły po 1złotych- totalna żenada

Wartościowe zaplecze tematyczne jak dla mnie 3złote/art a pod SWL 2 złote art

Reszta to

a)koszta złożenia strony (nadanie hx-ów,zrobienie sekcji meta itd)

b)ewentualna indeksacja i podpięcie strony do systemu

c)odpowiedzialność za pracę copywriterów

d)prowizja/ zarobek :)

Zastanawiacie się dlaczego zaplecze dochodzi do 50 złoty skoro szablony są darmowe, metatagi proste do zrobienia a artykuły takie tanie.

Powiem tyle: każdy chce zarobić :)

Pozycjonerzy też często wykupią katalogowanie u gimnazjalisty oraz gotlinka na 3miesiące 100 kilogramów :P a potem koszą setki co miesiąc ...

Do wszystkich którzy uważaja że ludzie od zaplecz ździerają- nie odpowiada ci to sobie taniej zrób sam albo zleć gimnazjaliście tylko nie zdziw się jak dałeś robote w sierpniu i masz teraz 30% zlecenia a pan Maciek ci powie:

"ej sorka muszę do nauki się wziać bo stara mie goni :/"

Chcecie mieć rzetelnych partnerów to płaćcie i tyle ode mnie bo lojalność też jest warta swoich pieniędzy.

Sam nienawidze gdy coś sobie zaplanuje a człowiek który mówił na 100% będe brać od Ciebie pracę powie: przepraszam już sie rozmyśliłem...

Pozdrawiam Tomek

PS Ale się nażaliłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ładny szablon - najczęściej darmowy (możesz go ew. przerobić).

(...) Nie wpływa to na "moc" linków później dodanych przez "kupującego"?

Wpływa to na moc, ujemnie ;D

Wykonam:

- kodowanie z .psd do HTML/CSS/JS,

- wdrażanie szablonów pod WordPress, SEOKatalog oraz inne skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy uważaja że ludzie od zaplecz ździerają- nie odpowiada ci to sobie taniej zrób sam albo zleć gimnazjaliście tylko nie zdziw się jak dałeś robote w sierpniu i masz teraz 30% zlecenia a pan Maciek ci powie:

Ja tam znalazłem rozwiązanie tańsze, płacić za czas pracy a nie za zlecenie :)

Bo wyliczenia niby ładne pięknie 3zł / art * 15 tekstów + złożenie + coś tam = 50-60zł stronę, w ciągu dnia zrobisz z 5 takich stron masz 200-300zł/dzień * 20 dni = 4000-6000zł /mc.

OK, ja nie mam nic przeciwko temu, że ktoś tyle zarabia, ale jest kwestia czasu by więcej osób głównie studentów (bo u nich teoretycznie będzie lepiej z jakością i terminami) i zaczną konkurować ze sobą ceną. Już w tym temacie ktoś napisał - czy jak zrobi 10 stronek to je sprzeda. Jest jeszcze więcej takich nieświadomych, że można na tym zarobić - teraz tylko czas upłynie aż świadomość wzrośnie - i pojawi się jak obecnie jest 10 za 40zł / stronkę to 100 osób za 40zł stronkę - a chętnych będzie 20. I zaczną powoli schodzić z ceny.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znalazłem rozwiązanie tańsze, płacić za czas pracy a nie za zlecenie wink.gif

Tak Ptaqu to bardzo dobre rozwiązanie zgadzam się :) Ile płacisz na godzinę? Jesteś pewny że ktoś sobie w kulki nie gra?

Bo wyliczenia niby ładne pięknie 3zł / art * 15 tekstów + złożenie + coś tam = 50-60zł stronę, w ciągu dnia zrobisz z 5 takich stron masz 200-300zł/dzień * 20 dni = 4000-6000zł /mc.

Niby ładnie pięknie ale weź kurna siedź 8h/20dni w miesiącu i napierdzielaj arty i składaj strony

Robiłeś w takim systemie? Widzę że nie sądze ;). Wszystko się pięknie mówi gorzej z robotą..

Wiem to po sobie 4godziny pisania i musiałem na piwo iść bo już mi Word zbrzydł :P

OK, ja nie mam nic przeciwko temu, że ktoś tyle zarabia, ale jest kwestia czasu by więcej osób głównie studentów (bo u nich teoretycznie będzie lepiej z jakością i terminami) i zaczną konkurować ze sobą ceną.

Studenci informatycy nie kumają o co chodzi w marketingu a marketingu nie kumają o co chodzi w SEO/SEM.

Więc ja bym jeszcze nie liczył że wraz z każdym rokiem akademickim będą walić do Ciebie drzwiami i oknami i tłuc się o robotę :P. Większość ludzi nie wie zbytnio o co w tym wszystkim chodzi.

Ja czasami wolę dać pracę komuś kumatemu i troche więcej zapłacić bo wiem że jak gdzieś musze wyjść to on sobie poradzi :) A ze studentami 1roku różnie bywa -(większość to absolwenci LO- wszystkiego się uczą ).

i pojawi się jak obecnie jest 10 za 40zł / stronkę to 100 osób za 40zł stronkę - a chętnych będzie 20. I zaczną powoli schodzić z ceny.

To wy się tłuczcie a ja będę robił dalej swoje - dobrze mieć stałych i poważnych zleceniodawców :).

Grunt to znaleźć dobrego współpracownika...

I pamiętajcie moi drodzy- jak będziecie dobrymi pracownikami to macie szanse poważnych zleceń.

A jeśli ktoś traktuje to jako dorobek do wakacji to ja się nie dziwie że żeby dostać pracę muszą robić strony 15podstron/25złoty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ptaqu to bardzo dobre rozwiązanie zgadzam się smile.gif Ile płacisz na godzinę? Jesteś pewny że ktoś sobie w kulki nie gra?

Kwestie płacy indywidualnie ustalam ;) A co do kulek - to mniej więcej wiem ile ktoś robi daną stronkę (będąc przy nim) i potem wymuszam dzienną "produkcję" ten czas robienia * X stronek by wyszło 8h, oczywiście tam trzeba wliczyć jakieś 20-30% poślizgu bo jak mówisz nikt nie jest maszyną. Ogólnie, ktoś ma robić sobie bez nerów spokojnie z przerwami - ale generalnie robić... więc kulki raczej nie wchodzą w grę :)

A 8h robić - no nikt nie mówił, że będzie łatwo - ale jak mówię bez hardcorów, zatentegowywania bez przerw itd. u mnie raczej nie ma skarg na zbytnie wycieńczenie :)

A co do studentów - niekoniecznie musi to być student informatyki - może być filologii :) jak mówię - html/podstawy php może nie większość ale część zna / może szybko się doszkolić i jazda. I tu wystarczy by robili po 20 stron w miesiącu (raptem weekend) i już na piwo na cały miesiąca maja a i jeszcze zostanie.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak chcecie obniżyć sobie koszta to musicie najpierw odpowiednio zainwestować. Po pierwsze jakiś prosty skrypt, do którego łatwo wrzucić teksty - swego czasu Mendax wypuścił PikoCMS. Ja osobiście też napisałem sobie coś podobnego. Ważne żeby to było proste, a artykuły wrzucało się po prostu do pliku - zwykły tekstowy albo php. Gościa od tekstów można poprosić żeby wysyłał teksty już wrzucone do takiego pliku. Druga sprawa to szablony - darmowych macie pełno, np. do WP. Ja ostatnio zabrałem się za te ostatnie i właśnie piszę skrypt który pozwoli mi je podpiąć pod mój prosty CMSik - jak skończę, to stawianie zaplecza będzie proste: na serwer będę tylko wrzucał kilka plików mojego CMS, plik z tekstami i pliki szablonu. Do tego ustawię parę rzeczy (np. nazwę templatki czy tytuł strony) i gotowe. Potem zostaje ew. podpięcie tego pod SWL - skrypt ma do tego wsparcie, wystarczy wgrać pliki na serwer i ustawić jednego define'a w kodzie. Jak ktoś chce to wgrywanie tego wszystkiego na serwer, konfigurację, podpinanie SWL i linkowanie też może zlecić komuś.

Polecam moje pluginy do WordPress'a: WyPiekacz, Meta SEO Pack, User Locker, Google Integration Toolkit i wiele innych :)

Poradnik Webmastera ‰ Ostatnio na blogu:

PoradnikWebmastera-Blog.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzę z ziomkami stronkę o bardzo unikalnej tematyce, https://slaskiemiasta.cba.pl/

Wejść mnóstwo, ponad 500uu/dzień po 3 tygodniach od założenia domeny. Ludzie sami dodają linki po forach "branżowych", dziś zabieram się za lekkie katalogowanie, bo G nie raczyło jeszcze nawet zaindeksować.

Ciekawi mnie, jaką wartość ma taka treść i cała strona? Ile, mając stronę o tematyce sportowej, zapłacilibyście za 1 taki artykuł o 1 dzielnicy? Lub za cała stronę? Pytanie czysto z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść mnóstwo, ponad 500uu/dzień po 3 tygodniach od założenia domeny. Ludzie sami dodają linki po forach "branżowych".
Wiem, że nie jest linkowana, stoi na darmowym serwerze na zwykłej Joomli.

No to po kiego grzyba piszesz, że ma 500uu i pełno linków po forach branżowych?

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności