Skocz do zawartości

Tematyczność linków w google


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Można dojść i bez synonimów, za pomocą skojarzeń: suknia ślubna > wesele > prezent > kwiat

G to farmy maszyn, własny system i tysiące łbów, które ciągle knują, knują i knują :zeby:

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie Tomek, Ty teraz sobie to dopisałeś, a ja pokazałem, jak może być to rozwiązane :zeby:

Jak w G gdzieś wpiszą: suknia ślubna > wesele > prezent > kwiat, to tak zostanie, dopoki ktos nie zmieni tego w algo, albo w bazie powiązań :)

Nie twierdze, że tak jest to rozwiązane, ale twierdzę, że tak może być to rozwiązane i jak widać nie ma najmniejszego problemu by powiązać te dwie strony (suknie, kwiaciarnie) bez mieszania w to traktorków :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Ty zakładasz, że suknia > wesele > prezent... nieskończoność

A ja, że suknia > wesele > prezent i by było ciekawiej to dodaję kolejne prezent > wesele > garnitur > butonierka

Ty starsz się chyba przeforsować, że G to coś czego nie można opisać wzorami (może się mylę), a ja myślę, że jak byśmy mieli dostęp przez 24h do algorytmu, baz i czego byśmy chcieli w G, bez możliwości zapisywania, nagrywania, to by nam dyńki z przegrzania wysiadły, albo bysmy usiedli w piaskownicy i babki zaczęli klepać :zeby:

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na to żeby algo sprawdzał linki tematyczne na podstawie skojarzeń. Pomyślmy chwilę, każdy ma inne skojarzenia poza tym internet nie działa na tej zasadzie. Co jest najważniejsze każdy indywidualnie ocenia tematyczność linków na swojej stronie, bo przykładem może być moja hobbystyczna witryna o pająkach. Ale że przy okazji interesuję się robotami to dam linka do tego serwisu bo tam mają roboty pająki i inne takie rzeczy. A gdzie naturze i pajęczakom do robotyki. I tak linkuje naprawdę dużo ludzi.

Sam na swoich stronach obserwuję linki naturalne ale tak zupełnie oderwane od kontekstu witryny, że sam nie wpadłbym na to żeby taką stronę zrobić i z niej podlinkować serwis.

Ale jak pisałem, skojarzenia to z pewnością zły trop;D

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co jest najważniejsze każdy indywidualnie ocenia tematyczność linków na swojej stronie...

Ale każdy też indywidualnie ocenia wartośc swojej strony, a G to weryfikuje i tą wartość nie ocenia gość siedzący za wielkim pulpitem, robi to algo :zeby:

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wg niektórych algorytm do rozpoznawania tematyczności byłby zbyt skomplikowany w działaniu lub zupełnie niemożliwy do stworzenia, to skąd biorą się wyszukiwania podobne w G? Te dane istnieją, więc dlaczego nie miałyby pomagać w ustalaniu tematyczności? Tak jak ktoś już wcześniej napisał, jeżeli strona linkująca zajmuje wysokie miejsca pod anchorem, na który linkuje, możliwe, że przekazuje sporą moc.

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaun_black, przeczytaj tekst do którego zamieściłem link w jednym z postów.

Owszem masz rację - tematyczność może być badana jednak w bardzo wąskim gronie wyrazów odpowiadających konkretnie: rower - rower, woda - woda itd. Ale przykłądy podane przez Xanna również w teorii są tematyczne, jednak zbadanie ich już jest praktycznie niemożliwe.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o swoim blogu, przeczytałem ostatni wpis. Nie sądzę, żeby Google było aż tak prymitywne, że rozpoznawać wyłącznie rower - rower, woda - woda. Jeżeli tak, to odpowiedz na moje pytania z poprzedniego postu. Tu masz przykład: link

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja teoria jest taka (cofniemy się do pierwszej klasy szkoły podstawowej)

Google zbiera słowa dla danej strony np z darmowych statystyk analityc lub bezpośrednio wejśc z serpów na stronę i tworzy dla strony zbiór fraz A, złapane słowa A określają tematykę tej strony, każda strona ma swój własny zbiór fraz na podstawie takiego zbioru google jest wstatnie wysłać na daną domenę reklamy "kontekstowe"

i teraz finał

cześć wspólna zbiorów miedzy dwiema stronami to linki tematyczne

ale co by nie było to tylko moja teoria :hi: bo w praktyce twierdzę ze nie instnieje prawdziwa tematycznośc

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje ta tematyczność to i tak jest to jeden klocek z całej układanki.

Jeżeli nie istnieje, to i tak istnieje, bo modzi G odstrzeli mi strony z linkami, które były nietematyczne i poza nimi do niczego moim zdaniem nie można było by sie podczepić :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności