Skocz do zawartości

Internet przez ethernet w linuksie


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Mam duży problem, związany z internetem pod linuksem. Mam internet radiowy o prędkości 512kb/s, i chcę aby działał mi w linuksie jednak nie działa. Karta jest normalnie zainstalowana i działa mi na windowsie, w linuksie niema nic napisane że brak sterowników, albo coś w tym stylu. Wtyczka od internetu podłączona jest do karty sieciowej, i to wszystko bez żadnych bezsensownych kombinacji. Karta sieciowa jaką mam w kompie to Realtek RTL8102E Family PCI E Fast Ethernet NIC.

Kombinuje na różne sposoby ale bez efektu niestety. Zainstalowanego mam linuksa mandriva 2007 Spring PowerPack. Testowałem już na różne sposoby i nic, koleś który zakładał neta powiedział, że pod linuksem powinno śmigać bez problemu, jednak problemy są. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Centrum sterowania -> Sieć i Internet" zaglądałeś? :(

PS. może warto uaktualnić system do nowszej wersji? Może nie 2009 bo tam KDE4 ale 2008.1 :)

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa tej karty została dodana do kernela w wersji 2.6.29 wydanego w marcu 2009 (o ile dobrze znalazłem). Musisz znaleźć dystrybucję, która posiada tą lub późniejszą wersję jądra. Ewentualnie doinstalować nowe jądro samodzielnie.

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Centrum sterowania -> Sieć i Internet" zaglądałeś? :)

PS. może warto uaktualnić system do nowszej wersji? Może nie 2009 bo tam KDE4 ale 2008.1 :)

Zaglądałem Irku, testowanie połączenia ciągnie się bez końca. Dodałem nowe połączenie przez ethernet, ale za każdym razem jest błąd podczas połączenia. A na pasku po prawej gdzie jest ikonka od sieci, piszę brak sieci dla eth0

Obsługa tej karty została dodana do kernela w wersji 2.6.29 wydanego w marcu 2009 (o ile dobrze znalazłem). Musisz znaleźć dystrybucję, która posiada tą lub późniejszą wersję jądra. Ewentualnie doinstalować nowe jądro samodzielnie.

Więc, jaki polecasz linux, taki który obsłuży tą kartę?

Na płytach mam takie dystrybucje linuxa:

- Aurox 11.1 PL

- Mandriva 2007 PL

- Knoppix 5.0

- Fedora 9 Live CD KDE i686

- Mandriva Linux Free Download 2006 :wacko:

- Suse Linux 10

- Fedora 9 32bit

- Suse 10.2

- Fedora 8 32bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu 9.04 nie załapało się jeszcze na kernel 2.6.29, musisz poszukać czegoś innego. W Debian testing widzę 2.9.30. W Fedorze 11 2.9.29 - Fedora chyba będzie łatwiejsza.

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko fedora nie widzi mi cd-rom :P Normalnie czyta z płyty itp, ale gdy dochodzi do instalacji to lipa, wyskakuje że nie wykryto napędu cd-rom.

Powie mi ktoś dlaczego w linuxie aurox 11.1 nie widać w ogóle partycji windowsa?

mrbox czyli rozumiem że polecasz debiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności