Skocz do zawartości

Moze teraz szara strefa sie zmnijeszy?


mf

Rekomendowane odpowiedzi

ZUS nie zbiednieje tylko potencjalnie moze sie wzbogacic (a to dlatego ze bedzie wiecej aktywnych dzialalnosci a po drugie wiecej miejsc pracy - przynajmniej teoretycznie).

teoretycznie masz rację i jej jednocześnie nie masz :lol:

z 20 moich znajomych prowadzacych firmy jednosoobowe - tylko czeka na wejście tej ustawy i zamyka firmy, w tym samym dniu otwierając tę smą firme na bezrobotną żonę, syna ... - czyli płacili do tej pory 20X750, a będą płacić 20X300 - i gdzie tu większe pieniądze dla zus? - a ilu takich będzie w skali kraju?

dla Twoich okien najlepsze markizy - dla wszystkich adwokat - lub książka telefoniczna - oferty różnego typu, taniej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
..Wiesz' date=' jak czytam twoje posty to widze typowego polaka - roszczeniowca. Jakby się nie obrócić to jest zawsze z tyłu.[/quote']

Przynjamniej mam swoje zdanie na temat ustaw' date=' rzadu i korupcji. Siedzenie w domu to nie moja pasja, zastanawiam ie skd masz takiewnioski... Samochod nie z kratka czy bez a raczej mozliwosc odliczan VAT od samochodu osobowego uzytkowanego do celow sluzbowych (samochodu sluzbowego).

Rozumiem, ze Twoim zdaniem - my polacy jestesmy ahhh.. i ohhh... :lol: - fakt , otymizm jest wanzy, ale proponuje bys wyjechal sobie gdziekolwiek na 3, 4 miesiace a wtedy przekonasz sie co to 'noralnosc' i swoboda prowadzenia dzialalnosci....

Gospodarczo nie liczymy sie juz prawie w niczym. Przemysl cieżki (Warynski) - dawno zapomiana sprawa, zbrojeniowka (hhmmm... łucznik ? maszyny do szycia ? ? ) węgiel ? A może stocznie !? Coż.. zawsze pozostaje nam 'zdrowa żywność' z gospodarstw 10ha.

A jak nas widza inni - to wystarczy wziac pierwsza lepsza instrukcje obslugi urzadzenia (np modemu, karty dzwiekowej) gdzie miedzy innymi sa jezyki takie jak łotewski, litewski, bułgarski.. a polskiego NIET.

Edit: narzekał będę - bo mam świadomość ekonomiczną i gospodarczą chłamu jaki wciskają nam politycy... a Ty jak chcesz to żyj nieświadomie w tej utopi 'polskiego dobrobytu'.

... Państwo, władza to oni, a my to my. Musimy ich wykiwać - tak myśli statystyczny Polak. A następnie narzeka, jak to w kraju źle nie jest... Trzeba się na coś zdecydować, albo wszyscy pracujemy na to państwo, albo musimy się pogodzić z tym, że my rąbiemy państwo, a ono nas. to jest zupelnie odwrotnie.... to Panstwo rypie mnie - wiec chyba zaczne ja rypac Panstwo... i nie pogląd Państwo to oni, choc zaczynam sie przekonywac ze chyba tak jest - bo czym mi Panstwo ulatwilo !? Tym, że przy ustawach gospodarczych w sejmie jest 30% poslów a jak temat aborcji to 90% !? tym, że kręcą przepisami i sami OKRADAJA NA POTEZNE PIENIADZE (korupcja) ? TO TEZ MOJE PIENIADZE - PIENIADZE PODATNIKA ! I nie mam żalu do Państwa (bo to my) tylko do ludzi, którzy siedzą u władzy i kręcą przepisami - a to już ONI !

Amen.

pi********e Hipolicie. Sprawa samochodu z kratką - po to ograniczyly bo tacy jak Ty kombinowali na paliwie jak się da, cała rodzina jeżdziła a potem US wracał VAT i było git. I jeszcze te opowiadania ze gospodarczo nie liczymy się w niczym :P Nie widze sensu dalszej rozmowy, wybacz ale podawanie argumentów typu "a u was biją murzynów" do mnie nie trafia.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy już tutaj w tematy polityczne i myślę, że to nie ma większego sensu, bo każdy ma swoje przekonania. Powiedz mi tylko tyle - dlaczego w Szwecji można dostać od państwa kredyt/pożyczkę, którą możesz, ale nie musisz spłacać, a ludzie jednak to robią, jednak oddają te pieniądze państwu. Czy wyobrażasz sobie coś takiego w Polsce? Ja sobie nie wyobrażam, bo to jest takie myślenie: oni rąbią mnie, to ja ich. Tylko, że posłowie, senatorowie, prezesi itp. też mają takie przekonanie, oni mnie rąbali, to teraz ja sobie nagrabię. Każdy ciągnie kołdrę w swoją stronę, bo mi się należy, ja mogę oszukać.

Są państwa, gdzie kultura jest zupełnie inna, gdzie ludziom takie zachowanie by nawet przez myśl nie przeszło, niestety, nam, Polakom trudno to zrozumieć.

i gdzie tu większe pieniądze dla zus? - a ilu takich będzie w skali kraju?

A ile osób teraz, przy niskim Zusie zdecyduje się otworzyć działalność? A ile z tych osób zacznie płacić podatki do budżetu? A ile z tych osób, które brały zasiłek, założy działalność i będzie przynosić dochód, a nie straty? O ile łatwiej młodemu człowiekowi, bez kapitału i chęci do brania hiperkredytów, będzie można założyć coś na własną rękę?

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pi********e Hipolicie....

To tylko świadczy o Tobie... z braku argumentow - to częsty przypadek.

Ja nie rąbie to polityk rąbie... ja "biedna myszka" na to wszytko pracuje.

Jeszcze tylko napisz że w polsce nie ma korupcji to już prawie wszystko będzie jasne...

...kredyt/pożyczkę, którą możesz, ale nie musisz spłacać, a ludzie jednak to robią, jednak oddają te pieniądze państwu. Czy wyobrażasz sobie coś takiego w Polsce? ...

Dokładnie.

Sam byłem świadkiem jak płacąc za przejazd dorgą prywatną wszystko było w zasiegu ręki (wystawione w drewnianej witrynie), nic tylko podejść i powyciągać pieniądze z kopert... ot takie polskie myślenie, a nowrweg nie mógł się nadziwić dlaczego ja polak zadaje jemu pytania odnośnie zabezpieczeń tych opłat przed kradzieżą... poprostu wyszedłem na idiotę w jego oczach (albo na polaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest korupcja, co nie znaczy, że można całą winę zwalić na tych, co biorą w łapę. Jakby nikt, dosłownie nikt nie dawał, to by nie było korupcji. Najłatwiej jest zwalić winę na kogoś lub powiedzieć: wszyscy tak robią, to ja też.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest korupcja, co nie znaczy, że można całą winę zwalić na tych, co biorą w łapę. Jakby nikt, dosłownie nikt nie dawał, to by nie było korupcji. Najłatwiej jest zwalić winę na kogoś lub powiedzieć: wszyscy tak robią, to ja też.

Mam czyste sumienie... i moze dlatego teraz siedze z Wami na forum miast popijać dobrego szampana w innym zupelnie miejscu... NIE CIERPIE ŁAPÓWKARSTWA w zadnej postaci.

.... Sprawa samochodu z kratką - po to ograniczyly bo tacy jak Ty kombinowali na paliwie jak się da....

No widzisz - i to jest włanie polskie myslenie... Sorry - ale to Ty to napisales...

po drugie masz dowody na to, ze tak robie !? (niestety nie mam samochodu - a byc moze mialbym go gdybym mogl odliczac VAT) !? Bo jesli nie masz dowodu to zakrawa to na pomówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm czas abym zajoł jakieś inteligetne stanowisko na temat polityki i tego wątku.

Myslałem ,myslałem .......................................................................................................................................................................................

i oto wynik66927560342f12e23efb6c.gif

:)

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy warto startować z kwotą 350 zł w miesiącu... (w przenośni 350). Jasne, ze to zawsze cos ale co moze dac firma, która liczy przy starcie na 350 zł !?Amen.

A co może dać firma która przy starcie nie liczy 350 zł . Przy starcie liczy się każda złotówka. Jezeli nie dbasz o wytaki rzedu 10 czy 20 zł bo to grosze to nie masz co liczyć na tysiące - abstrahuję tutaj od zwykłego skąpstwa - po prstu trzeba liczyć każdy grosz. a te głupie 350 zł - to dla mnie w 2 lata dodatkowe 8 400 zł .

W przypadku pozycjonera - 350 zł miesięcznie na domeny i serwery to już jest coś (daleko do największych) ale pozwoli na przyzwite serwery i zakup domen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W przypadku pozycjonera - 350 zł miesięcznie na domeny i serwery to już jest coś...

Tak, tak... masz zupełną racje - lecz albo to żle ująłem albo wyciete z kontekstu, albo żle zostałem zrozumiany.

Ubolewam nad tym, że są inne bardziej oczywisste i skuteczniejsze metody a nie nad tym ze COKOLWIEK zrobili.

Poprostu ta wersja pomocy budzi wiele wątpliwości bo może zostać użyta w zupełnie inny sposób (np. rozwiązanie obecnej i rejestracja nowej firmy). Poprostu dla mnie taka forma pomocy jest śmieszna i zakrawa na chęć uzyskania zwykłego poklasku, bo były okazje (i nadal są) by pewne sprawy nie rozwiązane poprostu rozwiązać. W takim świetle to oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze astepny rzad sie z tego wycofa...

albo bedzie kolejny bubel, jak z lekami za zlotowke

z mojego punktu widzenia to niesprawiedliwe bo

dlaczego ktos inny ma placic mniej niz ja,

miec nizsze koszty, a potem ceny... to troche psuje rynek ;[

===of topik (prywata)

kilubilu gdzie daja takie ladne gify?

i czy duza kolejka

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu ta wersja pomocy budzi wiele wątpliwości bo może zostać użyta w zupełnie inny sposób (np. rozwiązanie obecnej i rejestracja nowej firmy). Poprostu dla mnie taka forma pomocy jest śmieszna i zakrawa na chęć uzyskania zwykłego poklasku, bo były okazje (i nadal są) by pewne sprawy nie rozwiązane poprostu rozwiązać. W takim świetle to oceniam.

Gdbyś zamiast pisać głupoty o samochodach i pomówieniach przeczytał ten artykuł to wiedziałbyś, że ta promocja dotyczy tylko NOWYCH firm, osoba która ma już firmę skorzysta z tej promocji dopiero za pięć lat, jak ją zamknie dziś. Ty nie masz samochodu a wypowiadasz się o biznesie? No nie rób jaj. Dla Ciebie taka forma pomocy jest śmieszna, a co powinni robić? Dokładać nam za to że otwieramy firmę? Wyróżnić nasz orderem orła białego? Co mają robić? Rozmawiałeś z kimkowiek o przyczynach niskiej ilości małych firm? Jakie czynniki wpływają na to, że niektórzy tylko decydują się wyjść z szarej strefy lub nawet założyć firmę? 350zł to dla ciebie mało? Pracujesz czy uczysz się jeszcze a kase "Zarabiasz" jak odwiedzisz babcię w dniu SWOICH urodzin?

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze astepny rzad sie z tego wycofa...

albo bedzie kolejny bubel, jak z lekami za zlotowke

z mojego punktu widzenia to niesprawiedliwe bo 

dlaczego ktos inny ma placic mniej niz ja,

miec nizsze koszty, a potem ceny... to troche psuje rynek ;[

Ot i ja sie pod tą wypowiedzia podpisuje wszystkimi piecioma konczynami.... i oczami tez ! Całkiem serio i poważnie ! ! !

Gdbyś zamiast pisać głupoty o samochodach i pomówieniach przeczytał ten artykuł to wiedziałbyś, że ta promocja dotyczy tylko NOWYCH firm, osoba która ma już firmę skorzysta z tej promocji dopiero za pięć lat, jak ją zamknie dziś.

Gdybyc Ty przeczytał ten topik w całości (wraz z moimi glupotami) to wiedzialbys o czym pisze. Wystarczy, ze rozwiazesz dzialalnosc i zarejestrujesz na bezrobotnego syna czy bezrobotna żone, ciotke, stryjka i inny czort...

Uslugi swe prowadze lokalnie, samochod tylko by mi ulatwil zycie... Swoje juz w zyciu zrobilem i mialem takie czy inne sukcesy (mniejsze czy wieksze). Nie oceniaj, nie widząc o czym piszesz... Prowadze kilka średnich i małych zakładów w Łodzi i nieżle mi z tym... Moja znajomość księgowości, płac (w tym ZUS) i zagadnień sieci lokalnych (serwery plikowe) pozwala mi pisać spore aplikacje a do tego nie jest mi potrzebny samochód, choć przyznaje ze kiedys majac jeszcze Konin, Lublin i Szczecin bez samochodu było by to niemożliwe... Jestem programistą i zarazem pełnie fukncje doradcze i jakoś firmy mi ufają i wierzą w moje opinie i w sporej części sie z nimi zgadzają...

Jestem troche innym informatykiem niż wiszość z Was.

ALE SOBIE ZROBIŁEM REKLAMĘ... :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze astepny rzad sie z tego wycofa...

albo bedzie kolejny bubel, jak z lekami za zlotowke

z mojego punktu widzenia to niesprawiedliwe bo 

dlaczego ktos inny ma placic mniej niz ja,

miec nizsze koszty, a potem ceny... to troche psuje rynek ;[

Wycofać raczej nie ale tutaj masz rację. Żle jest że są równi i równiejsi. Ale przecież jak dobrze pamiętam dwa lata temu też coś takiego było, i przeszło bez echa.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malych firemek gdzie wszystko jest "najtaniej i bez promocji"*

mysle ze w polsce jest pod dostatkiem,

a ja widze tu realne zagrozenie...

rzad poprostu odkrecil srubke "nowym" a dokrecil juz istniejacym firmom

nie tedy droga

*cytat z wystawy monopolowego

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności