Skocz do zawartości

Tematyczność linków w google


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

moja szklana kula powiada że link jest tematyczny jeżeli jego anchor znajduje dokładne potwierdzenie w treści strony linkującej oraz anchorach linków do niej prowadzących, to raczej prosta zależność 0 lub 1 / jest albo nie jest, a siła takiej tematyczności jest zależna od intensywności wspomnianych czynników

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

już kiedyś była rozważana sytuacja, że ja mam stronę z tartakiem a żona z księgowości i wedle naturalnego porządku będę chciał poinformować moich klientów o usłudze mojej żony, chociaż tematycznie nie mają za wiele wspólnego. Inna sprawa jest taka, że być może co innego tematyczność dwóch serwisów, a co innego relacja między nimi. Stykanie się dwóch tematów ze sobą nie polega zawsze na pewnej części wspólnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja szklana kula powiada że link jest tematyczny jeżeli jego anchor znajduje dokładne potwierdzenie w treści strony linkującej oraz anchorach linków do niej prowadzących, to raczej prosta zależność 0 lub 1 / jest albo nie jest, a siła takiej tematyczności jest zależna od intensywności wspomnianych czynników

Prosty przykład na obalenie Twojej szklanej kuli

Czy linkiem tematycznym jest "projektowanie stron" dla strony https://www.xann.net/ ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że inaczej pojmujemy tą kwestię, rzekłbym że tematyczność linka związana jest z otoczeniem miejsca jego występowania a nie lokalizacją docelową którą wskazuje, to czy anchor pokrywa się z treścią strony linkowanej to w tym przypadku mniej istotne

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykłócacie się o dwie różne sprawy. Bo sam fakt premii tematyczności linków nie może istnieć na co Xann podaje dobre przykłady. A to, że algorytm może mierzyć wartość linka za pomocą podobieństwa we frazach i optymalizacji stron to już zupełnie inna sprawa i ciężko to nazwać "tematycznością linków".

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jest On tematyczny
Jak można uparcie twierdzić że nie ma linków tematycznych i jednocześnie pisać o jakimś linku że jest tematyczny? Pisanie dla samego pisania?
sam fakt premii tematyczności linków nie może istnieć
https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=583800

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jest On tematyczny

Jak można uparcie twierdzić że nie ma linków tematycznych i jednocześnie pisać o jakimś linku że jest tematyczny? Pisanie dla samego pisania?

Nie twierdzę ze nie ma linków tematycznych twierdzę ze google ich nie rozróznia - to róznica

@-=SnU= - napisałeś:

że link jest tematyczny jeżeli jego anchor znajduje dokładne potwierdzenie w treści strony linkującej

Na co ja Ci daje przykład że nie bo linkiem tematycznym dla firmy tworzącej strony internetowe jest też link "projektowanie stron" mimo że nie ma go w treści strony linkującej np wildesign.pl na xann.net

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku:

algorytm może mierzyć wartość linka za pomocą podobieństwa we frazach i optymalizacji stron to już zupełnie inna sprawa i ciężko to nazwać "tematycznością linków".

Algorytm nie może premiować tematycznych linków a tylko te, które są zbliżone hasłowo(wyrazowo) do fraz na które jest pozycjonowany serwis zamieszczający link. I o tym właśnie jest post do którego podałeś linka.

Tylko że to nie jest tematyczność w pełni znaczenia tego słowa. Przykład na algorytm który opisałeś Irku:

Strona o zamkach z pisaku i pozycjonowana na hasło zamek linkuje z takim samym anchorem do strony producenta zamków do drzwi. Czy jest to link tematyczny? Algorytm będzie uważał, że tak ale człowiek, że nie. I tak samo jest na odwrót.

Dla człowieka link na stronie firmowej warsztatu samochodowego do strony producenta oleju będzie tematyczny, ale dla algorytmu nie.

Dlatego tematyczność istnieje w teorii. W praktyce jest to coś co jedynie udaję próbę łapania tematycznych linków.

Mhm... tęskniłem?

Jeżeli szukasz kogoś, kto zrobi profesjonalne zdjęcia, to zapraszam! Fotografia Produktowa - klik klik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm nie może
Algorytm może to co programista sobie wymyślił.
Nie twierdzę ze nie ma linków tematycznych twierdzę ze google ich nie rozróznia - to róznica
Algorytm będzie uważał, że tak ale człowiek, że nie.
W takim razie ustalmy o czym piszemy. O tym co może Google uznać za link tematyczny (co jest ważne dla pozycjonerów), czy o tym co dla ludzi jest linkiem tematycznym.

Sądziłem że mowa jest o algorytmie Google, a dyskusja jest prowadzona w celu wykorzystania jej wyników w pozycjonowaniu. Tak się jakoś zasugerowałem tematyką forum ;)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o tym czy google obecnie rozróżnia linki tematyczne a nie o tym czy można napisać algorytm który by to zrobił.

A powiedz, czy jeśli można napisać algorytm, który by to robił, to czy Google nie zaimplementowałoby go już dawno w szukajce?

Tym bardziej, że proste(ale i obarczone sporym błędem) rozpoznawanie tematyczności jest proste jak barszcz- o tym jakiś czas temu wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-=SnU= - napisałeś:
że link jest tematyczny jeżeli jego anchor znajduje dokładne potwierdzenie w treści strony linkującej

Na co ja Ci daje przykład że nie bo linkiem tematycznym dla firmy tworzącej strony internetowe jest też link "projektowanie stron" mimo że nie ma go w treści strony linkującej np wildesign.pl na xann.net

jeżeli fraza ta lub słowa z których składa się nie występują w otoczeniu strony wildesign (treść, backlinki) to uważam że nie jest to link tematyczny i równie dobrze można by postawić na tej domenie sennik a moc takiego linku dla tej frazy nie zmieni się

ps. sądziłem iż ta dyskusja o sprawach sprzętowych a nie o filozoficznej naturze ludzkiego umysłu ;)

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności