Skocz do zawartości

Tematyczność linków w google


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

weś kartkę i rozpisz algorytm na wykrywanie tematyczności a stwierdzisz ze jest to nie możliwe
Algorytm na to jest bardzo prosty.

Robot znajduje link na stronie z frazą "adwokat", sprawdza pozycję tej strony w wynikach wyszukiwania i w zależności od pozycji nadaje mu odpowiednią moc "tematyczności".

Żadna wielka filozofia do tego nie jest potrzebna.

[dodane]

PS ten post zostanie usuniety jak reszta moich wypowiedzi na temat xann'a no ale.
Co w tym dziwnego, kompletnie nic na temat wątku nie napisałeś.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ehh... te tematy to już lekka przesada. I to "bije po oczach", że wszystkie pod e-weblinka.

Wcześniej o zróżnicowaniu IP jakie to ma wielkie znaczenie - bo e-weblink ma duże zróżnicowanie IP.

Teraz o braku istotności tematyki - bo e-weblink nie ma podziału tematycznego.

A za każdym razem kulą w płot. Napisze Ci, tak jak Ty zazwyczaj piszesz: kto jak kto ale Ty jako stary wyjadacz PiO powinieneś wiedzieć tematyka ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli "mocy" zróżnicowania IP nie będziemy oceniać - to mogę powiedzieć, że wg. mnie tematyczność jest DUŻO istotniejsza od zróżnicowania IP, powiem więcej bije ten czynnik na głowę. I z pewnością nie jest to żaden mit.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uznasz że tematyczność jest zależna od pozycji strony na daną frazę to wszystko ujrzysz w innym świetle ;)

To znaczy ze strona może byc w "100 % tematyczna", ale na daną fraze jest bardzo nisko to link z takie strony jest g.... warty?? ;)

Teraz o braku istotności tematyki - bo e-weblink nie ma podziału tematycznego.

To popatrz sobie co te tematyczne strony mają w plecach :) a nie tylko na okładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann: Czyli, Ty uważasz, że Google działa na zasadzie link - nie link ??

I ew. wartość linku zależy od PR (czy od czegoś tam innego bardzo prostego do zmierzenia) i nic więcej?

nie wiem na jakiej zasadzie działa google, wątpie żebys też wiedział, ale doszedłem do wniosku że linki tematyczne to mit

....

Wcześniej o zróżnicowaniu IP jakie to ma wielkie znaczenie - bo e-weblink ma duże zróżnicowanie IP.

Teraz o braku istotności tematyki - bo e-weblink nie ma podziału tematycznego.

....

wyczuwam tutaj nutkę paranoji - sugeruje wzięcie oddechu - tutaj nie rozmawiamy o e-weblinku

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po tym temacie przychodzi do głowy jedna konkluzja: Teraz widać dlaczego konkursy SEO wygrywają szachiści, a nie marketingowcy.

myśle ze jest różnica miedzy marketingowcem a pozycjonerem ale skoro jej nie widzisz nie dziwie się temu o czym piszesz

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze strona może byc w "100 % tematyczna", ale na daną fraze jest bardzo nisko to link z takie strony jest g.... warty??
To znaczy że jest mniej warty w przypadku pozycjonowania na daną frazę niż tematyczny, nigdzie nie zostało napisane że tylko tematyczne linki są ważne.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po tym temacie przychodzi do głowy jedna konkluzja: Teraz widać dlaczego konkursy SEO wygrywają szachiści, a nie marketingowcy.

myśle ze jest różnica miedzy marketingowcem a pozycjonerem ale skoro jej nie widzisz nie dziwie się temu o czym piszesz

Pozycjoner "szachista" - pozycjoner "marketingowiec".

Widzisz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dude widze roznice pomiedzy marketigowcem a pozycjonerem dla mnie to są dwie rózne sprawy czas zebyś też to zobaczył

Kompletnie tego nie widziesz. Szachista i marketingowiec - to nie było pokazanie fizycznie wykonywaniego zawodu (aczkolwiek, nazwiązywało do tego w pewnym stopniu), ale to pokazanie typu osobowości, predyspozycji itp.

To są dwa typy pozycjonerów:

Pierwszyz nich (pozycjoner "szachista") to taki który potrafi myśleć abstrakcyjne, potrafi prowadzić strategię, potrafi przewidywać kolejne posunięcia, ptrafi badać wiele różnych czynników i łączyć je w całość, potrafi analizować oraz myśleć nieszablonowo.

Drugi typ (pozycjoner "marketingowiec") - potrafi dobrze sprzedać bełkot, oraz bardzo dobrze idzie mu klasyfikacja wszystkiego jako: jest lub nie ma, jako czarne lub białe (bez związku z HAT SEO).

Chyba już nie muszę pisać do któego typu Ty się zaliczasz (m.in. przez takie posty jak w tym wątku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Xann znowu nie ma informacji o edycji posta, znowu, znowu - zróbmy aferę"

E tam aferę ;) Z tego co kojarzę to to chyba miało mieć związek z edycją przez osoby, które mają ukryty status na forum. Nie pamiętam na czym dokładnie miało to polegać.

Xann, jeśli chcesz być wysoko na frazę "biżuteria" to w pierwszej kolejności będziesz kupował linki na stronach, które są na tę frazę wysoko w Google czy zaczniesz poszukiwania na tych, do których nawet 1 link nie prowadzi z takim anchorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś napisane ale żeby się nie tworzyła kolejna afera wyjaśnię tu.

Jeżeli ktokolwiek napisze dwa posty jeden pod drugim w krótkim czasie (nie wiem ile) i w tym czasie nikt nie dopisze posta to są one łączone automatycznie. Tak działa skrypt forum.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności