Skocz do zawartości

Moze teraz szara strefa sie zmnijeszy?


mf

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyc Ty przeczytał ten topik w całości (wraz z moimi glupotami) to wiedzialbys o czym pisze. Wystarczy, ze rozwiazesz dzialalnosc i zarejestrujesz na bezrobotnego syna czy bezrobotna żone, ciotke, stryjka i inny czort...

Uslugi swe prowadze lokalnie, samochod tylko by mi ulatwil zycie... Swoje juz w zyciu zrobilem i mialem takie czy inne sukcesy (mniejsze  czy wieksze). Nie oceniaj, nie widząc o czym piszesz... Prowadze kilka średnich i małych zakładów w Łodzi i nieżle mi z tym... Moja znajomość księgowości, płac i zagadnień sieci lokalnych (serwery plikowe) pozwala mi pisać spore aplikacje a do tego nie jest mi potrzebny samochód, choć przyznaje ze kiedys majac jeszcze Konin, Lublin i Szczecin bez samochodu było by to niemożliwe...

I? NO i? No i co wtedy się stanie? Czy nie czujesz kolego że np. robiąc usługi np. jako kominiarz nie mozesz miec firmy na zone a ty zebys to robil? WIEM ZE SIE DA, ale to bedzie OSZUSTWO, tak jak z kupowaniem zadluzonych spółek z o.o., montowaniem kretki do samochodu i pokazywanie wszem i wobec ze fiku miku i mamy ciezarówke, jak np. z tankowaniem czerwoniki zamiast ON, takich rzeczy sa miliony ale ja ZAKLADAM, zeby wykorzystac te pomoc uczciwie.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mf A jak ocenisz to, ze osoba prowadzaca przewozy osobowe (taxi) nie moze vatu odliczyc od samochodu !??!?! On tez jest przekrętem !?

Co do uczciwosci masz racje - ALE ZAUWAZ ZE PRAWO NIE MOZE Z GORY ZAKLADAC ZE PODATNIK JEST NIEUCZCIWY - tak jak to obecnie robi. Prowadzac EPP (ewidencje przebiegu pojazdu) muisisz wykazywac trasy, przebiegi... sądzisz ze w oparciu o taka ewidencje trudno jest udowodnic, ze ktos byl w Hamburgu prywatnie a nie sluzbowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie kłocić i bez nerwów z luzem :)

18288663142f13f7232b22.gif

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie kłocić i bez nerwów z luzem :D 

 

18288663142f13f7232b22.gif

A tym razem ja to ten z prawej.. :)

... a kase "Zarabiasz" jak odwiedzisz babcię w dniu SWOICH urodzin?

Hihihihihihi.....

Zarabiam, a do pracy to mi tyłek wożą... i dlatego nie jeżdże do pracy samochodem (nie prowadze go)... a co - taki jestem burżuj... ihhihihi.

....Ty nie masz samochodu a wypowiadasz się o biznesie? No nie rób jaj....

Nie robie... etap wlasnego samochodu juz przeskoczylem... wole by mnie zawiezli - mam w nosie odpowiedzialnosc za wariatow na drodze. Siedze sobie spokojnie z tylu, wypalam paierosa albo dwa... a kierowca niech sie męczy, w końcu ma za to płacone.

A co robie to na poprzedniej stronie dopisłem... sorki - ale czasem dopisuje by nie pisac odpowiedzi za odpowiedzia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór "Lisaka" jest złym wzorem, ale nie wymyślono nic lepszego. NIe tylko TAXI, bo np. traktor też nie spełnia tego wzoru. Co do kilometrówki to też znam z autopsji, że tam to dopiero oszukują. Ale to jest nasza polska mentalność, okazja czyni złodzieja.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór "Lisaka" jest złym wzorem, ...

Nie prawda...

NIe tylko TAXI, bo np. traktor też nie spełnia tego wzoru.

Maszyny tego typu jak ciągniki rolnicze (traktory to masz w piaskownicy) oraz wolnobiezne (np koparki samobiezne, walce drogowe) sa rozliczane za pomoca motogodzin.

Dyskusja odliczen tyczyła sie samochodów osobowych.

Wiesz... w czasach gdy funkconowal podatek obrotowy (poprzednik VAT) byla taka nomenklatura jak SWW (zastapiona dzis poprzez PKWiU). Niestety 'pierestrojka' poprzewracala w glowach i wiele firm zaprzestalo stowac SWW. Nagle pojawia sie VAT i okazuje sie, ze ustawodawca dla celow okreslenia stawek VAT posluzyl sie SWW... ale wtedy byl zarobek - jak trzeba bylo uzupelniac bazy danych.. :)

Nie winie za to ludzi, ze zapomnieli o SWW (prywaciarze) ale odziwo znow rząd... ustawodawcę dokładniej. Poprostu można było przejąć wiele dobrych systemów a niewydajne przeksztalcic.. a tu 'pierestrojka nastali' i kazdemu sie wydawalo ze złapał Pana Boga za nogi.... Niestety - czas pokazuje, ze to w co wpadlismy to dopiero jest bagno! Tamto bagno + obecne bagno = ? ? ?

A teraz mf posluchaj chlopie.... BEZ EMOCJI - szkoda wlasnego zdrowia. Jak bedziesz tak reagowal na wypowiedzi innych (to sie nazywa brtak tolerancji) to naprawde emeryture wezmiesz 3 razy (czego Tobie nie zycze). Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że siędzę do której w nocy to jedno

To ze muszę obserwować żebyście się nie pozbijali to drugie.

To że wypalam ze 20 faj wiecej to trzecie.

To że to jeszcze jest darmowe to czwarte.

To że mi tu piszecie traktorach zamiast o.... na noc to czwarte.

lubimy inicjatywy 135178048542f147fbb1a61.gifale :)

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec łapy sobie podać i konczyć mi tu teatr 2 osobowy

48931315742f14a538a957.gif

Zamykam

Ufgh ...

K>B

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności